Początki lotiel- czekając na niespodzianki

Awatar użytkownika
lotiel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 18 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Początki lotiel- czekając na niespodzianki

Post »

Cześć,

to dopiero mój początek przygody ze storczykami. Jednak już wiem, że największą frajdą będzie dla mnie kupowanie przekwitniętych "bied" i próba ich odratowania.

1) Pierwszy, biały, kupiony kwitnący pod koniec lipca. Właśnie przekwitł. Czekam na zaczątki nowego pędu, teraz intensywnie rosną mu korzenie.

Obrazek Obrazek

2) Drugi, "ciapek". Kupiony przekwitający, trzyma trzy ostatnie kwiatki od dwóch miesięcy.

Obrazek Obrazek Obrazek

3) Biało- różowy, kupiony przekwitnięty (z ostatnim kwiatkiem).
Obrazek

ma już nowy liść:
Obrazek

i nowy pęd:
Obrazek


4) Bladoróżowy, z ciemniejszym środkiem i lekko żółtym tyłem kwiatów. Miał korzenie w tragicznym stanie. Dwa pędy kwitną, trzeci się zbiera.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

5) Przekwitnięta bieda1 - kolor będzie niespodzanką. Ma już nowy liść i nowy pęd.

Obrazek Obrazek Obrazek

6) Przekwitnięta bieda 2- tuta kolor też będzie niespodzianką. Również się zbiera...

Obrazek Obrazek Obrazek


Nie mogę się doczekać kwitnienia.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: początki

Post »

Witaj na FO :wit
Ciekawie zapowiada się Twój wątek, urzekł mnie biało-różowy phalaenopsis, jest prześliczny. Nie ma większej radości niż tak, kiedy samemu doprowadzi się do kwitnienia kwiatka. ;:333 Ja też lubię wyszukiwać takie niepozorne zieleninki i patrzeć jak wspaniale się rozwijają. Z niecierpliwością czekam na Twoje domowe kwitnienia ;:65
Awatar użytkownika
lotiel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 18 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: początki

Post »

tak, biało-różowy mnie również urzeka- codziennie próbuję go popędzać z tym nowym pędem, ale się nie daje ;)

i widzę, że u Ciebie też jest różowy nakrapiany :)
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: początki

Post »

Początek kolekcji obiecujący :D
Wklejaj takie odnośniki, żeby wyświetlały się zdjęcia, bo łatwiej będzie podziwiać storcze.
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: początki

Post »

:wit
Śliczna kolekcja powodzenia w uprawie, widzę, że kwitnienia już się szykują ;:108
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: początki

Post »

lotiel pisze: widzę, że u Ciebie też jest różowy nakrapiany :)
Tak, też taki u mnie stoi i właściwie kwitnie bardzo często, może z miesięczną przerwą pomiędzy jednym a drugim kwitnieniem. W jaki sposób storczyki znalazły się w Twoim domu?
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: początki

Post »

Ładne i zadbane storczyki ;:215 a jakie zielone liście cudnie. Najbardziej podoba mi się biały piękny i chyba ma spore kwiaty ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: początki

Post »

Witaj! Jak ładnie bidulki Ci się odwdzięczają za opiekę :D
Bladoróżowy uroczy ^^
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: początki

Post »

Wpadłam i ja się przywitać :wit
Masz bardzo zadbaną kolekcję,a w tym różowym to nawet pęd z chorągiewką.On chyba idzie ze środka tak?
Czekam na niespodzianki ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: początki

Post »

Anka z tej strony :wit Również czekam na niespodzianki!! :)) a poza tym bardzo ładna, zadbana kolekcja :)
Awatar użytkownika
lotiel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 18 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: początki

Post »

Bianka16 pisze:
lotiel pisze: widzę, że u Ciebie też jest różowy nakrapiany :)
Tak, też taki u mnie stoi i właściwie kwitnie bardzo często, może z miesięczną przerwą pomiędzy jednym a drugim kwitnieniem. W jaki sposób storczyki znalazły się w Twoim domu?
Pierwszy storczyk znalazł się u mnie za sprawą przeprowadzki do nowego mieszkania i mojej mamy. Otóż w nowym (pierwszym własnym) mieszkaniu na początku nie miałam zbyt wielu roślin. Mama przy okazji wizyty zasugerowała storczyka. Nie pokusiłyśmy się wtedy o zakup z powodu strasznych upałów (bałam się, jak storczyk zniesie podróż z marketu do domu w nagrzanej metalowej puszcze zwanej samochodem), ale ta myśl chodziła za mną i chodziła... aż natknęłam się na białego storczyka w markecie i pomyślałam "o tak, to jest ten moment, będzie mój". Przywiozłam go do domu i zaczęłam czytać o uprawie. Myślałam, że nie ogarnę tej całej wiedzy, ale powoli daję radę. A z kolejnymi storczykami to już poszło z górki ;)
kamikami26 pisze:Wpadłam i ja się przywitać :wit
Masz bardzo zadbaną kolekcję,a w tym różowym to nawet pęd z chorągiewką.On chyba idzie ze środka tak?
Czekam na niespodzianki ;:65 ;:65 ;:65
dziękuję :) tak, pęd z chorągiewką, który mnie bardzo zdziwił jako początkującą. Ze środka idzie.
Ciku pisze:Anka z tej strony :wit Również czekam na niespodzianki!! :)) a poza tym bardzo ładna, zadbana kolekcja :)
dziękuję :)
Meiss pisze:Witaj! Jak ładnie bidulki Ci się odwdzięczają za opiekę :D
Bladoróżowy uroczy ^^
tak, ten bladoróżowy jest śliczny. Niestety zdjęcia nie oddają jego uroku.
Karnova pisze:Ładne i zadbane storczyki ;:215 a jakie zielone liście cudnie. Najbardziej podoba mi się biały piękny i chyba ma spore kwiaty ;:215
Tak, biały miał (bo właśnie przekwitł) duże kwiaty. Cieszę się z uwagi o liściach, bo mi się ciągle wydaje, że są jakieś takie za mało błyszczące (a przemywam wodą z cytryną).
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: początki

Post »

Teraz czekamy na dalszy rozwój storczykomianii :)
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: początki

Post »

Witaj. ;:138
Kwiatuchów będzie zdecydowanie więcej niż 5. Uwierz, ale na tym nie skonczysz. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”