Storczyki (phalaenopsis ) Mary

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Storczyki (phalaenopsis ) Mary

Post »

Witam :D
Chyba nadszedł czas, by się tu wprosić. Pozwolicie ? :wit

Moja historia dopiero nabiera szybkiego początku.
Nigdy się nie interesowałam storczykami, dopóki nie trafiłam na to forum. Zawsze jak jakiś storczyk był... po prostu kończył żywot.
Postanowiłam skończyć złą passę i zacząć nową pozytywną. Oby ;:333

1. Lilia 05.06.2013

Przejęłam pod opiekę storczyka mojej mamy, która dostała na urodziny. Po prostu- ukradłam go ;:131
Moja pielęgnacja sprawiła tak... że go przelałam i obecnie się reanimuje.

Wyglądał tak przed reanimacją:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale widząc jak bujne korzonki migiem mi zanikają i w jakim stanie jest trzonek... postanowiłam reagować

Stan z początku reanimacji 30.07.2013

Obrazek

Obecny stan

Obrazek

Obrazek

Na razie czekam, póki co to zero reakcji.
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Mary

Post »

Witaj Maro ,ciesze sie ,ze w koncu do nas dolaczylas.Bedzie tylko lepiej,wierz mi ;:108 .Twor amarantowy storczyk jest za piekny ,zeby pozwolic mu "odejsc".Reanimujesz go dopiero od 3 tygodni ,wiec nie spodziewaj sie natychmiastowych rezultatow.Czasem trzeba czekac nawet i pol roku :D
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mary

Post »

2. Laura 27.07.2013

Tym razem jestem rozważniejsza w pielęgnacji.
Zakupione 25.07.2013 piękne białe cudowności. 2- pędowy falek, w dodatku posiadacz basal keiki :tan

Obrazek

Obrazek

http://img32.imageshack.us/img32/5576/z9j5.jpg

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, o 19:34 przez Jovanka, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: korekta na link - 3 zdjęcie zbyt duze, wycofano
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mary

Post »

Hej Mara ! :wit
Miło, że zechciałaś pokazać nam swoje storczyki :D Cieszę się, że zaraziłaś się pasją storczykową i postanowiłaś reanimować Twoją roślinkę ;:215
W podpisie masz x3 Phalaenopsis, gdzie pozostałe dwa? :D

-- 21 sie 2013, o 21:50 --

O przepraszam, jak pisałam post nie było jeszcze tego białego ;:224 Jesteś pewna, że to basal keiki? Mam podobną sytuację i listki po prostu się odczepiły przez wychodzące korzonki :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mary

Post »

3. Loretta 19.08.2013

Będąc w Netto w sąsiednim mieście, zobaczyłam biedaka już przekwitniętego.. stał sam.. Więc po wstępnych oględzinach zauważyłam, że kwiatuszek był lekko przesuszony. Moja analiza stwierdziła, ze sobie poradzi- zakupiłam go i stałam się posiadaczką trzeciego kwiatuszka. Kolejnego Falka ( chyba póki co to na nich będę się opierać ) ;:224

Będzie białasek.

Obrazek

Przed sprawdzeniem korzonków i usunięciem przegniłych, suchych i innych nienadających się do odżycia

Obrazek

Obrazek

Napiłam wodą przed przesadzeniem i póki co spoczywa dzielnie. Pędu przekwitniętego na razie nie usuwam, niech sam zrobi z nim co chce. :wink:

Obrazek
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Mary

Post »

Ja tez myslalam,ze tylko ten jeden bedzie ,wybacz.Bialy sliczny ,przekwitniety tez na zdrowiuskiego wyglada ,wiec tylko czekac kiedy pedzik wypusci.Na tym sie oczywiscie nie skonczy ,skoro juz tu jestes..... ;:306
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mary

Post »

Witaj Weroniko!
Skoro masz już 3 storczyki, to dobry czas żeby założyć wątek. Podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami w uprawie, pochwalisz swoimi podopiecznymi. W zamian możesz liczyć na obecność storczykomaniaków, którzy chętnie służą podpowiedzią nawet w najtrudniejszych przypadkach (ukłony dla wszystkich, którzy mi też pomagają ;:180 ).
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mary

