Actusowa kolekcja cz.II

Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Przepraszam, że tu, ale na pewno jesteś doświadczonym hodowcą storczyków więc zapytam: Co sądzisz o moim epificie ?
http://imageshack.us/photo/my-images/200/g5i.JPG/
http://imageshack.us/photo/my-images/826/a5ma.jpg/
To jest światło sztuczne więc nie oddaje tak koloru kwiatu. Mogę jeszcze jutro wstawić fotki z naturalnym światłem ? :D
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Kuriczka, już Ci tyle osób odpowiedziało w twoim temacie dotyczącym właśnie tego kwiatka, że absolutnie nie rozumiem po co zadajesz kolejny raz to samo pytanie? Myślę, że Kasia gdyby chciała to by odpowiedziała Ci w sekcji pomocniczej...
Sugerujesz, że ci co odpowiedzieli na Twoje pytanie są kiepskim hodowcami storczyków? Wszyscy tutaj maja pasję i na tej pasji się znają i cały czas się uczą. Gwarantuje Ci, że wiedzą co mówią.
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Chce usłyszeć opinie od innych.
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Aaaa tak ,czytalam juz o tym w sekcji pomocniczej i faktycznie nie odpowiedzialam bo juz to za mnie zrobilyscie ,ale powtorze ,bardzo ladny ,zdrowy i zadbany storczyk Kuriczka :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Zgadzam się z Pati.. poza tym zdjęcie kwiatów nic Actus nie powie poza tym, że to bardzo ładny storczyk. Do oceny stanu Twojego epifita potrzeba zdjęci korzeni i liści bo kwiaty to tylko przyjemny dodatek do całości..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Dufin pisze:Zgadzam się z Pati.. poza tym zdjęcie kwiatów nic Actus nie powie poza tym, że to bardzo ładny storczyk. Do oceny stanu Twojego epifita potrzeba zdjęci korzeni i liści bo kwiaty to tylko przyjemny dodatek do całości..
Ale przecież ten temat był już przerabiany w jednym wątku. Po co zaśmiecać wątek Kasi? Innych odpowiedzi się nie stworzy dla kwiatka, który wygląda dobrze :roll:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

:wit
actus pisze:Moje storcze w keramzycie maja sie swietnie ,ida listki i korzonki i wiem już ,ze na pewno nie będę zalowala tego sposobu uprawy dla tych storczykow akurat.
Cieszę się bardzo, że tak świetnie się ten keramzyt u Ciebie sprawdził. Gratuluję nowych korzonków oraz listeczków ;:138 Pięknie się ogląda takie zdjątka ;:108
Jeżeli chodzi o seramis, to życzę powodzenia ;:215 Możliwe, że i taka metoda się sprawdzi, ale czas pokaże.
actus pisze:Wczoraj przyszla paczka od Magdzi z nasza "Kaczucha" od Arli .Otworzylam i zdebialam ,bo Madzia zrobila mi niespodzianke i w paczce byly dwie mini ,jedna od Madzi moja wymarzona "philadelphiopodobna" ;:138 .Jak sie cieszylam nie musze pisac ,wszyscy wiedza :oops:
Cieszę się, że ma kwiatuszki ;:138 ;:138 Ta Twoja mini jak i moja mają takie liście hmm każdy inaczej wygląda. U mojej mini tylko jeden listek jest tak nakrapiany jak philadelphia, a reszta jest taka ciemna i ten wzorek jest mało wyraźny. Niestety takie tylko były :roll:
Mam nadzieję, że przedłuży pędzika i odbicie z oczka :D Daj znać jak coś się będzie działo :D
Pyza jest śliczna ;:215
furious pisze:No i jaka niespodzianka od Magdzi, dobra z niej Kobiecina ;:333
Dziękuje Tomeczku ;:196
Dufin pisze:a czy nie jest ciężko taki keramzyt upchnąć miedzy korzonki?
Aniu ja zawsze pomagam sobie patyczkiem. Dzięki temu keramzyt wejdzie głębiej w miejsca gdzie sam bez popychania by nie wszedł :D Polecam, bo świetnie się sprawdza zwłaszcza u tych storczyków, co maja mnóstwo korzeni ;:215
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Madzia dziękuję za wskazówki :) Własnie ostatnio patyczkiem tak podłoże upychałam bo miałam problem ale zastanawiałam się czy nie uszkodzę któregoś korzonka jak mi się patyczek obsunie ;:204
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Ja pomagam sobie cieniutkim patyczkiem, który został mi po przesadzaniu jednego ze storczyków :D Na początku pomagałam sobie tą ostrą stroną do szpica, ale bałam się właśnie, że po uszkadzam korzonki, dlatego teraz korzystam zawsze z tej drugiej "tępej" strony i już się nie obawiam o korzonki :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

no ja dokładnie tak samo robię takim samym patyczkiem ;:131 ale jakos sobie nie ufam ;:129 no nic.. dziękuję ;:196
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Nowa buzka do ogladania :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moj asystent i wielki fan storczykow (potrafi obwachiwac godzinami :;230 ) Nonisław ;:306
Obrazek

Madziu dziekuje ,ze wpadlas kochana ;:196
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Nonisław wygląda na zdziwionego, że tym razem on a nie storczyk jest modelem :D A nowy kwiatuszek śliczny, uwielbiam żółte i to takie woskowe ;:167 Ty byś już mogła sklep u siebie otworzyć, bo chyba masz wszystkie możliwe krzyżówki :;230
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Actusowa kolekcja cz.II

Post »

Kasia ;:oj ;:oj ;:oj jak zwykle w niedziele, kwiatkami po oczach. Ale cóż, jakoś to przeżyję, ba, zniosę nawet więcej kwitnień i fotek ;:306
Piękny i ma jeszcze pąki!
Czy on rozwija wszystkie kwiatki jednocześnie czy tak partiami?
Kotek kosmiczny jakiś. Sądzę po tym meteorycie, który trzyma w łapkach ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”