Biankowe storczyki

Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Przepiękny ;:173 I nie ważne,że nie pachnie-urodą wszystko nadrabia :D
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Ostatnio zajmując się powierzonymi mi nastolatkami obiecałam im,że przy kolejnej wizycie posadzimy kwiatki, a co mi tam, niech się dzieciarnia od małego uczy odpowiedzialności. W domu sporo zieleninki którą można przerobić na sadzonki, więc dlaczego tego nie wykorzystać, brakowało mi tylko doniczek i ziemi. Wybrałam się więc do pobliskiego marketu budowlanego żeby uzupełnić braki. Czas mnie gonił, ponieważ spieszyłam się do pracy więc nie zastanawiając się zbyt długo ruszyłam w stronę działu z roślinami. Doniczki szybko znalazłam, teraz wystarczyło złapać worek z ziemią i udać się w stronę kasy. Jak na złość worki umieścili pod ogromnym stołem z kwiatami. Idę wkoło półki z nosem przy posadzce.


- Ziemia do kaktusów i sukulentów... nie, to nie ta, ziemia do storczyków, eee ta też nie.
Potrzebuję taką zwykłą, do roślin doniczkowych.
Nagle ;:oj widzę storczyki, ale jakie ... :!: :!: :!:
Cambrie mini. Falki to już widziałam, ale cambrie :?: :?: :?:
W mojej głowie zaczyna się wykluwać pewna myśl ;:14
A kysz, a kysz myśli natrętna, a ..... aaaa jak pięknie pachnie ten taki różowy. Jego pędziki przypominają niteczki a kwiatki misternie plecioną koroneczkę. Zaraz, zaraz jak taki zapach określają opisując perfumy?
Hmm, zdaje się,że "kobieta sukcesu", zapach ciężki ale dostojny.
Żadnych więcej kwiatów w domu ;:223
Jeszcze trochę to mnie wyniosą z mieszkania razem z nimi, bo nie będzie się gdzie ruszyć, wszystkie parapety już zajęte i to maksymalnie.
Myśl o ziemi, myśl o ziemi ...
Ale jak tutaj myśleć o ziemi jeśli takie pięknoty stoją obok.

- Nierozsądny pomyśle zgiń, przepadnij.
I .... przepadłam, wraz z nowym storczykiem którego przytaszczyłam do domu.
Eeee, przecież biurko które stoi pod oknem wcale nie musi służyć tylko do odrabiania lekcji, prawda? :uszy

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Biankowe storczyki

Post »

Bianka16 pisze: Eeee, przecież biurko które stoi pod oknem wcale nie musi służyć tylko do odrabiania lekcji, prawda? :uszy
Alez oczywiscie, ze nie, biurko to rownie dobre miejsce jak parapet, albo i lepsze bo bardziej na widoku ;:108 I jak Ci pachniec bedzie ;:65 Piekny!
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Biankowe storczyki

Post »

ale ładniusia ta Twoja cambria ;:138 nie przepadam za tym gatunkiem, ale Twój storczyk chyba i mnie by skusił 8-) Przeczytałam, że spodziewasz się jeszcze jakichś botaników, uchylisz trochę rąbka tajemnicy?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Super zakup :uszy Piękny kolor kwiatów i masz racje na biurku będzie się pięknie prezentować i lepiej będzie się uczyć :;230 To teraz czekamy na zdjęcia botaników ;:131
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Ale słodziutki nowy nabytek :tan
I opis jak zwykle pierwsza klasa ;:215
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

A gdzie takie cudo nabyć można?! :D
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Biankowe storczyki

Post »

Bianka16 pisze: Obrazek Obrazek

Niestety i nutka goryczy do tej radości musiała się przedrzeć. Kwiatki nie pachną :cry: .
Jak się tak wygląda to już pachnieć nie potrzeba (tylko w przypadku roślin rzecz jasna ;:306 ) ;:oj ;:oj .
Po prostu cudo ;:180 .
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Brendii, Dufin, Karnova, kamikami26, katkaR, ajania dziękuję Wam bardzo ;:196

katkaR, to maleństwo znalazłam w markecie budowlanym LM, w tej chwili nawet jest obniżka cen na te storczyki o 40%, ale różowego już nie ma, jest jeszcze jeden pachnący, na dodatek rozpostarty na obręczy, brązowy, pachnący tak jak moja pajęcza cambria ;:215
Powiem szczerze,że chyba głupio wyglądałam tam z nosem w kwiatach, ponieważ zaczęła mi się z dziwnym zaciekawieniem przyglądać jedna z pań obsługujących to stoisko. Szybko starałam się jakoś wyjaśnić sytuację i zaczęłam się tłumaczyć,że szukam pachnących storczyków, choć pani o nic nie pytała, ale nie musiała, wystarczyły jej oczy :shock:
Nie ma tego złego, pani uśmiechnęła się i powiadomiła mnie,że zdarzają się storczyki mini które pachną, mają one kolor fioletowy a zapachem przypominają frezje. Hmmm, coś mi się zdaje,że mam kolejny cel polowań.

Dziewczyny, tak, troszkę zaplątałam się z botanikami ( a przynajmniej wydaje mi się,że to są botaniki lecz mogę się mylić). Nie chcę na razie ich pokazywać, ponieważ boję się,że nie dam sobie z nimi rady, więc to tylko taki mój eksperyment. Jeśli tylko zaczną rosnąć, ich portret zostanie uwieczniony na "kliszy". Nie mam bladego pojęcia jak się nimi zajmować, są malutkie, rosną w sphangum. Nie dość,że o tych storczykach nie wiem nic to na dodatek jeszcze posadzone są w podłożu którego nie znam i nie wiem jak się z nim obchodzić. Więcej jest znaków zapytania niż to wszystko warte.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Biankowe storczyki

Post »

bez zdjęć się nie liczy! ;:150 Bianka nie żartuj sobie.. nie o to chodzi by się tu chwalić samymi sukcesami.. jak Ci się nie powiedzie, to ktoś się może czegoś nauczy na Twoim przykładzie (wiem, brzmi strasznie :lol: ) i zawsze to czemuś posłuży.. nawet nie wiemy jak małe są, czy to siewki czy keiki czy starsza roślina? Mają jakies nazwy? Musisz sprawdzić w internecie jakie warunki trzeba zapewnić konkretnemu storczykowi :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Duffin, oczywiście,że starałam się sprawdzić, ale informacji akurat o tych storczykach jak na lekarstwo. Każdy z nich ma swoją nazwę i etykietkę z nazwą hodowcy, więc raczej cambrie to nie są ;:87
Jeszcze trochę, jeszcze jakieś 2-3 tygodnie, jak na razie wydaje mi się,że jeden zaczyna puszczać listek :wink:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Biankowe storczyki

Post »

No ale gdybyś napisała co z tych botaników kupiłaś, to może łatwiej byłoby komuś coś doradzić hehe :D Myślałam, ze kupiłaś Phalaenopsis, ale to chyba coś innego?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Oj...do LM mam strasznie daleko... :( ale mówisz fioletowe mini, pachnące frezjami? No to też będę polować ;:oj uwielbiam frezje! :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”