Storczykolandia

wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykolandia

Post »

oj tam oprócz parapetów są jeszcze stoliki,półki i takie tam....kupuj,kupuj
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witajcie fiskomp, wmx, miniulek,
Na pewno coś zakupię i jeśli będzie trzeba znajdę dodatkowe miejsce na półkach,szafkach,regalikach bądź parapetach, żeby wprowadzić trochę piękna do domu... :)
Dziękuję za odwiedziny!
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witajcie...dzisiaj miałam chwilę czasu i zrobiłam obchód. Większość moich storczyków wypuszcza nowe listki, ładnie rosną, ale źle znoszą gorące powietrze mimo uzupełniania wodą podstawek z keramzytem.

Zakwitł jeden pączek Phalaenopsisa Whind, :)
Obrazek

I piętnaście pączków Phalaenopsisa Maria Theresa, :)
Obrazek
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczykolandia

Post »

Maria Theresa na bardzo ciekawy kolor
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witaj auspex, ten kolor i tak jest bledszy od tego, który kwiaty są w stanie uzyskać... dziękuję za odwiedziny. :)

A teraz przedstawiam Wam kolejny mój nabytek, nie wytrzymałam do wiosny i zakupiłam tego właśnie Phalaenopsisa... (postanowiłam jednak nie przypisywać im już numerków) :)
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczykolandia

Post »

Bardzo fajna i różnorodna kolekcja ;:138
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witaj Karnova, dziękuję za opinię i odwiedziny :)
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykolandia

Post »

bardzo ładna i wcale nie mała kolekcja! ;:138 Coraz bardziej podobają mi sie miniaturki, niestety jeszcze żadnej nie mam :oops: Może niedługo się to zmieni :lol:

pozdrawiam! :wit
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczykolandia

Post »

Twój numer 23 jest bardzo podobny do mojego, obecnie nie kwitnącego Falbaniastego :D :

Obrazek
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witajcie!
Dufin, to też jest moja pierwsza miniaturka i zapoznaję się z warunkami uprawy, ponieważ jest posadzony w mchu, nie w korze. Mam nadzieję, że kiedyś też będziesz miała swoją.
3velyna, faktycznie, bardzo podobny :)
Dziękuję za odwiedziny!
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykolandia

Post »

witam i ja :D sliczna kolekcja.23 pobija wszystkie ;:138
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witaj actus, cieszę się , że Ci się podoba. Dziękuję za odwiedziny!
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Storczykolandia

Post »

Witajcie ponownie!

Powracam po baaaaaaaardzo długiej przerwie, podczas której NIESTETY nie fotografowałam moich 'podopiecznych', dlatego też przedstawię Wam jedynie stan obecny i wspomnę o nowościach.

Od razu zaznaczam, że zdjęcia robiłam przed wypełnieniem podstawek wodą. :)

Jako pierwszy, kremowy phalaenopsis z różowymi kropeczkami, już przekwita, i ma wklęsłego wżera (ktoś z taką niespodzianką podarował go mojej Mamie).

Obrazek Obrazek

Następnie sesja 'parapetowa', która potwierdza to, że nawet na północnym oknie storczyki są w stanie zdziałać 'cuda'.

Mój buraczkowy, kupiony na przecenie.

Obrazek

Następny jest ten o przyjemnej nazwie 'krówka' (phalaenopsis whind), który wypuszcza nowego listka ze starego, pierwszy raz coś takiego widzę! :roll:

Obrazek

Kolejno, moja cambria, która wyglądała marnie, gdy ją kupiłam, ale teraz, patrzę i co widzę? Pędzik z pachnącym kwiatem!

Obrazek

Na tym parapecie jest też moje Zygopetalum, które, słuchajcie, zakwitło (nie zrobiłam zdjęć :? ), ale było piękne, miało 3 kwiatki i pachniało hiacyntami! :)

Teraz nadeszła pora na parapet zachodni.

Pierwszy jest storczyk, który wypuścił nową roślinę ze starej, pęd jest w środku tej małej, dlatego nie mogłam go 'okiełznać' patyczkiem, wygląda tak:

Obrazek

Następnie, Maria Theresa, nieustannie kwitnąca i ciesząca mnie widokiem nowych pąków.

Obrazek

Teraz kolej na południową stronę. Storczyki stoją na ławie, metr od okna i czują się dobrze. Są w fazie przekwitania, ale i tak się cieszę ich pięknem :) . Oto one (miały sesję na fotelu, bo nigdzie indziej nie było odpowiedniego światła :D ):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

___________________________________________________________________________________________________________

Teraz nadeszła kolej na te, które są odizolowane z różnych względów. Będę wdzięczna, jeśli wyrazicie swoją opinię na ich temat.

Jako pierwszy idzie cytrynowy phalaenopsis, który na nowym listku ma jasne, podłużne przebarwienia. Stał na ławie naprzeciw okna południowego, był podlewany jak inne, czyli co około 2 tygodnie. Nawóz stosuję teraz rzadzej, co około 3 tygodnie. Został odizolowany około miesiąca temu, sytuacja ani się nie pogarsza ani nie polepsza. Zastosowałam, profilaktycznie, pałeczkę provado.

Obrazek

Drugi jest biały z różowym środkiem, maluszek, którego uratowałyśmy z Babcią. Ma wklęsłe wżery na listkach i żółto brązowe na krańcach liści. Stał na parapecie północnym z innymi, sytuacja z podlewaniem i nawożeniem jak wyżej. Zastosowałam provado i nie ma więcej wżer, a nowy listek jest zdrowy! ;:138 Odizolowany jest od ponad miesiąca.

Obrazek

Następna jest katleja (zakupiona w październiku w łańcuckiej storczykarni). Wiem, że plamki na liściach, to u tych kwiatów norma, ale aż tyle? Zobaczcie sami.

Obrazek

I na sam koniec idzie storczyk o biało-fioletowych kwiatkach, który ma na wierzchniej stronie tylko trzech liści, małe, szare i wklęsłe plamki. Odseparowany jest od ponad 2 miesięcy, podlewanie i nawożenie jak wyżej, nic się nie powiększa ani nie znika.

Obrazek

___________________________________________________________________________________________________________

Ponadto, ostatnio zrobiłam kwiatom kąpiel w wodzie (używam tej 5-litrowej z najbardziej znanego supermarketu) z dodatkiem grejfruta. Część posiada podstawki z keramzytem, które co mniej więcej 3 dni napełniam wodą.

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia Kochani!
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”