Storczyki po mojemu ;)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Storczyki po mojemu ;)

Post »

Witam,
przyszedł i na mnie czas by pochwalić się moją niewielką kolekcją, którą sukcesywnie powiększam od 2 lat ;:oj szczególnie podobają mi się falki głównie ze względu na ich piękne barwy i długi okres kwitnienia :D niestety mam tylko jeden parapet więc póki co zbiór ogranicza się do 4 (ale już mam w planie zakup 5 i chyba ostatniego- marzy mi się zielony :D :D )

pierwszy, który dostałam na parapetówkę. na zdjęciach jest moje kwitnienie, przedłużył pęd główny i teraz łącznie na obu odbiciach ma 22 kwiaty co jest moim sukcesem :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

martwią mnie tylko jego liście bo zauważyłam że po obu stronach, od dołu mu brązowieją...może to ze starości, co myślicie?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

różowy z białą obwódką, średnica kwiatów 10 cm, kwitnie na przedłużeniu :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

na głównym pędzie, zarówno przy sklepowym jak i moim kwitnieniu, był peloric
Obrazek Obrazek

biały piegowaty, średnica kwiatu 10.5 cm, jak na razie najwięcej miał ich 8 na pędzie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i ostatni, mała szkarada :;230 sklepowe kwitnienie, najmniejsze ma kwiatuszki z całej kolekcji:)

Obrazek Obrazek

i cała rodzinka
Obrazek Obrazek Obrazek

jeśli uda mi się dorwać zielonego (mam nadzieje że kolor im nie znika po sklepowym kwitnieniu ;:202 ) na którego poluję to się pochwalę :wit
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

Wiataj :wit :wit :wit


Kwiaty cudowne ;:oj

Szczególnie ten biały nakrapiany ;:108

Obawiam się,że tylko na tym zielonym(prawdopodobnie w nowym kwitnieniu białym) się nie skończy :;230 :;230 :;230

Po nim będzie następny i następny... ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

kami no nawet nie strasz bo już sobie ubzdurałam że musi być zielony :P widziałam na forum niektórzy mają takie zielonkawe ale nie zwróciłam uwagi czy to ich czy sklepowe kwiaty :)

ten biały na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciu, lubię go strasznie-taki mi się nietypowy wydaje ;:138
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

Dusiaaa już skradła moje serce :oops:
Jako wielbiciel żółtków, jestem absolutnie zauroczony jego kwitnieniem ;:oj tym bardziej, że to już nie sklepowe a "własne" :wink:
Dusiaaa witam serdecznie, no i czekam na rozwój wątku ;:204
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

Witaj :wit

Kolekcja bardzo urodziwa ;:oj Bardzo obficie zakwitł ten żółty,śliczny :D
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

też się strasznie cieszę że tak mnie uraczył obficie :oops: na głównym pędzie miał tylko 8 kwiatów ale wynagrodził mi to przedłużeniami :D ;:oj

teraz tylko czekam aż któryś będzie miał 2 pędy na raz albo keiki bo tego póki co się nie doczekałam ;:145 ale może jeszcze doczekam, w końcu mam je dopiero od 2 lat ;:224 szkoda tylko że warunków brak, bo to jedyny parapet i zmieści jeszcze co najwyżej jeden falek więcej :wink:
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

Witaj Dusienko w gronie chorych na "storczykoze".Choroba jak zapewne zdazylas sie zorientowac nieuleczalna i poglebiajaca sie z czasem ,ktora prowadzi do przemeblowan ,poszerzania okien i parapetow oraz do kompletnej ruiny finansowej ,co Cie niechybnie czeka ;:306
Kolekcja moze skromna ale sliczna i zadbana.I czekamy na nastepne ,ktore bez watpienia wkrotce sie pojawia :D
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

