Storczyki Borga

Skalniaczekk
200p
200p
Posty: 228
Od: 2 sty 2015, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Storczyki Borga

Post »

Cambrie nie maja za mokro? Jak często podlewasz? Ja swoje co 1,5 tygodnia jakoś i tfu tfu pięknie rosną
Pozdrawiam ~ Monika - Skalniaczekk :- )
Mój parapet
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Borga

Post »

Hej! Biały phalaenopsis oczywiście piękny ;:333 Co do cambrii zauważyłam, że mojej jest lepiej w keramzycie. Na samym wierzchu umieściłam 2 cm warstwę mchu. Nie marnieje i liście w końcu się nie zwyjają w harmonijkę. Niestety musiałam tak zrobić, bo na moim nowym lokum było jej za zimno w łazience i teraz stoi na parapecie.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Storczyki Borga

Post »

Borg, :wit
zależy jeszcze to, jaka to kwiaciarnia. :wink: Do sprzedawcy należy dbanie o kwiaty.. A od nas samych, na jakiego się zdecydujemy. ;:173 Miałam kiedyś sprawdzoną kwiaciarnię, po kilku latach działalności, zamknęli interes. Jednak wtedy nie kusiły mnie storczyki. 8-)
Urodzinowy i ten żółty w rozmyte plamki bordo istne cudeńka. ;:167 Uwielbiam takie kolory. ;:oj Nie przejmuj się tym urodzinowym przekwitającym, na pewno jeszcze nie raz zaskoczy Cię prezencją kwiatów. ;:215
Co do cambrii, sam musisz się zastanowić co źle robisz. Ja swoją Beallare ukatrupiłam. Dzisiaj wiem, że błędem było zmiana podłoża na inne i być może, za częste podlewanie. ;:223
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Storczyki Borga

Post »

Skalniaczekk pisze:Cambrie nie maja za mokro? Jak często podlewasz? Ja swoje co 1,5 tygodnia jakoś i tfu tfu pięknie rosną
Co tydzień podlewam. Doniczki zwykle po tygodniu są leciutkie.
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Borga

Post »

Nieźle, ja moje podlewam jakoś raz na 2 tygodnie.
Skalniaczekk
200p
200p
Posty: 228
Od: 2 sty 2015, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Storczyki Borga

Post »

Ogranicz podlewanie ;:108
Pozdrawiam ~ Monika - Skalniaczekk :- )
Mój parapet
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Borga

Post »

Ja podlewam przez moczenie jak sobie przypomnę czyli raz na 3 tyg. a tak to przelewam lub spryskuje sam mech.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Borga

Post »

Borg a czy próbowałes przesadzać swoje cambrie? poza tym warto by było dowiedzieć się czego to są krzyżówki. Bo cambria to może być własciwie wszystko. Patrząc po pseudobulwach mają za mało wody. Ale skoro podlewasz dość często to myślę że to kwestia korzeni może być. Jak są zgniłe to mimo podlewania nie dostarczają wody stąd te pomarszczone pseudobulwy.. Noi harmonijka na liściach też wskazuje na problem z nawodnieniem. A liście które mają taki brązowy kolor od zewnątrz mogą być objawem przenawożenia.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Storczyki Borga

Post »

Tak, wrzucałem nawet kiedyś zdjęcia jak to w środku wyglądało. Z tych co mam teraz tylko jedna była przesadzana, w sumie ta co wygląda teraz najgorzej.
Jeśli chodzi o szczegóły to mamy to Miltonidium Bartley White, Oncidium, Odontoglossum Geyser Gold, Burrageara Nelly Isler i jednego nołnejma, który wygląda jak stribic, ale ma bardziej bladą czerwień.
Wręcz niemożliwe, żeby miały za mało wody jeśli są namaczane co tydzień. Może jednak za często..
Spróbuje je przez jakiś czas namaczać raz na dwa tygodnie i zobaczymy.
Co do nawożenia to raz w miesiącu podlewam bez odżywki, może też jednak dla cambrii to za dużo.
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Borga

Post »

Burrageara (Oncidopsis) Nelly Isler- to kaprysna bestia. Po pierwsze nie znosi wody z kranu. Tylko deszczowka albo destylowana. Wilgotnosc musi byc powyzej 60%. Ciagle musi miec wilgotno (nie mokro). Lubi nizsze temperatury (13-26) Wiec podsumowujac - ciezko im zapewnic dobre warunki w domu bez nawilzacza powietrza.
Miltonidium - lubi jasne swiatlo ale nie bezposrednie, duza wilgotnosc powietrza przede wszystkim. I nie dopuscic aby podloze calkiem przeslo.
Oncidium - to zalezy jakie masz:) ale lubia jasne swiatlo, nie bezposrednie. Wilgotnosc powietrza nie musi byc mega duza. Ale lubia miec lekko wilgotne podloze.
Odontoglossum - lubi wolgoc w podlozu ale podlewa sie wtedy kiedy prawie calkiem przeschnie. Nie musi miec tak duzej wilgotnosci powietrza jak nelly isler. Ale lepiej sie rozwija przy wiekszej wilgotnosci. Ogolnie traktuje sie podobnie do Oncidium. Czyli jasne swiatlo, niebezposrednie.

Mam nadzieje ze pomoglam Ci troche:)
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Borga

Post »

olcia84 pisze:Burrageara (Oncidopsis) Nelly Isler- to kaprysna bestia. Po pierwsze nie znosi wody z kranu.
Mam jedną taką Cambrie i tak jak inne storczyki jest podlewana kranówką, nie zauważyłam zbytniego sprzeciwu z jej strony w związku z otrzymywaniem takiej wody. Z tym, że jest kapryśna ogólnie to się zgodzę. Bardzo "przeżywa" przesadzanie i ciężko jej się otrząsnąć po takim zabiegu.

Borg w sumie jest to dobry okres na przesadzanie, bo pewnie w tym sklepowym podłożu jest albo gąbka w środku albo mech i dlatego twoje egzemplarze tak reagują...
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Storczyki Borga

Post »

Ani gąbki ani mchu nie było. Poddaję się, koniec z cambriami... dopóki kolejnej nie przytargam do domu bo mnie oczaruje hehe

Trochę nowości po dłuższej przerwie.

Nieplanowany zakup, ale wypatrzyłem niechcący trzeci pęd :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tylko coś dwa liście nieładnie wyglądają. Jak myślicie to tylko poparzenie słoneczne czy jakaś plaga?

I obecne kwitnienia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dla tych co uparcie twierdzą, że należy obcinać stare pędy - ten co powyżej kwitnie na biało właśnie wypuścił dodatowo 6 odrostów. :)
Obrazek

I kawałek balkonu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki Borga

Post »

Nieplanowany zakup zdecydowanie w moim typie ;:oj , czyli żółty i we wzorki ;:138 Ale biały to normalnie hit sezonu!!! Sześć odbić na pędzie!!! Łał. Balkonik rewelka ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”