Storczykowe przedszkole Marianki

Marianka
50p
50p
Posty: 53
Od: 21 maja 2013, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Guildford, UK

Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Przeglądam, podglądam, zachwycam się - to i moimi "dziećmi" się pochwalę, a co!

O posiadaniu storczyków marzyłam od długiego czasu, dopiero parę miesięcy temu nabyłam swojego pierwszego - jest ogromny. Swoją drogą zastanawiam się, czy mu większej doniczki nie zafundować. Nie wyłazi z obecnej, ale ma wielkie liście, no i pionu nie trzyma za Chiny - badylek ma grubaśny i ciężki. Mieszka w łazience. Kwitnie bez przerwy od ok. 5 miesięcy i nic nie zapowiada rychłego przekwitnięcia. Z boku wyłazi mu mały bobek, nie robiłam zdjęcia ale podejrzewam, że to dodatkowy pęd. Na focie znajduje się też mój ukochany kociostan - Muffin.
Obrazek
Obrazek

Tutaj następny nabytek z marketu - przeceniony, bo jeden pęd mu padł, zatem go amputowali. Uwielbiam to połączenie kolorów!
Obrazek

Te dwa, z podwójnymi pędami, zostały zakupione w "poważnym" markecie ogrodniczym. Nie jestem fanką fioletów, no ale ten nakrapiany mężowi się spodobał, niech chłop ma ;)

Obrazek
Obrazek

I moje dzisiejsze znalezisko sklepowe - biedaczek był praktycznie utopiony i tak mi się go żal zrobiło, że wrócił ze mną do domu. Miał chłopak szczęście, że taki piękniś - miał 4 kolegów, ale tacy przeciętni byli - wszyscy utopieni na amen :evil: Wydłubałam go z tego rozciapanego mchu, poobcinałam to, co zgniło, zasypałam mu pupkę cynamonem (tak w razie czego - po całości) i póki co, mieszka w kieliszku do jajka :uszy

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - Katarzyna
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

:wit Piękne rozpoczęcie! ;:215 Śliczna miniaturka ;:oj Bardzo ładnie się zaczyna, czekam na więcej! ;:333 ;:204
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Witam Cie serdecznie :D .Zgadzam sie z Pati i oczywiscie czekamy na wiecej fotek i info.Kiedy zaczela sie Twoja fascynacja ,jak pielegnujesz swoje storczyki itp :D
Marianka
50p
50p
Posty: 53
Od: 21 maja 2013, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Guildford, UK

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

actus pisze:Kiedy zaczela sie Twoja fascynacja ,jak pielegnujesz swoje storczyki itp :D
Orchidee uwielbiam od dziecka - pamiętam, że w latach 80-tych i na początku 90-tych w kwiaciarnich często można było spotkać kwiaty orchidei w pudełkach - jak mi się marzył taki kwiat! Babcia mi go kupiła ostatecznie, szybko padł. Pózniej nie miałam czasu na kwiaty :wink: Dopiero niedawno wyczytałam, że opieka nad storczykami nie jest trudna i...poooooszło!
Gadam z moimi chłopakami, kąpią się raz w tygodniu w wodzie z dzbanka Brita. Teraz kupiłam odżywkę, którą można niby dodawać do każdego podlewania - zobaczymy, jakoś nie wydaje mi się, żeby było konieczne cotygodniowe dokarmianie...

Jeden z kwiatów ma dwa dziwne zgrubienia na liściach - wyglądają jak pryszcze z jaśniejszym środkiem. Jutro zrobię zdjęcie, dziś już jest za ciemno. Mam nadzieję, że nic mi nie zaczyna go żreć!
Pozdrawiam - Katarzyna
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Zrob fotki koniecznie ,bez tego nie da sie ocenic.Te storczyki w pudelkach tez pamietam :D
Awatar użytkownika
sekunda
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 kwie 2013, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

:wit Marianka twoje dzieci bardzo urodziwe,takie kochaniutkie, ;:138 dobry start! czekam na więcej ;:65 i na pewno będę zaglądać ;:100
pozdrawiam,Asia
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Muffin! to prawie jak Dufin! Już go lubię! ;:215 Storczyk pięknie Ci kwitnie, ja bym go nie przesadzała do większej doniczki bo one lubią ciasnotę. Jak przesadzisz w czasie kwitnienia to możesz stracić kwiaty, a po kwitnieniu pewnie nie będzie potzreby przesadzania bo pęd już nie będzie tak ciążył ;) Ewentualnie do osłonki możesz na dno nasypać kamyczków by była cięższa..

