Micha storczyków Kahim cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

:;230 Ciężkie życie niewieście...

Dziś miałam poranek genialnych pomysłów... Jednym z nich było przesadzenie dendrobium nobile (tego kwitnącego na żółto). I zgadnijcie co znalazłam... Pod korą rozsypaną po powierzchni, kryła się klucha mokrego sphagnum otulona.... miałem z kory ;:202

Aż sama nie wiedziałam co to jest. Wąchałam rozdrabniałam, miętoliłam... i jedyne co wymyśliłam, to właśnie to, że to mega drobiutko z,ielpna kora... Z resztą sami spójrzcie:

Obrazek

[URL=http://s63.photobucket.com/user/Kahimm/ ... a.jpg.html]Obrazek[/URL

Swoją drogą bardzo ciekawie się to to zachowuje- jest super soczyste (garstka tego czegoś wchłonęła niemal pół szklanki wody w kilka sekund) , a jednocześnie nie jest mokre i trzeba mocno zgnieść, żeby jakaś woda zaczęła kapać.... :wink:

Przesuszę to i zobaczę, czy nie da się do czegoś wykorzystać ;:204

Ciąg dalszy moich genialnych pomysłów niebawem nastąpi...
:wit
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

może to torf? Moja Nelly też była w bryłce mchu a po brzegach doniczki wysypana kora.. tyle, że grubsza :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

Hmmm... Raczej nie torf... Torf jest taki "tłusty" i daje się skleić w większe grudki? (Tak przynajmniej ja kojarzę torf ;:306 ). Bo to się nie daje :lol:

A teraz mój dzisiejszy pomysł nr 2 :D

Otóż, od kilku tygodni próbowałam kupić/ znaleźć/ zrobić/ wyczarować... taki ruszt jaki mam w misie ze storczykami. Musiał on spełnić dwa warunki- być prostokątem (w misie mam okrągły) i być taniusi.... najlepiej darmowy, bo bida piszczy :lol:

Ruszt ten miał iść do kuwetki. Zamysł był podobny jak w misie- kwiatki stawiam na ruszcie, pod rusztem jest woda która parując ładnie podnosi wilgotność...

Tak więc kombinował z dusztami z grili, półkami z lodówek, suszarkami na pranie, ociekaczami na talerze... Ogólnie pomysłów było dużo... ;:224

No i dziś wymyśliłam ;:138

Wzięłam taką plastikową wypraskę którą za free dostałam na giełdzie kupując kwiatki i ją "zażurowałam" ;:306

Wypraska przed:

Obrazek

Proces "ażurowania" ( czyt. wycinanie możliwie największej ilości dziur bez ryzyka zawalenia konstrukcji...)

Obrazek

Może niedokładnie widać, bo wypraska jest tu już wstawiona do kuwetki. Ogólnie wycięłam dno pod doniczkami i ścianki boczne oraz wszystko co można było wyciąć :wink:

Obrazek

W narożnikach pacnęłam dwa glutki z poxyliny, żeby stelaż się nie przesuwał i nie dotykał dna. A że poxylina nie jest ładnym glutem, to porobiłam z niej dwa kocie łebki :;230

Obrazek

Obrazek

Dzięki temu woda może stać non stop pod doniczkami i parować, a podlewanie ogranicza się do nalania wody do kuwetki. Sprawdziłam- po zalaniu, woda sięga do poziomu 2/3 wysokości doniczki, więc jak dla mnie ok ;:333

Obrazek

Tu (powyżej) jeszcze nie nalałam wody do maksimum, ale to był tylko test :wink:

Oprócz kocich łebków porobiłam jeszcze dwie kocie łapki (rówież z poxyliny) w ramach dodtakowych wzmocnień) :D

Ogólnie wierzę, że patent zda egzamin tak, jak micha. :wink:

I tym miłym akcentem zapraszam do części trzeciej:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=77093

Oraz proszę moderatorów o zamknięcie wątku :wit
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Micha storczyków Kahim cz.2

Post »

O gratuluję pomysłowości i kreatywności :) kombinator z Ciebie.....
Super patent do wykorzystania :)
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”