Phalaenopsis henrykus cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, zajrzałam do Ciebie i zobaczywszy tę archiwalną fotkę ludisi przypomniałam sobie, że moja bidula stoi w łazience opuszczona, niesfotografowana mimo tego, że kwitnie. Jak mogłam ją pominąć biegając między parapetami z aparatem?

Cieszę się, że dendrobia dobrze się u Ciebie czują. U mnie również choroba ich nie dotknęła i żyły by sobie dalej, gdyby nie wielkie zmiany u mnie i atak pewnych wrednych mikropajączków :twisted:
Dobrze też się miały katleje i inne bulwiaste. Kilka z nich nadal "posiadam".

Ech, żeby już nie wracać do przykrych tematów, moje ostatnie zdanie o tym- wyrzuciłam mojego ostatniego phal.,ulubionego pomarańczowego Rudzielca, a z nim wymazuję z pamięci wspomnienie o tej chorobie i przykrych doświadczeniach.

Głowa do góry i byle do wiosny ;:3
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Witam się pięknie z gospodarzem :wit . Wpadłam przypadkiem i zostałam ciut dłużej, przeglądając wszystkie wątki.
Było warto... piękności się naoglądałam ;:215 . Podziwiam facetów zakochanych w kwiatach- nie często się zdarza :D, a jeszcze w moim własnym mieście ;:oj .
Oglądałam sobie piękne, kolorowe storczyki nie spodziewając się krachu. Bardzo mnie to zasmuciło, wiem z autopsji jak człowiek się przywiązuje do roślinek.
Jestem pewna, że ze swoją wiedzą, zaangażowaniem i determinacją odbudowujesz swoją hodowlę, czego życzę Ci z całego serca ;:108 .
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Wpomnienie ludisi cudowne, u mnei właśnie kończą kwitnienie i też dokładnie wyglądają jak twoja na zdjęciu z wyciągniętymi kilometrowymi pędzikami;) :wit
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Gosiu,no właśnie...
Masz rękę do Ludisii, moja jak na razie w zieleninę (barwną) idzie. Przynajmniej dobrze, że nie pada
...i wiedzieć tu od czego to zależy ;:24 Nic specjalnego z nią nie robię a na pewno dużo mniej niż z pozostałymi storczykami. :)
Życzę Ci aby i Twoja zakwitła.

Kamilko,pora więc nadrobić zaniedbanie i pokazać Ludisię. :)
wyrzuciłam mojego ostatniego phal.,ulubionego pomarańczowego Rudzielca,
Smutne to.Ja ostatnio wyrzuciłem pięć phali. :(
Powtórzę za Tobą:
Głowa do góry i byle do wiosny
;:3

Kasiu z B.-B.,witam Krajankę,zapraszam częściej i dziękuję za tyyyle miłych /niezasłużenie/ słów. ;:196

Patrycjo witaj.
...też dokładnie wyglądają jak twoja na zdjęciu...
Jak nie zobaczę to nie uwierzę!, :wink:a swoją już pokazuję.W niedzielę,przy okazji podlewania,policzyłem:12 kłosków. :D

Obrazek

Na kwiaty jeszcze trochę trzeba będzie poczekać ale pokażę wreszcie "słoneczne" fotki mojego D.P.

Nazwałem go Dendrobium Buraczek Pokraczek no bo musiałem siłą zmusić go do rośnięcia do góry a na dodatek wygląda ni to jak bezlistna psb ni to ukorzeniony pęd:

Obrazek

. . .troszkę zbliżeń: :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i zapowiedź ciągu dalszego:
Obrazek

Tylko czego?!.wiem jedno,to nie będzie liść.

No i niestety,niczym więcej nie mogę się pochwalić a nawet nic więcej obiecać. ;:145 :wink:
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
margolcia3
100p
100p
Posty: 156
Od: 18 sty 2012, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Kolor tego dendrobium jest cudny. Nie widziałam nigdzie takiego.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, cudnie pokazany prawdziwie aksamitny wygląd i kolor kwiatów Dendrobium. Biel bezlistnych psb tylko dodaje kontrastu
dla jagodowych piękności. Sprawdza się w tym kwitnieniu powiedzenie... 'elegancja i piękno drzemie w prostocie' :)
Myślę, że z nadejściem wiosny, to pewnie się czymś pochwalisz (choćby nowym listkiem :wink: ). I na to liczymy ;:108
Ja czekam rozpaczliwie na ;:3
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Cudowne storczyki :wit A to Dendrobium bardzo ciekawie wygląda :D Sama mam takie bezlistne pseudbulwy i zastanawiałam się czy coś z nich jeszcze może być, teraz wiem, ze tak :D Kolorek jagodowy super :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Raspberry
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 kwie 2012, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Bardzo ładnie wygląda ta Ludisia:) :D
Co zrobiłeś,że tak ci ta Ludka urosła???Bo na poprzednim zdjęciu faktycznie mniejsza o wiele:)
:)Pozdrawiam Raspberry :)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku twoja ludisia to już chyba w pełnym rozkwicie;)?.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Witam Wszystkich po ...ponad miesiącu.i praktycznie z niczym nowym.
No,jedna nowość u mnie jest,niekwitnacy Sabotek-przecenowy:
Obrazek tutaj widać dwie nowe rozetki,na dzień dzisiejszy ma już trzy.

Niestety ,z kwitnienami dalej słabo.kwitnie jedynie to ciemne dendrobium i zapowiada kolejne,równie dziwaczne kwitnienie na tym pokazywanym wcześniej nowym pędzie.Paczki już widoczne.
Jedyne z czym dzisiaj przychodzę to Ludisja.Podwiązana bo nawet nie mogłem zmieścić jej w kadrze.Chwaliłem się,że bedzie dużo pędów,teraz wolałbym,by było ich mniej a w zamian,żeby miała więcej kwiatów.
Chyba konieczne będzie wiosenne przesadzenie.

No to kilka fotek.W całości a potem trochę zbliżeń:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... czekam na wiosnę i wiosenne porzadki. ;:125
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Nie jestem zwolenniczką storczyka jakim jest Ludisia ale ta Twoja jest cudowna ;:138
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, jeśli będziesz narzekać jeszcze raz na Ludisię to ... nie ręczę za siebie :wink:
U mnie też niewiele do chwalenia się, też wywaliłam kilka storczyków a jeszcze chyba jeden pójdzie w ślady tamtych. Jedynie cieszy to, że w orchidarium delikatny ruch w zielonym, na kwiaty przyjdzie mi jeszcze długo poczekać ale mam czas i cierpliwości dużo. Kilka coś tam obiecuje ale jakoś tak bez zapału się to kluje więc może się na tym etapie zakończy. Podziwiam Twojego Buraczka, ja nie mam ręki do DP choć kilka razy próbowałam.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Gratuluję nowego nabytku, niech pięknie rośnie i szybciutko zbierze się do kwitnienia :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”