Storczyki Marty :)

Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Piękne kwitnienia i gratuluje zakupów w OG ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Piękne, tak mocno ubarwione a Paphio ... zazdroszcze! Trzymam kciuki za powodzenie ich hodowli. Sama powstrzymuje się przed zakupem, ale chyba nie dam rady się długo przed tym bronić :)
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Dziewczyny, dziękuję za odwiedziny!!! :D ;:196
Aniu-Dufin - pewnie pamiętasz, że już od jakiegoś czasu zabierałam się do zamówienia sobie czegoś... Jestem bardzo zadowolona z zakupów, i pozytywnie zaskoczona, bo nastawiłam się, że to będą maleństwa, a na moje oko są całkiem spore, w b. dobrej kondycji i w porównaniu do innych sklepów kosztowały niewiele (jak na sabotki) :D Mam nadzieję, że też będę miała tyle szczęścia, co inni i że zakwitną mi szybciej :D
Janeczko - tak, wydaje mi się, że są podobne, na razie jestem pewna, że Tomek ma ten sam egemplarz, co ja. Płatki są jedwabiste, a koloru nie będę nawet już starała się opisać ;:306 Phal. Peabody faktycznie śliczny - to moje słoneczko na parapecie :D Twój sabotek już Ci zakwitł? Jak o niego dbasz?
Karnova - dzięki ;:196 Oprócz tych dwóch kwitną mi jeszcze trzy inne storczyki, także mam w domu piękne widoki :D
Ciku - trzymaj, trzymaj... Mam nadzieję, że podołam :D Ja też się długo powstrzymywałam, ale jak tylko się pojawiły, w całkiem przystępnej cenie to nawet się nie zastanawiałam... Marzy mi się jeszcze paphio. henryanum i bellatulum... ;:173 Pewnie, jak zawitnie mi pierwszy sabotek, to wpadnę po uszy :D
Pozdrawiam,
Marta
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Cieszę się, że udało Ci się zdobyć takie śliczne nowości ! ;:138 Teraz czekam niecierpliwie aż zakwitną ;:224
Takiego jak Phal. Peabody też miałam, ale sprzedałam ;:173 Trochę słabeusz z niego był, ale dawał sobie radę w keramzycie :wink:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Cześć Pati!! :D Miło mi, że do mnie zajrzałaś :) Ja też nie mogę się doczekać, kiedy mi zakwitną :D ;:65 Wiedziałam, że miałaś kiedyś Phal Peabody i zastanawiałam się, co się z nim stało... Mój raczej nie jest słabeuszem, ma gąszcz korzeni, trochę korzeni powietrznych i właśnie rośnie mu odbicie z obciętego drugiego pędu... :D Jedyny minus - dwa wełnowce... i mam nadzieję, że na tym się skończy moja przygoda z tymi robalami ;:155
Pozdrawiam,
Marta
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Mój miał kiepskie korzonki od kiedy go kupiłam :wink:
Z nim wiązała się pewna mała historyjka, bo jak byłam pewnego razu na zakupach w Realu, to go zobaczyłam już z daleka. Chodziłam koło niego i chodziłam, ale go nie kupiłam :) Schowałam go dokładnie na środku palety z innymi storczykami i wyszłam ze sklepu...
Po miesiącu wróciłam do Reala i stał dokładnie w tym samym miejscu ;:oj I wtedy już go kupiłam :tan Tylko była z niego bieda :( Jak wszystkie storczyki w Realu :roll: Myślałam, że go odratuje, ale on wypuścił tylko 3 korzonki w keramzycie i jednego listka i stał w miejscu.
Gdy go sprzedawałam to przedłużył pędzik :wink:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Po prostu czekał na Ciebie i miał być Twój :D Gdybym kupiła go w takich okolicznościach, nie miałabym sumienia, żeby go sprzedać... A wiesz chociaż jak się ma u nowego właściciela? :D
Pozdrawiam,
Marta
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Niestety nie wiem :( Musiałam sprzedać, bo brakowało mi miejsca na parapecie, a nowe chciejstwa musiałam gdzieś postawić :roll: Coś musiało pójść na odstrzał :wink: Wiem tylko, że poszedł do Warszawy i Pani była z niego bardzo zadowolona i bardzo jej się podobał, a to najważniejsze :wink:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Nie dziwię się, że się spodobał - ta hybryda jest niesamowita! ;:173 U mnie też coraz gorzej z miejscem, dlatego rozumiem, że musiałaś sprzedać :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty :)

Post »

:wit Na poprawę humoru w ten brzydki majówkowy dzień zaprezentuję Wam kilka zdjęć moich włoskich storczyków :D Kwitnienia może nie są tak spektakularne, jak w zeszłym roku, ale i tak się cieszę :D
1. Phal. Pompei - na razie skupia całą uwagę na kwitnieniu, mały keiki wstrzymał na razie wzrost...
Obrazek Obrazek
2. Phal. bordowo-czerwony - czyli brat-bliźniak kameleonka...
Obrazek
3. Phal. fioletowo-biały - chyba za bardzo poszedł w liście, w tym roku ma zdecydowanie uboższe kwitnienie - może czas pomyśleć o innym nawozie? ;:173
Obrazek
4. Phal. Mini Mark - pamiętacie mojego MM, który był w fatalnej kondycji? Wypuścił basal keiki, który bardzo ładnie urósł i wygląda na dorosłą roślinkę... sporo korzonków, błyszczące listki... brakuje tylko pędzika :D
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Storczyki Marty :)

Post »

ale masz duzo kwiatuszków:) sliczności i mój ukochany łaciatek - krówka=]
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Marto Phal. Pompei piękny :) a co do MM zobaczysz pewnie niedługo Cię zaskoczy upragnionym pędzikiem ;:168
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Marty :)

Post »

Martuś! piękny ten Phal. Pompei! ;:167 i łaciaty śliczny, tak ma symetrycznie te łatki rozłożone :) MM szybciutko Ci urósł, nie pomyślałabym, że to keiki :D postaw go blisko szyby, może czymś Cię wkrótce zaskoczy :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”