Biankowe storczyki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Biankowe storczyki

Post »

Szczęśliwe zakończenie i myślę podobnie jak Arnika, jeden powinien być prezencikiem za uratowanie wszystkich ^^
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Bianka fenomenalna zmiana ;:oj
Widać,że Twoje ręce są lecznicze ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biankowe storczyki

Post »

;:63 ;:63 ;:63 ;:63 Za chęci, jak zawsze super to opisałaś miejmy nadzieję że, właścicielka teraz będzie się porządnie nimi opiekować :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Dziękuję wam dziewczyny ;:167
Oczywiście otrzymałam propozycję pozostawienia sobie jednego ze storczyków, lecz w tym czasie do mnie już szły wyżej przedstawione botaniki dlatego podziękowałam za ofertę. Sama jestem ciekawa jak w tej chwili one się chowają, choć oczywiście poinstruowałam co z nimi należy robić. Sadzenie razem storczyków to genialny pomysł, tylko na moich parapetach z ledwością mieści się zaledwie pojedyncza standardowa doniczka :?
Aaaa jeszcze jedna wiadomość z dzisiaj ... otóż mój Hansueli Isler zaczął pachnieć ;:138 To delikatny i subtelny ale jednak wyczuwalny nie tylko przeze mnie zapach. :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witam się w Twoim wątku w ramach rewizyty :wit
Chwila zaledwie minęła od mojego pobytu w Twoim wątku a stwierdzić muszę,że czuję się w nim wprost doskonale bo to moje klimaty.
Widzę piękną i ciekawie rozrastającą się kolekcję storczyków a Odontocidium Hansueli Isler bije wszelkie rekordy piękna i oryginalności.
Zwracam uwagę również na charakter zdjęć i ujęcia fotografowanych obiektów-są bardzo ciekawe i bardzo mi się podobają;:333
Mam nadzieję,że nie będę u Ciebie rzadkim gościem?
Pozdrówka.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Miło mi Cię gościć Arkadius121, ciut zaniedbałam się w pisaniu, lecz jak na razie nic szczególnego się nie dzieje, a może i dzieje się, tylko ja nie widzę. Aparat foto padł już prawie całkowicie, robi jedno ostre zdjęcie na dziesięć ujęć, więc muszę się na razie zadowolić aparatem w telefonie choć i ten musiałam wymienić, bo wzorem aparatu foto - zamienił się w cykające "cuś" . Zastanawiam się co jest ze mną, że co wezmę w ręce to zaraz zaczyna cykać ( prawdopodobnie zwarcie). Na szczęście kwiatki rosną sobie nie zważając na moje problemy ze sprzętami elektronicznymi. Zrobiłam dzisiaj przegląd parapetów. Hansueli Isler przekwitł, moje słoneczko weszło w okres spoczynku, za to białasek, niby nic a jednak, jakimś sobie tylko znanym cudem postanowił rozświetlić moje okno:

Obrazek
Nawet nie zauważyłam pąków kwiatowych, po prostu zobaczyłam już piękne kwiaty.

Na parapecie okiennym w drugim pokoju oko cieszy różowy i biały phalaeonopsis:

Obrazek Obrazek
Obrazek

Każdy z nich zamierza ucieszyć mnie jeszcze większą ilością kwiecia, na razie to tylko zapowiedź:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Obu dwa ładne mają duże kwiaty ale ten różowy super szczególnie dolne płatki takie łaciate ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Na razie żaden inny kwiatek u mnie nie kwitnie, za to niektóre zaczynają ładnie rosnąć, ciiii, żeby nie zapeszyć:
Obrazek
Angraecum Sesquipedale - nowy listek rośnie sobie spokojnie.

Obrazek
Bulbophyllum macranthum - cosik tam wyrasta z boku jednej z bulw.

Zgodnie z sugestią Dorotykol - podłoże i doniczki zostały zmienione, w tym drugim storczyku tylko dosypane ponieważ kwiatek ma tak drobniutkie i powrastane korzonki że obawiałam się je uszkodzić.
Awatar użytkownika
x-P-1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 14 wrz 2013, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

No,no,no Bianko świetna narracja jestem zachwycony storczykami też
duzo udanych reanimacji
Paweł
Awatar użytkownika
Aga H
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 lis 2013, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Dawno nie było mnie na forum, ale pamiętałam, że był wątek w orchidarium gdzie piękne kwiaty cieszyły oczy a wspaniała narracja dodawała dreszczyku ;:215 Więc skoro zbłądziłam w otchłani internetu znów na forum, myślę sobie - muszę odnaleźć ten wątek, więc szukałam aż znalazłam i ....... Czemu tu tak pusto? ;:145
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Storczyki niestety poszły w dobre ręce, ustąpiły miejsca hojom. To prawda, zaniedbałam moje opowiadania, ale może już czas do nich wrócić? Myślę,że nie ma znaczenia jakie to kwiatki. W moim domu jest tak dużo zieleni, że trudno by coś ciekawego się nie wydarzało, więc opowiadać zawsze jest o czym, szczególnie teraz, gdy matka natura z lubością głaszcze każdą zieloną gałązkę ciesząc się jak dziecko z nawet najmniejszych zielonych listeczków.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Biankowe storczyki

Post »

Bianko, wpadłam w ramach rewizyty i bardzo dużo ciekawych informacji dla siebie znalazłam :D Piszesz na końcu, że teraz upatrzyłaś hoje - bardzo jestem ciekawa Twoich roślinek i apeluję o fotki. Będę tu zaglądać z pewnością!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witaj piasku pustyni. ;:3 Ten temat zostawiłam jako ciekawostkę. O tym jak wyglądają hoje można się przekonać w drugim moim wątku do którego serdecznie zapraszam( http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=70861 ) . Tam od czasu do czasu pojawia się jakaś nowa informacja, ponieważ z hojami trudno się nudzić. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”