Storczyki Marty :)

Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Piękne będą ! :) czekam na te Twoje :wink:
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Wreszcie udało mi się zrobić - obiecane Tomkowi - zdjęcia z bordowo-czerownego (fioletowego?) phalaenopsisa-kameleona :D Mimo że uzbroiłam się w lepszy aparat, nie jestem pewna, czy zdjęcia oddają prawdziwy kolor mojego kameleona :D Cóż, chyba już taka jego uroda... :D Trzy ostatnie kwiaty na pędziku są najmłodsze, pozostałe wyblakły od słońca...

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji zrobiłam zdjęcia mojego nowego Phal. Peabody - ma już 4 kwiaty, 3 pączki... i z drugiego obciętego przez producenta pędu, rośnie odbicie ;:oj Niestety ostatnio zauważyłam na końcu pędu wełnowce... :twisted: Chyba ukryły się w pączkach, bo właśnie stamtąd wylazł jeden robal... Mam nadzieje, że na dwóch robalach się skończy - podłoże już wymieniłam...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A na deser zostawiłam zdjęcia dwóch najnowszych nabytków z OG - Paphiopedilum Magic Lantern (ten z marmurkowymi listkami) i Paphiopedilum Pinocchio x liemianum . Ten pierwszy ma dwie rozety, ma kwitnąć za ok. 12 miesięcy, a drugi z jedną rozetą za ok. 12-18 miesięcy... o ile do tego czasu ich nie uśmiercę :oops: To pierwsze sabotki w mojej kolekcji, więc wszelkie wskazówki są mile widziane :D
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Bordowo- fioletowo- czerwony jest super. Jak jesienne liście, każdy inny ;:138
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Marta25 pisze:obiecane Tomkowi
To ja 8-)

Tak jak myślałem, wygląda jeszcze inaczej :;230 Swojego też przestawiłem w inne miejsce i nabrał innego, matowego odcienia/u (?).
marzenka89
200p
200p
Posty: 208
Od: 17 lut 2014, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Piękne są wszystkie :) Phal. Peabody skradł moje serducho :)
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Kahim, wreszcie znowu do mnie zawitałaś!! :D ;:196
Tomek, no właśnie... na nic nie zda się cykanie fotek, bo phal. na każdym zdjęciu, przy odrobinę innym oświetleniu wyjdzie inaczej... Tutaj wydaje się, że płatki są aksamitne, a na żywo bardziej matowe. :D Jeśli masz czas, to zajrzyj u mnie bodajże na str. 24 - tam jest brat-keiki tego phalaenopsisa (jest we Włoszech u mojej mamy), nie wiem, czy dostaję już oczopląsu, ale wydaje mi się teraz, że różni się nawet od swojego bliźniaka... widać bycie kameleonem mają w genach :;230 Czekam teraz, czym zaskoczy nas Twój okaz, jak rozwinie wszystkie pączki ;:65
Marzenka89 - cieszę się, że wpadłaś :D Phal. Peabody jest niezwykle urokliwy i do tego jeszcze ślicznie pachnie. ;:167
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczyki Marty :)

Post »

No fakt, tam jakiś bledszy :roll:
Jutro wrzucę fotkę z nowego miejsca, taką surową bez jakiejkolwiek obróbki :wink:
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Super sabocie ;:138
Martuś nie martw się nic im nie zrobisz ;:196
Wytrzymałe są bestie na błedy ;:196
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

To w takim razie jutro do Ciebie zajrzę :D
Kama, a Ty masz w kolekcji jakiegoś sabotka? Mam nadzieję, że dam sobie z nimi radę - są u mnie od tygodnia i na razie się dogadujemy. Kasia-actus poradziła mi, jak o nie zadbać, więc już nie jestem taka zielona...
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

wpadłam w rewizytą :wit
świetną masz kolekcję storczyków kameleonek cudny:) też mam jednego zmieniającego kolorki

jak tak przeglądam zdjęcia forumowiczów to się zastanawiam gdzie wy to wszystko mieścicie :D
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

:wit Dzięki za miłe słowa!! :D Widziałam właśnie Twojego kameleonka - jest śliczny. Moja kolekcja, w porównaniu do innych storczyków, jest skromniutka, mam u siebie "tylko" 9 phalaenopsisów i 2 sabotki, ale u mamy opiekuję się jeszcze innymi 10 phalaenopsisami... Z miejscem u mnie już kiepsko, ale jak spotkam coś niezwykłego, to na pewno znajdę miejsce. :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Marta25 pisze:To w takim razie jutro do Ciebie zajrzę :D
Kama, a Ty masz w kolekcji jakiegoś sabotka? Mam nadzieję, że dam sobie z nimi radę - są u mnie od tygodnia i na razie się dogadujemy. Kasia-actus poradziła mi, jak o nie zadbać, więc już nie jestem taka zielona...
Martuś mam, ale nie kwitnie tylko sama sałata z wąskimi długimi liśćmi ;:224
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Marta, ale poszalałaś! ;:138 wielokrotnie czytałam od osób robiących zakupy w OG, że zamawiali roślinę młodą, niezdolna do kwitnienia, albo zdolną za rok a kwitła już po dwóch miesiącach, więc może i u Ciebie szybciej to pójdzie :D tego Ci życzę ;:196
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”