Monika i jej białaski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Storczyków jest w sumie 23 szt. :D

3velyna, jak znajdziesz pasującą do szklarenki podstawkę to daj znać! z tą powłoką to tak myślałam, że jakoś lepiej jest to dno zabezpieczone, dlatego zaryzykowałam z wodą...niestety na dzień dzisiejszy górnych drzwiczek nie mogę zamknąć ponieważ mam tam kwitnącą miltonię, która wyłazi górą. Docelowo będę trzymać tam tylko miniaturki i wtedy drzwiczki będą pozamykane. Gdzie kupiłaś spagnum? Też mam ochotę zastosować ten patent :D
Argumentów za szklarenką jest bardzo dużo, ale w moim przypadku muszę jeden z nich podważyć! Mój kot nie zniszczył mi nigdy żadnego kwiatka! w ogóle go to zielsko nie obchodzi, ale on chyba nie jest normalny :;230 albo tak bardzo kocha swoją pańcię, że nie chce jej sprawić przykrości :)
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Zasypię was dzisiaj zdjęciami :twisted:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Monika i jej białaski

Post »

Piękne ;:1
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Monika i jej białaski

Post »

Sphagnum kupiłam na Alle... i jestem z niego bardzo zadowolona - jeden 2 litrowy worek strunowy za ok. 40 zł w sumie z przesyłką :D

Jeśli znajdę podstawkę, to oczywiście dam znać :D

Twój kot jest w ogóle niezwykły :D

A fotki.. no comment ;:167
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Monika i jej białaski

Post »

Storczykowe szaleństwo ! Piękne !!! ;:oj
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Monika i jej białaski

Post »

Wspaniałe storczyki i bardzo przyjemne dla oka zdjęcia. Jednak nie udało się ograniczyć do samych białym hehe. Fakt, białe są takie eleganckie, ale jednak jest tyle pięknych kolorów, ze nie warto się ograniczać ;:172

A już ten poniżej to prawdziwa piękność. Jeszcze takiego nie widziałam (a sporo oglądam :wink: ).
Obrazek
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Dziękuję Wam bardzo za miłe słowa ;:168
Kasia, to jest jeden z moich ulubieńców ;:167 , białe kwiaty nadal uważam za najpiękniejsze i mam ich najwięcej, ale nie potrafiłam się oprzeć tym różnościom w zwariowanych kolorkach... połączenia kolorów u storczyków są naprawdę niezwykłe, takie małe dzieła sztuki :D

3evelyna, jak się takie spagnum "hoduje"? pryska się, podlewa, jak często?

Josephine_83 i Karnova, dziękuje :D
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Monika i jej białaski

Post »

monke pisze:3evelyna, jak się takie spagnum "hoduje"? pryska się, podlewa, jak często?
Ja będę normalnie dolewać wodę w świeczniki i moczyć w niej mech, gdy już przeschnie nadmiernie :)

Trzymam w nim miniaturki i dzisiaj mija tydzień od ich podlania i nadal jest wilgotny, pomimo, że zawsze po moczeniu ściskam te malutkie doniczki tak, by pozbyć się nadmiaru wody, uważam oczywiście na korzenie w miarę możliwości :)
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Monika i jej białaski

Post »

Ależ masz piękne okazy. Niesamowicie piękne :) Pozytywnie zazdroszczę ;:138
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

3velyna. zakupię chyba ten mech ;)
Cytryna24, cieszę się, że zajrzałaś do mojego wątku i dziękuję ślicznie za miłe słowa :D

Wstawiam zdjęcia szklarenki i kwitnącej miltoni ;:3
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Monika i jej białaski

Post »

Ale widok - mniam! :D :D

Te osłonki dla mini.. gdzie takie dostałaś?? Jak ja szukałam ażurowych (z myślą o powieszeniu ich na ścianie jak DAK), to nigdzie żadnych nie było ;:145 chyba, że to świeczniki :D ale i tak pytam: skąd? :D

Ja byłam w Obi i.. doszły mi dwie miniaturki po 10 zł :oops: :heja

Co do mchu, ja mogę polecić ten w woreczku strunowym, widziałam, że na Alle.. z przesyłką wychodzi za ok. 30 zł, bo co do prasowanych nie wiem jak to wygląda, a ten z woreczka przysyłają idealny - lekko wilgotny :D i nie jest pociachany na małe kawałki, tylko dłuugie, idealne na podłoże dla mini, bo jest większy przepływ powietrza :wink:
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

3velyna, te osłonki to są świeczniki zakupione kilka lat temu w Ikei. Niestety od dłuższego czasu nie widziałam ich w sklepie, więc chyba nie ma już ich w asortymencie... Bardzo żałuję, bo idealnie sprawdzają się jako osłonki dla mini, dzięki dziurkom jest przepływ powietrza i korzonki się nie "duszą", poza tym mają w środku takie delikatne wgłębienie na świeczki-idealnie pod malutkie doniczki (są stabilne). Mam ich 3 szt., a przydałoby mi się dodatkowo 5, bo w szklarence docelowo chcę trzymać same mini w ilości 8 szt. :D

Zazdroszczę nowo-zakupionych mini ;:oj wstawisz fotki????

Na allegro widziałam tylko taki sprasowany mech... chyba swoje miniaturki przesadzę do spaghnum-bardzo szybko przesycha im podłoże i korzonki, a od długiego moczenia korzenie u nasady zrobiły się ciemno zielone, momentami prawie czarne, są twarde i dobrej grubości, ale trochę się o nie martwię... 23 listopada wybieram się na długo-oczekiwany urlop i po przyjeździe przesadzę maluszki. Mam nadzieję, że wesprzesz mnie swoim doświadczeniem :wink: Chów phal. w mchu z lekka mnie przeraża, ale widzę, że w korze nie jest im dobrze...
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Wrzucam kolejną porcję zdjęć - 3 maluszki (kwiatki wielkości 3 cm), jeden z nich pojedzie do mojej mamy, w pierwszej wersji chciałam sobie zostawić dwa jaśniutkie, ale ten ciemniejszy z mazkami coraz bardziej mnie czaruje ;:167 chyba chce zostać ze mną :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
a tutaj... ;:167 przypomina mi trochę Philadelphię...jest taki słodki i delikatny...
Obrazek Obrazek Obrazek
W szeregu zbiórka!
Obrazek
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”