Tropiki (triki)

Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Tropiki (triki)

Post »

Wielkie dzięki dziewczyny za błyskawiczną odpowiedź. Oświeciłyście mnie ;:oj
Niestety Aniu - z moich obserwacji wynika, że dla niektórych storczyki to "jednorazówki".
U mnie domowym może prędzej doskwierać brak wody niż nadmiar :roll:
Jak doczekam się kwiatów nie omieszkam się pochwalić.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tropiki (triki)

Post »

tu.ja pisze:Niestety Aniu - z moich obserwacji wynika, że dla niektórych storczyki to "jednorazówki".
hmm.. jeśli storczyki po kwitnieniu lądują w koszu to "niestety" ale jeśli lądują u nas bo sasiadka nie wie co z nim zrobić to "stety" ;:306 Janeczka zdaje się, wie coś na ten temat ;:204 :D a wracając jeszcze do sphagnum, żeby było cos na temat ;:170 polecam kupić pakowane w kostki na allegro, tam jest najtaniej, bo chyba 7,5 zł podczas gdy w sklepie internetowych chyba 15 zł :roll: też mi się właśnie kończy i trzeba będzie pomyśleć ;:218
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki)

Post »

tu.ja pisze: Niestety Aniu - z moich obserwacji wynika, że dla niektórych storczyki to "jednorazówki".
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Każdy storczyk jest rośliną wieloletnią, zdolną do powtarzanie kwitnienia przez wiele sezonów. Musimy im jedynie stworzyć odpowiednie warunki. Faktem jest, że niektóre rośliny przyniesione do domu często niejednokrotnie potrzebują czasu aby dojść do formy ale to nieprawda, że niektóre z nich to "jednorazówki". To powodują jedynie nasze błędy w pielęgnacji albo choroba rośliny.
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki)

Post »

Iza napisała, że " dla niektórych to jednorazówki" i taka jest prawda, bo często gęsto ludzie kupują nie mając pojęcia o uprawie tej rośliny.
Ja dostaję białej gorączki jak słyszę czasem paniusie w sklepach rozmawiających o tym, że np. trzeba dokupić więcej ziemi, bo producent pożałował i korzenie wystają itp. ;:14
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Tropiki (triki)

Post »

kahim nie dziwię się, że dostajesz białej gorączki, ale ludzie po prostu nie wiedzą... W sklepach ekspednientki albo same się nie znają, albo im się nie chce uświadamiać, powiedzą tylko "nie podlewać za często", ale dla kogoś kto nie jest w temacie nic to nie mówi o prawidłowej pielęgnacji. Raz jeden mi się zdarzyło, że przy zakupie ekspedientka zapytała czy wiem jak o niego dbać. Moja mama usmierciła chyba z 15 storczyków....albo i lepiej. Ona się na prawdę starała, wolę dobrą miała... I na wozy kupowała i zaglądała, ale dla niej podlać raz w tygodniu to było mało, a że woda stoi... a kto wiedział... Dopiero jak ja znalazłam inf. w necie jak sie za to zabrać, w 5 minut jej wszystko wytłumaczyłam i storczyki pierwszy raz w karierze mojej mamy miały drugie kwitnienie. Do tych kwiatów powinni mini instrukcje obsługi dołączać...

Tak w ogóle to witam Janeczko :wit Od jakiegoś czasu podglądam Twoje pięknoty, odezwać się chciałam po przerobieniu całego wątku ale nie mogłam się powstrzymac ;:173
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki)

Post »

No tak, przepraszam, źle doczytałam, zrozumiałam, że "niektóre storczyki to jednorazówki" ;:131 . Chyba dzisiaj śpię...
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki)

Post »

Brendii, witam Cię serdecznie! Miło, że podczytujesz ;:196

Dziewczynki, ja ciężko dziś pracowałam, a tu widzę ciekawa dyskusja się toczyła. Podsumowując - nie dziwię się, że w sklepach ciężko uzyskać właściwą informację co do uprawy roślin, włączając w to storczyki. W kwiaciarni ciągle widzę nowe ekspedientki. Nim się zapoznają z tematem, to już zostają zwolnione. I historia się powtarza.
Moim zdaniem wystarczyłoby poinformować kupującego, że orchidea potrzebuje specyficznych warunków uprawy i to pewnie byłby sygnał, by klient sięgnął po odpowiednią literaturę.
A sobie i Wam, życzę mimo wszystko więcej osób uważających storczyki za "jednorazówki". Zyskają na tym nasze parapety ;:306

Przy okazji pokażę nowe nabytki... no może nie nowe, bo po kwitnieniu :;230

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tropiki (triki)

Post »

obie to Nelly? No proszę, jak tak to płaczą, ze nie ma miejsca ajak przyjdzie co do czego to po dwie sztuki biorą ;:306 moja coś słabo rośnie, nie chce kwitnąć, mam nadzieję, że Tobie lepiej pójdzie ;:333
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki)

Post »

A skąd masz te dwie nelki ?
:wink:
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki)

Post »

Ania, nie strasz mnie. To moje pierwsze cambrie. Dwie dlatego, że może któraś zechce zakwitnąć? ;:306 Z brakiem miejsca póki co sobie radzę - mam 6 okien.

Kasia, zakupione od forumowej koleżanki kilkanaście dni temu.
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki)

Post »

Oooo widzę,ze Ciebie też na cambrie wzieło ;:306 ;:306 ;:306
Ale żeby dwie naraz? ;:oj
Szalona ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki)

Post »

Ładnie wyglądają, tak zdrowiutko i świeżo ;:333 Jakbym miała wybierać wzięłabym tę po lewej :wink:
Nie pytajcie dlaczego :;230
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tropiki (triki)

Post »

kahim pisze:Ładnie wyglądają, tak zdrowiutko i świeżo ;:333 Jakbym miała wybierać wzięłabym tę po lewej :wink:
Nie pytajcie dlaczego :;230
a ja tą po prawej ;:204 i tym oto sposobem już podzieliłyśmy Janeczko Twój majątek ;:306
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”