Storczyki Callanthe :)

Zablokowany
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Storczyki Callanthe :)

Post »

:wit

Jestem świeżo upieczoną forumowiczką, ale storczyki mam już kilka lat :D Posiadam 18 Phalaenopsisów i żadnych innych odmian nie (na razie... :twisted: ), ponieważ trochę bałam się je uprawiać :oops:
Codziennie oglądam Wasze okazy i wszystkim gratuluję tak pięknych okazów i kwitnień ;:180 Macie niesamowitą wiedzę i rękę do tych kwiatów ;:333
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie i moje storczyki do Waszego grona :lol:

Aktualnie kwitnie 8 sztuk, 2 sztuki skończyły kwitnienie kilka dni temu :cry:

Oto moje cuda:

1. Miniaturka Phalaenopsis biało różowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



2. Miniaturka Phalaenopsis biała z żółtą warżką 1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


3. Miniaturka Phalaenopsis biała z żółtą warżką 2

Obrazek

Obrazek


4. Miniaturka Phalaenopsis żółta z żyłkami (przepraszam za jakość, zdjęcie robione telefonem..., aktualnie nie kwitnie, ale wypuszcza liść :) )

Obrazek


5. Phalaenopsis łaciaty
Aktualnie zaczyna powoli się zamykać aczkolwiek przedłuża swój pęd, nowe rozgałęzienie wychodzi mu z 3 oczek i rośnie nowy liść :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


6. Phalaenopsis różowy 1
Całość kwitnienia jest moja, posiada 3 pędy :) Wydaje mi się, że udało mi się uchwycić jego prawdziwy kolor na pierwszym zdjęciu

Obrazek

Obrazek


7. Phalaenopsis różowy 2
Najnowszy storczyk kupiony w LM na przecenie za 9,99 zł, był w najlepszym stanie, ale niestety jego kwiaty są dość zniszczone i tylko trzy :cry: Od razu przesadziłam go w nową ziemie, bo w tamtej prawie się nie trzymał i kwiaty na razie utrzymują się już drugi tydzień :)

Obrazek

Mój ciekawski pies wszędzie się właduje jak coś stoi na ziemi ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek


8. Phalaenopsis biały z zieloną warżką
Kwitnienie zeszło roczne. W tym roku miał tylko 4 kwiaty :( Przepraszam za jakość

Obrazek

Obrazek


9. Phalaenopsis pastelowy
Nowy, który dostałam w prezencie. Prezentuje kwitnienie sklepowe :)

Obrazek

Obrazek


10. Phalaenopsis zielony z różową warżką
Pierwsze zdjęcie jest aktualne. Na dzień dzisiejszy został mu jeden kwiat, reszta przekwitła. Kwiat ma 3 pędy. Wypuścił nowe dwa pączki z ostatnich oczek :D

Obrazek

Tutaj pokazane jak kwitł (moje kwtnienie) zeszłego lata.
Obrazek


11. Phalaenopsis różowo pomarańczowy
Również prezentuje moje kwitnienie :) Ten z kolei ma 4 pędy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


To cała moja kolekcja ta aktualnie kwitnąca. Wiosna jest, rośliny budzą się do życia mam nadzieje, że niedługo pokaże Wam więcej zdjęć! :wink:

Pozdrawiam! :uszy
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Nareszcie!!! ;:138 Z&astanawialam sie kiedy zalozysz swoj watek :D .Masz piekne storczyki ,wszystkie bez wyjatku ,widac ze bardzo o nie dbasz :D .Fotki tez super! Bardzo podoba mi sie mini z zolta warzka i ten bialy obsypany kwiatami.Napisz troche o swojej pielegnacji ,czy mialas jakies przygody ze swoimi storczykami.Te dobre i zle :D
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Dziękuję actus za miłe słowa :oops: :lol: Prowadziłam wewnętrzną walkę o to czy założyć wątek czy nie, bo uważałam, że jestem jeszcze świeżak i nie wypada się chwalić :oops:

Wszystkie kwiatki przelewane są wodą przefiltrowaną z dzbanka Brita co około 8-10 dni i nawożone co 2 tygodnie. 12 sztuk stoi na oknach wschodnich (3 w kuchni), 3 na oknach zachodnich i jeden na stole w jadalni bliżej okna też zachodniego :D

Nie miałam większych problemów z nimi. Zawsze miałam szczęście, że albo były zdrowe jak konie, albo miały szkodniki, które szybko zawsze wytępiłam. Miałam już wełnowce na kilku kwiatach, ale poradziłam sobie z nimi bez żadnej chemii. Wczoraj zlałam moje kwiaty pierwszy raz chemią (Mospilan) na skoczogonki. Przeżyły również atak tarczników ale też się ich szybko pozbyłam ;:124

Ponad połowa kolekcji to kwiaty, które były przeze mnie przesadzane do ziemi z LM takiej za 9,99 zł, która ma grubą korę i takie białe kamienie wyglądające jak pumeks. Zawsze szybko się przyjęły i szybko zakwitały więc ta ziemia im służy.