Miniaturka śliczna ale ten pierwszy nakrapianiec tez piękny ;:138 Oba takie subtelne, uwielbiam takie :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Marianka
50p
50p
Posty: 53
Od: 21 maja 2013, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Guildford, UK

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie :)

Dufin pisze:Muffin! to prawie jak Dufin! Już go lubię! ;:215

Hahahahaha! Ją ;) Mufflon to rozpieszczona, przezabawna księżniczka. Aktualnie jej ulubiona zabawa to przemieszczanie się przez leżenie na plecach i odpychanie nogami od ścian.
Dufin pisze: Miniaturka śliczna ale ten pierwszy nakrapianiec tez piękny ;:138 Oba takie subtelne, uwielbiam takie :D
Dziękuję, w niedzielę teściowa robi nalot, audiencję znaczy mamy, jedziemy też do ogrodniczego - może uda mi się uzyskać sponsoring na kolejnych podopiecznych... :twisted:
Pozdrawiam - Katarzyna
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

:wit

Ciekawie się zapowiada :D też chciałabym mieć storczyka w łazience podczas kąpieli.. To musi pięknie ozdabiać wnętrze ah.. ale do tego potrzebne jest niestety okno, bez niego ani rusz.. :roll:

Kot nie konkuruje z kwiatami? :lol:
Haha kreatywny kot :D
Marianka pisze:zasypałam mu pupkę cynamonem (tak w razie czego - po całości)
pupkę.. :;230 chodziło Ci o trzon, z którego wyrastają korzenie tak? W życiu nie wpadłabym na to, by go tak określić, ale dobre dobre ;:215 :;230

Co do cynamonu, to musisz wiedzieć, że stosuje się go tylko miejscowo, nie zaleca się zasypywania niezagrożonych obszarów, ze względu na jego składniki, które mogą hamować wzrost. Lepszy do tego celu jest sproszkowany węgiel drzewny :)
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Marianka
50p
50p
Posty: 53
Od: 21 maja 2013, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Guildford, UK

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

3velyna pisze: Kot nie konkuruje z kwiatami? :lol:
Nie, Muffiozo do storczyków nic nie ma. Ale niekropień (tak mi wujek Google powiedział, że Adiantum aethiopicum to waśnie to po polsku) wykończyła błyskawicznie...
3velyna pisze:
Co do cynamonu, to musisz wiedzieć, że stosuje się go tylko miejscowo, nie zaleca się zasypywania niezagrożonych obszarów, ze względu na jego składniki, które mogą hamować wzrost. Lepszy do tego celu jest sproszkowany węgiel drzewny :)
O, nie wiedziałam, że nie wolno... Będę miała nauczkę na przyszłość, dziękuję! W sumie to nie wiem, czy mu to zaszkodzi, bo wydawało mi się, że on cały dół ma zagrożony - troszkę w tym bagnie mchowym mieszkał.

A tu zdjęcia pryszczy, o których wspominałam wcześniej - możecie mi poradzić, co to jest i co zrobić...? (poniżej tylko miniaturki)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - Katarzyna
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

U siebie też mam na jednym storczyku takie plamki, nic mu nie jest a mam go od lutego ub.r. :) Co prawda z opisu mogą te 'pryszczyki' przypominać ukryte pod błonką larwy szkodników (bodajże tarczników), ale to nie to :) Te żółtawe prześwity także mam, ale to jest prawdopodobnie błąd w pielęgnacji, uszkodzenia mechaniczne czy zła gospodarka wodna czy coś.. Sama się nie wdrażałam nigdy w te tematy, bo mojemu (i innym z nim sąsiadującym) nic się nie dzieje.. :D

Oczywiście zalecam mimo to obserwację, bo żadnym guru storczykowym nie jestem :wink:
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Marianka
50p
50p
Posty: 53
Od: 21 maja 2013, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Guildford, UK

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Te guzik mają taki ciemny środek, stąd jestem nieco zaniepokojona, że coś się tam instaluje. Będę trzymać na nim oko - co w razie czego robić? Myć w wodzie z płynem do naczyń?
Pozdrawiam - Katarzyna
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe przedszkole Marianki

Post »

Witam ;:172
Kasiu start storczykowy bardzo dobry, białe są wdzięczne, ładnie i długo kwitną.
Miniaturką przesadziłaś tylko na zdjęciu nie widać w jaką glebę.
Powodzenia
;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”