Biankowe storczyki

ODPOWIEDZ
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Biankowe storczyki

Post »

Pora się przywitać i powolutku przedstawić lokatorów zamieszkujących moje parapety. Jeśli chodzi o storczyki, są to przeważnie jakieś biedy pochodzące z półki przeznaczonej do wyrzucenia lub przekwitnięte - z przeceny. Pomyślałam sobie,że jeśli mi się uda, to odratuję, a jeśli nie, to przynajmniej nie będzie mi żal,że skróciłam żywot jakieś roślinki. O storczykach nasłuchałam się sporo przeróżnych informacji. Długo zastanawiałam się, czy zaczynać z nimi przygodę, czy raczej zainwestować w bluszczyk, ponieważ storczyki są tak trudne w uprawie,że pewnie i tak nie dam sobie z nimi rady. Przechodząc obok mieszkań często zaglądałam w okna podziwiając puszące się w nich phalaenopsisy. Pomyślałam sobie - skoro tyle osób potrafi hodować te piękne kwiaty, to dlaczego mnie miałoby to się nie udać? W ten sposób pod mój dach trafił pierwszy storczyk - bez kwiatów, nawet pędu nie miał, ponieważ ktoś w sklepie uznał za stosowne poucinac co się dało, ale korzonki wydawały się zdrowe.
Storczyk odwdzięczył się obdarowując mnie ślicznymi, ogromnymi białymi kwiatami. :D
Awatar użytkownika
olgierdyna
200p
200p
Posty: 286
Od: 26 sie 2013, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Biankowe storczyki

Post »

:wit na forum.
Piękny storczyk - cudowna niespodzianka :D
Zapowiada się ciekawie
Pozdrawiam
Kinga

Zielono mi- Zapraszam
Awatar użytkownika
flicka_
100p
100p
Posty: 136
Od: 15 lip 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witamy na forum i czekamy na więcej zdjęć;)
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Wpadłam i ja się przywitać :wit
Witaj na FO ;:180
Piekny białasek i czekam na więcej zdjęć ;:7
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witaj ciepło ;:108

Piękny białasek, mam nadzieję że będzie wiecej zdjęć - bo okazów to jest pewne ;:333
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Bardzo dziękuję, za tak miłe powitanie ;:3
W takim razie historii część dalsza. Zanim jeszcze białasek pokazał mi swój wdzięczny nosek musiała upłynąć dłuższa chwila. W tym czasie zaglądałam od przypadku do przypadku na sklepową półkę z "wyrzutkami" i pewnego dnia wystawiono tam kolejne doniczki z falkami a wśród nich o dziwo, kilka jeszcze kwitnących storczyków. Zaczęłam bić się z myślami- kupić, nie kupić, no przecież jednego już mam, na dodatek nie wiem jakiego koloru, a co będzie jak okaże się,że kupię identycznego jak ten poprzedni? Po co mi dwa takie same kwiatki? Hmm, ale ja mam na razie same listki a mnie się marzą kwiatki ... I tak w domu zawitał różowy piegusek....
To już jego kolejne kwitnięcie, obdarza nas pełnią swego piękna prawie non stop.

Na okiennym parapecie stanął więc kolejny nabytek :tan
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Śliczny piegusek i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Nie tylko Ty Kami czekasz :))
:wit Anka z tej strony!!
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Ooo i Ania jest ;:138 ;:196
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witaj na FO ;:168
Bardzo spodobał mi się różowy piegusek ;:215 Czekam na resztę zdjęć Twojej kolekcji :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

O jej, jak się cieszę,ze komuś mogą podobać się tak bardzo pospolite storczyki, takie storczyki których pełno w każdym markecie. Dla mnie każdy kwiat jest wyjątkowy, ponieważ wiąże się z nim jakaś historia. Kolejny storczyk był także "banalny", ale w tej swojej prostocie piękny. Przybył do mnie jako prezent, wspaniały czteropędowy biały obsypany kwieciem storczyk, na jednej z podpórek wisiał emblemat kwiaciarni z której ten okaz pochodził. Spojrzałam na niego i wiedziałam,że jeszcze kilka dni a pewnie wylądowałby na kwiaciarnianym śmietnisku. Storczyk przechodził ostatnią fazę kwitnienia a jego listki traciły turgor. Cieszył moje oko jeszcze ok tygodnia po czym zaczął zrzucać więdnące kwiatki. Dwa z pędów centymetr po centymetrze usychały. Storczyk nie był zaatakowany przez żadne szkodniki ani choroby, najwidoczniej źle się nim wcześniej opiekowano. Kwiatek jednak miał wolę życia i teraz powolutku zaczyna się odradzać, wypuścił kolejny pęd na którym zakwitł.


Wraz z kwieciem na drugim jeszcze zielonym pędzie odżyło jedno z oczek i ku mojemu zdziwieniu wyrosły na nim listki z jednym kwiatkiem.



Na zdjęciu keiki zrzuciło już kwiatka, ale nadal czekam na korzonki. Taka mała rzecz a cieszy. :heja
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biankowe storczyki

Post »

Witaj! :wit
Śliczne masz storczyki, a i historie ich są ciekawe! Ja również od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką kilku storczyków i uczę się dopiero jak się z nimi obchodzić. ;:7
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Biankowe storczyki

Post »

Ooo doczekałaś się własnego keiki ;:138
U mnie nic samo z siebie nie chce się rozmnażać i wszelkie maluchy jakie mam to były już na roślinach matecznych w dniu zakupu,a jednego dostałam ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”