Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Trzymam kciuki ;:333
Ja go moczyłam średnio raz na 7-10 dni w zależności jaka tem. była w domku :D
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Czyli standardowo. Dostosuję się. Dzięki za odpowiedź ;:196
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Spoko :D Jak coś to pytaj,zawsze Ci odpowiem ;:196
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko pięknie CI rozkwita nowy nabytek :tan A co do maluszka szkoda ale za to ludisia się pewno kiedyś odwdzięczy mam nadzieję kwiatami ;:204 ;:168
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janko, jeszcze niedawno zazdrościłabym Tobie kwitnących Ludisii. Swoje mam już chyba dwa a nawet trzy sezony a one tylko liście i liście. W końcu jednak chyba doczekam się swoich kwiatów a nie będę tylko oglądać na zdjęciach. Nareszcie...jeśli nic nie sknocę :oops:
Podobnie jak Ty lubię Phalaenopsisy, niby tylko marketowce ale mają tyle uroku i chętnie kwitną. Będę dalej śledziła Twoje i ich losy :D
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Małgosiu, po przeczytaniu Twojego wpisu, postanowiłam sprawdzić, ile czasu potrzebowały te sadzoneczki, od momentu pobrania sadzonki do rozkwitnięcia. W tym celu wróciłam do 1 części wątku, gdzie 16 sierpnia pisałam, że macierzysta Ludisia idzie pod nóz.
Łatwo obliczyć... ;:306 Tymczasem macierzysta, której zostały tylko brzydkie kikuty nie trafiła do śmietnika, tylko stała sobie w kąciku i postanowiła wrócić do żywych (fotka poniżej). Życzę, żeby Twoja też szybciutko rozkwitła.

Ludisią obdarowałam już wiele osób, a nadal sadzoneczki obiecane ;:108 czekają. Mam nadzieję, że Kasia się zdecyduje :D

Phal. hybrydy (w większości marketowe) kocham bardzo. Niektóre mam nawet podwójne i się z nimi nie rozstaję ;:306, tym bardziej, że najczęściej kwitną w innych terminach.
Jeśli nie oczekujesz spektakularnych kwitnień botaników, to zapraszam ponownie ;:306

Obrazek


Wiki ;:168 pocieszam!
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko dziękuję za pocieszajkę ;:196 czekam na kwiatki ale ciesze się że, rośnie bo bardzo się Nam podoba szczególnie te jej liście cudnie się skrzą w słońcu ;:3
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Latem dyskutowaliśmy długo o trudnościach miniaturek z ponownym zakwitaniem, pamiętacie? Temat mnie ciągle intryguje, toteż obserwuję moje miniaturki bardzo wnikliwie. Materiału do obserwacji mam sporo.
Jakie wnioski? Otóż większość odpoczywa, nieliczne obecnie puszczają listek czy korzonek, bardziej aktywne były tuż po kwitnieniu, czyli z końcem lata.
Ale są też wyjątki. Już wcześniej pokazywałam miniaturkę z podwiniętym pędem. Niestety jej stan jest nadal niezadawalający. Zaczynam mieć wątpliwości, czy sobie poradzi. A ja jestem rządna jej kwiatuszków ;:145

Obrazek

Z drugiej strony trzonu nad listkiem też coś wypuszcza, ale bardziej przypomina korzonek, niż listek. Za kilka dni tajemnica się wyjaśni ;:306

Dwie inne, których koloru kwiatów też nie znam, są coraz bliżej kwitnienia. Pączki nabrzmiewają, co mnie bardzo, bardzo cieszy :tan

1.... Obrazek

2.... Obrazek

Sogo Vivien też wypuściła pędzik (na korzonek chyba za wysoko, ale tak naprawdę, kto ją tam wie?). Zastanawiam się tylko, jaki pokrój przyjmie pęd, skoro liście ma tak bardzo zwarte? Pewnie będzie poziomy, a ja mam złe doświadczenie z takim ułożeniem. Już nie jeden złamałam. Przyczyna prozaiczna - tłok na parapetach ;:306

Obrazek

Niedawno bardzo marudziłam w wątku zaprzyjaźnionej forumowej koleżanki, że jej MM bez stożka wzrostu wypuścił basal keiki, a mój nie.... Tymczasem mój Mini Mark też coś wypuszcza. Zapewne nie jest to pęd, gdyż wypuszcza właśnie obok pozostałości po pedzie. Może korzonek? Choć też nie bardzo mi to korzeń przypomina. Czyli.... spełnienie marzeń? ;:oj
Trzymajcie kciukaski proszę :D
Obrazek

;:3 ;:3 ;:3 Słoneczne pozdrowienia z Warmii ;:108
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Pędzik pod znakiem zapytania, ale więcej dobrych wieści przynosisz :) Trzymam kciuki za MM.
Słoneczko z Warmii wysyłasz? Miło bo z moich rodzinnych stron ;:3
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko gratuluje Kochana ;:138 ;:138 ;:138
A co Ty na Warmii robisz?
Kiedy wracasz do domku? :?:
We wtorek paczuszke wysyłam :wink:
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Brendii, dziękuję za kciuczki, mojemu MM są potrzebne jak nigdy dotąd ;:196 Jego kwiatuszki są pełne uroku, szkoda byłoby stracić roślinkę.

Kama, dziękuję za gartki ;:196
Skąd pytanie" A co Ty na Warmii robisz?" Mieszkam sobie.... w domku ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Jestem ciekawa co MM produkuje. Wydaje mi się, że ... pęd :?:

Jeśli chodzi o zakwitanie miniaturek to jest ono podyktowane genami. Podobnie jest z Phalaenopsisami nie będącymi miniaturkami. Mam i takie i takie i wśród obu tych grup jedne są skore do kwitnienia a inne nie. Jedne wypuszczają po dwa, trzy pędy co chwilkę inne jeden na rok. Nie można więc uogólniać tym bardziej, że jeśli nie mamy oznaczonych hybryd.

Mogłabyś zrobić inne zdjęcia tego zakręconego pędu? Chciałabym zobaczyć jak on wygląda. Może coś uda się podpowiedzieć...
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Myślisz Małgosiu, że na MM to pęd? W tym przypadku wolałabym basalka, ale pęd też mnie ucieszy. Roślinka przed zalaniem stożka kwitła u mnie tylko raz. Nie nacieszyłam się kwiatkami, tym bardziej, że zrzucał pączki (luty).

Co do porównania "dużych" i "małych" zgadzam się z Tobą. Poza wielkością, różnic nie widzę ;:306

Małgoś, dziękuję Ci serdecznie za zainteresowanie moją "niepełnosprawną mini". Zrobiłam tej miniaturce jeszcze inne fotki, ale to już wszystko, na co mnie stać. Bardziej nie mogę wygiąć listków, w obawie, że w efekcie je połamię. Masz jakiś pomysł? Myślałam, że sama sobie poradzi, ale zaczynam mieć wątpliwości.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”