Storczykowa przygoda Katki

Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Witam w śniegowy weekend! :wit
Oto co słychać u moich miniaturek zakupionych pod koniec października. Trzy z nich całkiem dobrze się zaaklimatyzowały. Dwie stoją w kuchni na parapecie i puszczają nowe listki i po jednym korzonku :tan

Obrazek[/url] Obrazek [/url] Obrazek Obrazek

A tutaj mój eksperyment na mini storczyku, który stracił prawie wszystkie korzonki-pognite miał niestety po zalaniu w sklepie. Posadziłam go na kieliszku z wodą, a kieliszek na podstawku z keramzytem z wodą i całość nakryłam kapturkiem z folii. Wietrzę dwa razy dziennie po pół godziny i po dwóch tygodniach takie mam efekty: (biały nalot na korzonkach i niteczki to pozostałość z topsinu i wacika :D - musiałam kilkakrotnie użyć, bo pojawiała się pleśń )
Obrazek Obrazek [/url] Obrazek


Niestety keiki, które urosły na pędach od białaska-nie wiem czy dadzą radę-chyba zbyt mało światła spowodowało, że pędy zaczynają zmieniać kolor z zielonego na brązowy i usychają ;:145

Na pocieszenie zakupiłam sobie mini zygokaktuski :tan bo nie było w kauflandzie storczyków, a wybrałam się tam w celu polowania na miniaturki ;:224
Obrazek [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a10 ... 07b21.html]Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Kasiu, miniaturka już chyba sobie poradzi. I oby tak było, bo musi być śliczna sądząc po listkach w ciapki.

Zielone mini wyglądają cudnie. Teraz nowe korzonki i listki, a wiosną pewnie obdarują Cię pędzikami.
A keiki u białaska bardzo szkoda, to fajne doświadczenie wyhodować taka roślinkę. Ja jeszcze nie doświadczyłam, a nie ukrywam, że bardzo bym chciała.
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Mam nadzieję, że da radę! Nie wiem jak kwitnie, bo kupiłam przekwitniętą no i zalaną :roll:
Keików mi szkoda, nie zdążyły puścić korzonków, więc pewnie nic z tego, ale poczekam,aż całe pędy uschną, może jeszcze uda im się puścić co nieco... :roll:
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Ładne postępy czyni bezkorzonkowiec ^^. Myślę, że jak oddzielisz keiki od badylka to można zrobić podobny eksperyment i może coś wyjdzie. Mój mały ma jakiś tam korzonkowy cypelek, ale nie chce zbytnio rosnąć... Poczekamy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Gratuluje nowych listków i korzonków ;:138 To jak trochu poszaleją to i pędy niedługo ujrzysz :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Meiss pisze:Ładne postępy czyni bezkorzonkowiec ^^. Myślę, że jak oddzielisz keiki od badylka to można zrobić podobny eksperyment i może coś wyjdzie. Mój mały ma jakiś tam korzonkowy cypelek, ale nie chce zbytnio rosnąć... Poczekamy, zobaczymy.
Tylko, że listki keików są maciupeńkie i cała roślinka to jakieś 2 - 2,5 cm, więc jakbym oddzieliła to raczej korzonków nie puści,a jak nie oddzielę to z kolei nie wiem czy nie umrze, skoro pęd usycha? :roll: co tu robić....

Z bezkorzonkowca jestem za to bardzo dumna!! :tan
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Achaa, jak takie malusie to sama nie wiem... Najwyżej jak będzie trzeba oddzielić to poeksperymentujesz ;)
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

No właśnie... Poczekam jeszcze i zobacze...jutro pstrykne fotki za dnia jak to wygląda
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Jaki śliczny kaktus :D i storczyki dają radę ;:333
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

katkaR pisze:No właśnie... Poczekam jeszcze i zobacze...jutro pstrykne fotki za dnia jak to wygląda

Jak tam malusie? Mam nadzieje, że bedą pozytywne wieści. ;:333
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Witam! Trochę mnie tu nie było!
Niestety malusie moje keiki nie przeżyły ;:145 odpadły od gałązki i pomimo trzymania ich na wilgotnym waciku nie dały rady :?
A reszta odpukać trzyma fason! Prawie każdy z moich storczyków obrasta w nowe listki :tan a trzy szykują się do kwitnienia. Keiki od koleżanki ma już solidnego pączusia!
ObrazekObrazek

Mój pierwszy z najpierwszych żyłkowany różowy - wczoraj odkryłam przy podlewaniu, że pokazał łepek pędzika ;:224

ObrazekNo i żółtasek wrześniowy wypuścił dwa odbicia na starych pędach, listek ze środka i korzonek nowy mu idzie. Stare liście jednak jakoś sflaczały :roll:
Obrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Ładnie Ci wszystko przyrasta, będzie kwitnień ;:333
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Ojej, szkoda maluszków :(
Ale jest za to duuuużo pędzików ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”