Post »

actus pisze:Witaj Maro ,ciesze sie ,ze w koncu do nas dolaczylas.Bedzie tylko lepiej,wierz mi ;:108 .Twor amarantowy storczyk jest za piekny ,zeby pozwolic mu "odejsc".Reanimujesz go dopiero od 3 tygodni ,wiec nie spodziewaj sie natychmiastowych rezultatow.Czasem trzeba czekac nawet i pol roku :D
Najgorsze jest te czekanie, ja jestem niecierpliwą kobietą. ;:170

Callanthe pisze:Hej Mara ! :wit
Miło, że zechciałaś pokazać nam swoje storczyki :D Cieszę się, że zaraziłaś się pasją storczykową i postanowiłaś reanimować Twoją roślinkę ;:215
W podpisie masz x3 Phalaenopsis, gdzie pozostałe dwa? :D

-- 21 sie 2013, o 21:50 --

O przepraszam, jak pisałam post nie było jeszcze tego białego ;:224 Jesteś pewna, że to basal keiki? Mam podobną sytuację i listki po prostu się odczepiły przez wychodzące korzonki :)
Myślę ze to basal keiki - co prawda głębiej się nie dokopałam i nie widziałam konkretnie odnurza... podłoże i korzenie mi lekko przeszkadzają, nawet jak jest świeżo podalne. Wiec tak naprawdę teraz pewności nie mam :)
actus pisze:Ja tez myslalam,ze tylko ten jeden bedzie ,wybacz.Bialy sliczny ,przekwitniety tez na zdrowiuskiego wyglada ,wiec tylko czekac kiedy pedzik wypusci.Na tym sie oczywiscie nie skonczy ,skoro już tu jestes..... ;:306
No pewnie, ze się nie skonczy.... paczka z 5 storczykami ( przekwitnietymi ) za grosze leci już do mnie.... ;:173
gianna pisze:Witaj Weroniko!
Skoro masz już 3 storczyki, to dobry czas żeby założyć wątek. Podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami w uprawie, pochwalisz swoimi podopiecznymi. W zamian możesz liczyć na obecność storczykomaniaków, którzy chętnie służą podpowiedzią nawet w najtrudniejszych przypadkach (ukłony dla wszystkich, którzy mi też pomagają ;:180 ).

Dlatego założyłam wątek.
By podzielić się moimi doświadczeniami.. i oczywiście by je z waszą pomocą uzyskać. ;:215
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mary

Post »

Chyba wiem skąd masz te pięć przekwitniętych storczyków ;:224 Dobry wybór, ładnie wyglądały :D
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mary

Post »

Callanthe pisze:Chyba wiem skąd masz te pięć przekwitniętych storczyków ;:224 Dobry wybór, ładnie wyglądały :D
Zastanawiałam się tylko, czy któraś z Was nie sprzedawała ich ;:131

Pati
- miałaś rację z tym listkiem, odkopałam trochę pęsetą korę i wygląda na zwykłe listki a nie na basal keiki - a już się tak cieszyłam. ;:173
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mary

Post »

Mara, witaj na forum! :wit Fajnie, ze postanowilas do nas dolaczyc i pochwalic sie swoimi storczykami :D Pod wplywem tego forum Twoja kolekcja bedzie sie na pewno systematycznie powiekszac :lol:
jeśli chodzi o reanimacje w keramzycie, to z tego co pisala Magdzia, doniczka powinna byc bez dziurek na sciankach, zeby podloze nie przesychalo zbyt szybko. Mozesz je po prostu zakleic przezroczysta tasma klejaca. Ja tez o tym nie wiedzialam, musialam jedynie czesciej namaczac podloze, ale roslinka wypuscila u mnie piekne korzonki i reanimacja sie powiodla :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mary

Post »

Ooo super, zakleję dziurki, tego nie wyczytałam jeszcze :) Miałam trochę problem z pleśniejącym trzonkiem, ale na razie cisza, zobaczymy później. Będę zdawać relacje.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Mary

Post »

To i ja się przywitam :wit jestem ciekawa jak będzie przebiegać u Ciebie reanimacja bo w podobny sposób ratuję jednego ;) Jakoś specjalnie mi na nim nie zależy bo to dość popularny fiolecik, ale traktuję to jako nowe doświadczenie, czegoś się przy takiej reanimacji nauczę na przyszłość (tfu, tfu!) :D a nowo zakupione storczyki to niespodzianki, czy wiesz jak będą kwitły?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”