Witaj ;:168
Bardzo fajna kolekcja ten biały nakrapiany taki subtelny ;:131
Bardzo fajny pomysł z tą podstawką pod wszystkie ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

dziękuję w imieniu swoim i moich falków ;-)

wstyd się przyznać ale zanim falki pojawiły się u mnie,dziwiłam się ludziom którzy wręcz napadali markety jak pojawiały się storczyki, strasznie mnie to bawiło i uważałam że to taka głupia moda :-P przyszło mi teraz odpokutować za te słowa ;-) finansowo nie ucierpię bo warunków brak na hodowlę, chyba że dorobię parapety do okien dachowych :-D poza tym kupuję tylko w marketach za max 20zł więc jeszcze nie majątek. raz dostałam takiego z kwiaciarni za 80zł ale jak się okazało miał tabuny wełnowców, szczęście że stał w drugim pokoju bo padłyby mi wszystkie :| falek został zjedzony do korzeni...

podstawka jest od skrzynki balkonowej, niestety dłuższej już nie było, choć teraz żałuję że nie kupiłam 2 krótszych :-)
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

a mi się właśnie taka długa podstawka podoba, jeszcze takich balkonowych nie widziałam ;:oj słuchaj parapet to nie jest jedyne miejsce dla storczyków, zawsze istnieją jeszcze wiszące kwietniki w pobliżu okien, stoliki, półki, komody ;) dla chcącego nic trudnego :D znając mnie, jeśli spotkałabym ładnego storczyka to kupiłabym go a później martwiła się o miejsce ;D No chociaż powiem Ci, ze jak na 2 lata tylko 4 storczyki, to ładnie się powstrzymujesz ;:306 Żółty śliczny, mam podobnego, ale od roku nie kwitnie, inwestuje w korzonki, bo trochę ich stracił, więc liczę, że później przyjdzie pora na pęd ;:333

Na Twoim parapecie zmieściłabym jeszcze ze 3 storczyki ;) Ja przy takim oknie mam ich 9 ;:224 a jeszcze dziesiąty by wszedł :D Poza tym masz dość szerokie, wiec możesz je w dwóch rzędach ustawiać :) a to już razem daje 18 ;:306 do tego ze 3 wiszące kwietniki na karniszu.. ho ho.. :D miejsca a miejsca :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

I Dufin już dała Ci gotowe rozwiązanie :;230 :;230 :;230

Skorzystaj z niego i będziesz się cieszyła pięknymi widokami ;:108
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

hehe Dufin i razem z tymi storczykami szybko znalazłabym się w piwnicy-mąż by mnie eksmitował :;230 mam małe mieszkanko więc aż taka zawrotna ilość jaką proponujesz sprawiłaby że czułabym się jak w puszczy ;:oj ale jak się kiedyś pojawią możliwości do rozwoju hodowli to na pewno z nich skorzystam ;:138 póki co zostanę przy planach zakupu zielonego ;:215 no i może jeszcze jakiejś miniaturki na ławę ;:173 ;:124 miniaturki tez tak długo kwitną jak normalne falki?
tu mam parapet zachodni więc idealny, natomiast drugi pokój jest znacznie bardziej oświetlony i gorący-mimo rolet. jak tam trzymałam falki to pąki bardzo szybko się im rozwijały ale też szybko odpadały ;:145

co do żółtego przyjemniaczka to na jego ponowne zakwitnięcie czekałam 9 miesięcy-ciążowe normalnie :;230 już go terroryzowałam że trafi do schowka a jak to nie pomoże to na śmietnik ;:134 no i w końcu raczył zakwitnąć ;:224 :D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Storczyki po mojemu ;)

Post »

byłam dzisiaj w dwóch marketach ale niestety znalazłam tylko jednego zielonego ale był dość marny :( szkoda że przegapiłam bo na dzień matki było ich masę ;:124 kupiłam dla mamy a o sobie już nie pomyślałam ;:222

Arletka ma u siebie takie fajnego zielonego http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... y#p2536991 muszę go gdzieś dorwać ;:138
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”