4 moje miniaturki stoją w 12 cm doniczkach i w jednym z wątków już opisywałam jak rozrosły im się liście i korzenie, jednak kwiaty są ciągle tej samej wielkości :D

Przygarnęłam też ostatnio dwa kwiaty, których nikt nie chciał i mi je oddali. Jeden wypuszcza liść drugi pęd (i ma basal keiki) i będzie niespodzianka jeśli chodzi o kolor :tan

Marzy mi się też jakaś Vandzia (nawet mam dla niej przygotowany już wazonik szklany ten co widać przy mini żółty falku), Mini Mark i jakiś egzemplarz zapachowy ;:224
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

:wit
Piękne storczyki :) Kolejny bardzo ciekawy wąteczek ;:138 ;:138

Miniaturki śliczne, przesłodkie :D
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Czyli tez juz swoje przezylas ,mnie te wszystkie robale przerazaja ,jeszcze nigdy nie mialam odpukac ;:124 ;:124 .Takim znowu swiezakiemto Ty nie jestes bo od jakiegos czasu Cie widuje ,poza tym masz spora kolekcje wiec i reke do tych pieknych kwiatow ,co widac na zalaczonym obrazku.Darowane falki sa super ,nigdy nie wiemy jak zakwitna ,tym wieksza radosc potem.Ciesze sie ze do nas dolaczylas i z przyjemnoscia będę sledzic Twoj watek :D
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Sylcia i actus dziękuję za miłe słowa. Bardzo się cieszę, że podobają się Wam moi podopieczni ;:138 I zapraszam, mam nadzieję, że będę mieć co pokazywać :lol:
Dla mnie najśmieszniejsze są wycieczki do sklepów, najpierw kierunek: kwiatuszki ;:306 Jak się naoglądam to inne zakupy, a czasem tak mi serce pęka jak muszę odłożyć jakiegoś Falusia ;:145

Ja uwielbiam miniaturki są takie... drobniutkie, delikatne, subtelne... ;:167 Mam 5 aktualnie :lol:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

A i jeszcze zapomnialam ,pies tez fajny :tan
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Dzięki actus taki ciekawski pies ;:306 Myśli, że jak coś się połozy na ziemi to jest jego i zawsze obok tego usiądzie i pilnuje ;:306 Albo jak się usiądzie na ziemi to od razu myśli, że do zabawy z nim ;:306

Właśnie przy fotografowaniu zauważyłam, że mój drugi łaciaty ma nowy listek i pęd :tan Ale nie ma na razie żadnych kwiatów, żeby Wam pokazać ;:185
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

My tu wszyscy cierpliwi jestesmy (albo prawie) ,tego nas storczyki ucza ,tak wiec sie nie martw ,poczekamy :D
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

[quote="Callanthe" Prowadziłam wewnętrzną walkę o to czy założyć wątek czy nie, bo uważałam, że jestem jeszcze świeżak i nie wypada się chwalić :oops:

I ja tak miałam, ale byli tacy co deptali po piętach ... i stało się ;:306 ;:306 ;:306
Własny wątek - fajna rzecz. Można się też chwalić. Ale można wymienić doświadczenia, zapytać o radę a przede wszystkim być z tymi którzy rozumieją naszą pasję, dzielą z nami nasze radości i smutki. Fajnie że jesteś. ;:215 Ja też jeszcze "nowa"... ;:306

Kwiatuchy piękne, jest co oglądać, będę zatem zaglądać.
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Mam nadzieję, ponieważ to nie wszystko co mam, a bardzo chciałabym się z Wami podzielić moimi niespodziankami ;:138

Dziękuję gianno za ciepłe słowa i za odwiedziny :D Tyle pochwał, że już czuję się jak w wielkiej rodzinie, gdzie każdy służy radą i dobrym słowem, dziękuję! ;:180
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Pati, to Forum to też cudowne lekarstwo na smutki ;:306
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Callanthe :)

Post »

Z pewnością! ;:306 Oby tych smutków jak najmniej! ;:124
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”