Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Colmanara Wildcat strzał w dziesiątkę gratuluję. Może tez kiedyś taki upoluję. Pozytywnie Ci zazdroszczę. Niedługo ja tez pokaże Ci moje maleństwa, ale moja kolekcja jest maleńka w porównaniu z Twoją :oops:
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko widziałam, że masz Ludisię. Ja muszę swoją przesadzić i zastanawiam czy by jej pasowało podłoże od storczyków, bo różnie ludzie uprawiają? Chyba zaryzykuję i tak z nią się pobawię. Wygląda na to, że jast chetna do współpracy :idea:
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Małgosiu, witaj! ;:168
Miniaturkę, na którą zwróciłaś swoją uwag i ja bardzo lubię. Po pierwsze kolor, po drugie budowa kwiatka i po trzecie jej chęć częstego zakwitania powodują, że nie można jej się oprzeć.

Sylwia, dzięki ;:196 Rudy - jak piszesz (według mnie żółty z mocnym różem) w całości wygląda teraz mało atrakcyjnie, ale kwiatki ma urocze. I takie skupione na łodyżce, co ja bardzo lubię. Chciałabym, aby wypuścił nowy pęd ;:108 Tyle tylko, że po tak długim kwitnieniu, pewnie też zechce zafundować sobie długi wypoczynek.

Natalko, Promenaea rzeczywiście ma dwa pąki. I oby się rozwinęły, bo jak wiem z doświadczenia czasami po podróży storczyki doznają szoku i albo pąki zrzucają bądź zasuszają lub... przepięknie zakwitają. Czego sobie oczywiście życzę.

Halinko, witaj tutaj!
Calmanara już przekwitła, teraz pracuje nad rozwojem nowego przyrostu. Jeden niestety tylko.

Na pokaz Twojej kolekcji czekam z niecierpliwością ;:65

Ludisię przesadziłam jesienią w mieszankę kory i zwykłego podłoża. Rośnie, ale... wcześniej była posadzona w najzwyklejszą "ziemię" i uważam, że lepiej sobie radziła. Nie będę się upierać przy stanowisku, że w zwykłej ziemi było jej lepiej, gdyż ostatnio mało czasu poświęcam moim roślinkom, i tak po prostu może reagować na brak należytej opieki. Wcześniej ledwie posadziłam sadzonki i już kwitły, teraz nie mam nawet jednego pąka ;:174
Jeśli znajdę czas to posadzę dwie identyczne sadzonki w różne podłoże dla porównania wzrostu.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko, lubię do Ciebie zaglądać :wit
Dużo kolorów, piękne kwitnienia i ciekawie wszystko opisujesz.
Gratulacje dla Ciebie i wszystkich storczyków, które na wiosnę zabrały się do pracy nad kwiatami i zielonym ;:213
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko ;:196 wszystkie są sliczne a wariacik rzeczywiście oszalał , ja poprzednim razem obciełam mu pęd bo niemiał zamiaru przestac przedłużać i nie wyglądł zbyt ciekawie. ;:168
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Joasiu, miło mi , że czasami zaglądasz ;:196 Dziękuję za miłe słowa.

Iza, ja wariacikowi nie obetnę pędu. Miłość do niego nie pozwoli mi go okaleczyć ;:306

Dziś magiczna Promenaea. Moja niestety bez kropek...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko piękność z tej twojej promenaei, bez kropek też jest śliczna ;:167
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Ja cię kręcę jaka piękna ;:oj
arutko
50p
50p
Posty: 59
Od: 14 paź 2011, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Olsztyna/Warmińsko-Mazurskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Witaj Janeczko.Przeczytałam 1 część Twojego wątku storczykowego -czytałam cały dzień- nie wyłączałam komputera kiedy obowiązki domowe kazały mi od niego odejść żeby nie zgubić Twojego wątku.Teraz jestem w drugiej i cały czas mam ochotę oglądać więcej.Jestem też pod wrażeniem Twoich reanimacji na storczykach.
A z nowości - Colmanara Wildcat - śliczny! Zaskoczył mnie też widok tego z dłuuugaśnym pędem - super widok.Zapisuję się w wątku żebym mogła w końcu wyłączyć komputer-późno trochę ale lektura świetna więc warto.
Pozdrawiam-Ania
Moje skromne parapety
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Witaj Janeczko! nie wiem czemu wcześniej nie trafiłam na Twój wątek, teraz wiem że często będę tu zaglądać. Cudowny żółtasek w bordo kropki! ;:167 Zakochałam się :D Rozbawiła mnie twoja opowieść o niespodziance z początku Twojego wątku! Pozdrawiam Ciebie i Twoje storczunie gorąco!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Wow, promenea ;:167
Ja tę swoją z Madery uśmierciłam ;:173

Gratuluję kwiatuszków!
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Podziwiałam twoje storczyki i skorzystam z okazji, żeby zapytać o falenopsisa. Na pędach po kwiatach wyrasta z kącików coś, gdzie były kwiaty, jakby młode sadzonki. Co z tym zrobić? Zostawić, aby urosły większe i rozsadzać, czy zerwać, bo osłabiają roślinę i nie kwitnie.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Grażynko, pewnie Twój phalaenopsis wydał keiki, czyli małe phal. Pokaż fotki w moim wątku. Zastanowimy się co z nim dalej robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”