Moja mania!!

daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moja mania!!

Post »

Dopadło i mnie STORCZYKOZA -choroba brzemienna w skutkach szczególnie niebezpieczna dla portfela. Ale kocham moje kwiatki każdy dzień zaczynam od obchodu, co mój mąż nie pozostawia bez komentarza!!A więc zacznę od początku zaczęło się niedawno bo 06.07.2013r. zobaczyłam go w kwiaciarni i nie mogłam oprzeć się pokusie posiadania go, chociaż spodziewałam się że niedługo zapewne umrze śmiercią naturalną Obrazek
Ale jak na razie tak się nie stało, a ja dokupiłam do niego jeszcze 35 storczyków ;:oj Obrazek Obrazek
Zadziwiające ale ciągle mi mało! A teraz pokażę wam storczyk z którego jestem najdumniejsza z dumnych Obrazek Zapłaciłam za niego 58zł ale nie żałuję aktualnie przekwitł ale już w czasie przekwitania wypuścił nowy pęd :heja

-- 8 paź 2013, o 11:49 --

Tylko daty na zdjęciach przekłamane o rok mi chodzi bo powinien być 2013
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moja mania!!

Post »

Witaj nowa forumowiczko :wit

Tyle storczy w takim krótkim czasie ;:oj Naprawde Cię wzieło kobieto ;:306


Drugi i ostatni wspaniałe ;:108 Fajnie by się prezentowały na miom parapecie :;230
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mania!!

Post »

Pierwszy jest śliczny, szkoda, że zdjęcie takie małe :wink: Skoro w w tak krótkim czasie nakupiłaś 35 storczyków to jesteś już mocno zarażona ;:306 Z chęcią obejrzałabym resztę, mam nadzieję, że jakieś fotki jeszcze tam skrywasz u siebie :D Powiedz proszę w kilku zdaniach jak się zajmujesz swoimi roślinami, na jakim oknie stoją, jaką woda je moczysz itd ;) Czy to są głownie falki, czy zauroczyły Cię też inne odmiany storczyka? Chętnie wrócę do Ciebie pocieszyć oczy kwiatami, bo u mnie wszystko przekwitło :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mania!!

Post »

Oj wzięło mnie wzięło :heja , ale te kwiaty dają mi tyle radości!!W zasadzie mam same phalaenopsisy ale jest też jedna cambria! Kupiona jako przekwit po okazyjnej cenie 8zł to się skusiłam Obrazek zamieszczam zdjęcie też mojego pierworodnego tylko troszkę większe Obrazek, w zasadzie kupiony został jako 1-pędowy ale wypuścił 2 pęd kwiaty co prawda były trochę mniejsze ale piękny obecnie przekwit. Z racji tego że mam już trochę tych kwiatków to oczywiste jest że parapety zajęte i to na sztywno. Całe szczęście że mam do dyspozycji 4 pomieszczenia i tak w pokoju mojego starszego syna na wschodnim oknie mam 8 storczyków i 7 na meblach Obrazek Mam dwa południowe okna i tu też mam storczyki na jednym 8 na drugim 9. W kuchni okno zachodnie 4 storczyki. Wiele z nich już przekwitło lub jest w trakcie a inne kupione jako przekwit albo wypuszczają dopiero pędy albo odpoczywają. Swoją drogą nie wiem jak wy ale ja lubię te przekwitnięte, bo to zawsze niespodzianka jaki nam się trafi
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mania!!

Post »

czyli kwitnienie na cambrii to Twoja zasługa? Gratuluje! ja mam jedną i póki co wypuszcza same młode przyrosty, które później stoją w miejscu ;:204 chyba się z nią nie polubię, dlatego tym większy pokłon, w Twoją stronę :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mania!!

Post »

I tu niestety muszę się przyznać że choć była kupiona jako przekwit to miała jeszcze 2 pędy z pączkami i to włąśnie one widnieją na zdjęciu swoją drogo pęknie pachniała ;:180
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moja mania!!

Post »

;:7 Hej!
Biały z "krzyżykiem" jest prześwietny! I 35 tak szybko ci się uzbierało - mnie by chyba wyeksmitowali... ;:167
daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mania!!

Post »

Dobra może bym coś dorzuciła póki dzieciaki tak mocno nie dokazują.To mój żółciutki prezent od teściowej (a w zasadzie to nie wiem czy prezent bo ona go sobie kupiła ale złamała jeden kwiat i przestał jaj się podobać więc go przejęłam) tylko że musiałam jej odkupić innego to chyba nie prezent ;:14 .Widziałam już tu na forum takiego tylko w lepszej odsłonie bo miał o niebo więcej kwiatów ale może i mój kiedyś tak zakwitnie :?: Obrazek
daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mania!!

Post »

Oj Meiss to się stało jakąś obsesją totalną.Wszędzie gdzie jestem tam tylko storczyki i storczyki a już jak jestem w kwiaciarni masakra :oops: Wypieki na twarzy i szaleństwo, ale dzięki Bogu mam jak na razie wyrozumiałego męża(tylko teściową zaczyna coś trafiać) czyżby zazdrość ;:188
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mania!!

Post »

ten żółty to chyba Golden beauty, mam aż dwa, ale jeszcze nie doczekałam swojego kwitnienia :D a w pięknej odsłonie pokazała go Dusiaaa, u Niej bardzo obficie kwitł :wink:

Teściowa powiadasz.. hmm.. a mieszkacie razem? Bo jeśli tak to ciężki orzech do zgryzienia :D a jeśli pomarudzi tak co drugą wizytę to spoko :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moja mania!!

Post »

Ohoho, teściowa pewnie zazdrości, że Ci tak ładnie kwitną :D
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja mania!!

Post »

Witaj piękności pokazujesz a pierwszy od którego się zaczęło cudny ;:138 i jak CI się kolekcja rozrasta storczykoza zaawansowana :tan
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mania!!

Post »

:wit
Piękne storczyki, jestem ciekawa jak wygląda reszta, pokazuj zdjęcia tych cudnych kwiatów, pokazuj, czekam z niecierpliwością ;:65 ;:65
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”