Moje kolorowe Bąbelki

Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Mutancik jeden nie ma wąsisków, nad czym ubolewam... Ale i tak śmieszny jest, szkoda tylko, że pączkowy jęzorek nie przetrwał i odpadł :(
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Witajcie, ta pogoda jest dobijająca. Mam nadzieję, że storczykom nie zaszkodzi.

Nic ciekawego się nie dzieje wśród moich storczyków, rosną sobie i tyle.
Nie pokazywałam jeszcze storczyka mojej mamy i jego mega wąsiska ;:oj
Storczyk chyba się wykaraska z gnicia liścia, no i wydaje mi się, że rośnie mu listek.
Zdjęcie zrobione niestety jak kwiatki zaczynały już więdnąć
Obrazek

A to pęd jasnoróżowej mini. Strasznie niesforny, więc poddałam się i już nie próbuję go naprowadzać po mojemu. No i nie ma to jak nowy pęd, któremu od razu rośnie odbicie z boku :D
Obrazek

No i to samo dzieje się na pędziku multiflorki
Obrazek
Jej stary pęd dalej się przedłuża do tego ma odbicia z oczek, które odsłoniłam.

Będąc ostatnio u mamy zauważyłam pęd na Yellow Crowd, ale nie zrobiłam zdjęcia. Ciekawe jakie kwiatki tym razem będą. Reszta storczyków bez zmian, pędy rosną i jeszcze porosną trochę czasu.
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

:wit Pogoda faktycznie jest dobijająca i pędy storczykowe rosną bardzo wolno, ale u Ciebie już bliziutko, pączki zawiązane tylko trochę słoneczka i już będzie kolorowo, trzymam kciuki, żeby rosły pozostałe, pozdrawiam :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Super!! ;:138
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

No no mini ładnie szaleje. A i mówisz, że u twoich storczyków nic szczególnego się nie dzieje kiedy tu widać a tu wbrew Twoim słowom piękne pędziki :heja .
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Daaaawno mnie tu nie było... Wprawdzie nic nie było do pokazania. Nic mi nie chciało kwitnąć, wszytko przez brak światła. Wczesną wiosną zakwitł jedynie fioletowy, wszystkie inne zasuszały pączki. Potem się przeprowadziłam, Liodoro po przeprowadzce zatrzymał wzrost odbicia z oczka.
W końcu niedawno skusiłam się na zakup pocieszajki, za te braki w kwitnieniu - wcześniej nie było czasu przez remont i wydatki ważniejsze były.
Oto nowość
Obrazek

Jakiś czas po zakupie zaczęłam obserwować wyrastające pędy na innych storczykach, jedyna w tyle była Zebra, ale i ona ruszyła. Aktualnie wszystkie storczyki wypuszczają pędy! Fiolecik nawet dwa - jest to bardzo płodny egzemplarz.
A to widok na mój storczykowy parapet. Mało tego, sama zielenina, ale jak raczą zakwitnąć to będzie pięknie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Bardzo ładny, estetycznie zagospodarowany parapet ;:oj . I śliczna pocieszajka ;:138 . Oj będzie kolorowo ;:224 .
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Tfu tfu, by nie zapeszać- bo mi Bąble sie zbuntuja. Póki co pędziki rosną w oczach, co mnie niezmiernie cieszy ^^, oj chciałabym mieć zimę w kwiatach ;:167
tiffie
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 paź 2015, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Zazdroszczę takiego parapetu. ;) Tyle miejsca na storczyki, będzie pięknie jak zakwitną *.*
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

No miejsca cała masa, ale zakupów storczykowych póki co brak :roll:
Myślę nad jakimś białym, bo nie mam żadnego, ale biały jak to biały - musi mnie czymś bardzo mocno urzeknąć, bo kolorowe łatwiej wpadają w oko - o ten ma ładne ciapki, a tamten ładny odcień, a ten kreseczki, ładny wzór na warżce... itd. :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Miejsca jeszcze sporo na nowości, piękne kwitnienie, gratuluję :wink:
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Ruszyło się z kwitnieniem, jednak połudnoiwo-zachodnie okno zrobiło swoje!
Nie robiłam fotek, tylko Homerun wylądował w internecie ;p, parę strat pączkowych było. Na mini little lady 2-3 padły, na zebrze też, szkoda, ale póki co rosną nowe i mam nadzieję, że wytrwają. Poza tym muszę ją przesadzić, bo korzenie na wierzchu siedzą zamiast w podłożu, trza sprawdzić co sie tam dzieje. Teraz nie ruszę, bo znowu zgubi pączki.

A oto Homerun, jakieś takie koślawe te płatki ma, ale i tak jest ładny, są chyba też nieco mniejsze od tych kupnych, ale ja nie nawożę ich niczym, więc może to przez to.
Obrazek

Kwitnie jeszcze fioletowa multiflorka, ma dwa pędy, a odbicia stanęły w miejscu.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Ale śliczne kropeczki, piękny ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”