Storczyki Callanthe cz.II :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
summer67
50p
50p
Posty: 50
Od: 6 sty 2014, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie / łódzkie

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Witam serdecznie :)

cudeńko czerwone ;:167

Gratulacje. Pozdrawiam.
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas." ( Philip Otto Runge )
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=72504" onclick="window.open(this.href);return false; ( storczyki )
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=43&t=72555" onclick="window.open(this.href);return false; ( Rh + azalie )
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Dzięki wszystkim za miłe słowa :wit

Anka dzięki :uszy , faktycznie zaczął się szał wiosennych zakupów, ale pogoda była wiosenna w Poznaniu, aż do... soboty ;:14 Od soboty leje :evil:

Kasia, dzięki to jedyna fotka Oncidium, która naprawdę się choć trochę udała :D

Tomasz jaka zmyłka ;:224 Zdjęcia bez obiektywu wychodziły ciemne, a tak naprawdę całe czarne :shock: Dopiero jak postawiłam lampę w odległości może 5 cm od kwiatu to wyszło jakieś zdjęcie jasne ;:219

Aniu, dziękuję ;:215 Piccolo jest boski, zaczyna kwitnąć na drugim pędzie ;:oj Masz rację, że to perełka ;:224

Summer cześć :wit i dziękuję :D

A teraz mała aktualizacja pączka na Lueddemanniana, pączki będą dwa :tan

Obrazek
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

No to trzymam kciuki za oba ;:215 Ponoć to niełatwa odmiana w uprawie. Tymbardziej gratuluję przychówku :D
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

O jakie ładne zalążki pączków ;:138 Teraz tylko czekać na kwiaty :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

To ja sobie tu przycupnę i poczekam aż pączek się rozwinie ;:65 bo uwielbiam jego kwiaty.
Czy rzeczywiście jest niełatwy w uprawie?
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

dzika pisze:No to trzymam kciuki za oba ;:215 Ponoć to niełatwa odmiana w uprawie. Tymbardziej gratuluję przychówku :D
Dziękuję Aniu, trudno mi powiedzieć czy to jest trudna odmiana. Też tak słyszałam, ale nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć, ponieważ dostałam go od Kasi actus już pędem, a Kasi wszystko zakwitnie nawet suchy badyl :D Później wzrost pędu zatrzymał się i stał tak pewien czas, aż ruszył i pokazał dwa pączki. Zobaczymy czy pączki rozkwitną, mam nadzieję i wierze w to bardzo mocno, że tak :D
Karnova pisze:O jakie ładne zalążki pączków ;:138 Teraz tylko czekać na kwiaty :wink:
Dziękuję, mam nadzieję, że się doczekam :)
Yohjia pisze:To ja sobie tu przycupnę i poczekam aż pączek się rozwinie ;:65 bo uwielbiam jego kwiaty.
Czy rzeczywiście jest niełatwy w uprawie?
Odpowiedź na to pytanie napisałam wyżej :) Zobaczymy czy zechce tutaj wypuścić kolejny pęd i zakwitnąć kiedyś ponownie :wink:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Dzisiaj otrzymałam moje nowości, którymi są Howeara Lava Burst, phal. speciosa i siewki phal. corningiana, phal. mannii flava x cornu cervi flava oraz phal. speciosa pink x violacea coerulea :)

Chciałam też pokazać jak kiedyś użyłam szkło i cały czas mieszkał sobie w nim Phal. Germaine Vincent :D
Mieszkał sobie tak:

Obrazek

A teraz szkło wygląda tak:
A w środku Phal. Germaine Vincent, phal. lueddemanniana, phal. venosa, phal. pallens i w/w siewki :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nowe roślinki :

phal. mannii flava x cornu cervi flava

Obrazek

phal. speciosa pink x violacea coerulea

Obrazek

phal. corningiana

Obrazek

Howeara Lava Burst

Obrazek

i phal. speciosa, którego prawdopodobnie zwrócę, ponieważ wydaje mi się, że ma zalany stożek :(

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Hehehee... Widzę, że kolekcja ostro się powiększyła, tylko szkło nie chciało :lol:

Fajny patent z wilgotnym keramzytem i siewkami podczepionymi na krawędz szkła ... ;:204

Kolekcja niesamowita... Większość nazw ( a tak naprawdę wszystkie) musiałam wygooglować, żeby wiedzieć na co patrzę :;230
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Sporo nowości :).
Ostatnio rozglądam się za fajnym szkłem, aby posadzić do niego mojego reanimowanego Phala. Bo na razie co prawda jest w keramzycie, ale keramzyt jest w doniczce do storczyków a doniczka w opakowaniu po margarynie Delmie. Słabo to wygląda :D.
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Wspaniałe Piccolo Red a poza tym liczy się Twoja pomysłowość-fajny pomysł z tym szkłem ;:333
Pozdrówka :wit
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Ale nowości wow kolekcja rośnie miło się zagląda do Ciebie i czyta o takich cudeńkach :wink: Patent ze szkłem extra ;:333 Teraz czekać aż Ci szkraby urosną i będą cieszyć oczy kwiatami ;:168
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Kahim - Keramzyt jest wilgotny, ale tylko latem, bo zimą zachodził mi pleśnią ;:173
Dzięki za miłe słowa :)

linnenn - Ja reanimowałam jednego phala w keramzycie i ma się świetnie, do tego jeszcze miałam dwa posadzone w keramzycie do wypróbowania metody uprawy storczyków w keramzycie i też mają się rewelacyjnie. Teraz mam znowu dwa posadzone w keramzyt do odratowania i widzę, że idą w korzonki ;:333
W szkle i keramzycie nigdy nie miałam, zawsze w plastikowej osłonce, więc jeśli chodzi o szkło to nie pomogę ;:185

Arku - Dziękuję ;:168

Karnova - Dzięki :)

Nie mam za wiele do pokazania, bo wszystko przyrasta w korzonki i listki, a pędziki pojawiają się stopniowo :D

Pączki na lueddemanniana rosną szybko, mam nadzieję, że doczekam się kwiatów ;:oj

Obrazek

Piccolo rozwija coraz więcej kwiatów ;:333

Obrazek

I przemycę małe słoneczko, które znalazłam przy polu podczas spaceru z psem :D
Pięknie pachną i są ogromne (średnica 8 cm). Szkoda, że tylko dwa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczyki Callanthe cz.II :)

Post »

Callanthe pisze: Pączki na lueddemanniana rosną szybko, mam nadzieję, że doczekam się kwiatów ;:oj
No ja też ;:204
A widać, że piccolo jeszcze troche pąków ma w zanadrzu i liczę, że jeszcze Ci troszke ten pęd poprzedłuża ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”