Moje storczyki - Cytryna24

Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Dziękuję za pochwały kochani.

Dzisiaj kilka nowości. I nie tylko nowości.


Jakiś czas temu kupiłam w O.G. "niespodziankę" z pędem kwiatowym. Roślina okazała się być tym na co liczyłam.

Miltonia Honolulu x leucoglossa
Pachnie delikatnie bzem.
Obrazek



Kupiony wczoraj śrubokręt. Yyyyyyyy ... Znaczy się pojechałam po śrubokręt a przyjechałam z tym :wink:

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia nie oddają dobrze kolorów. W rzeczywistości kwiaty są prawie fioletowo czarne a na zdjęciach wychodzą bardziej bordowe.



No i już nie nowe - Oncidium w stylu Sharry Baby. Kwiatów niewiele ale jak pięknie pachną ...

Obrazek

Obrazek
Isilmeiel
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 lut 2014, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Wow... Takimi narzędziami to ja mogłabym mieć cały składzik przepakowany ;:215
Na imię mi Ada :wit Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Oncidium to Mieke von Holm :wink:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

No rewelacyjny śrubokręt. :D
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Ha ha bardzo uroczy ten śrubokręt :)
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

;:oj toż to cały komplet narzędzi ;:306
cudne ;:215
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Ewelinko, śrubokręt można czymś zastąpić, da się bez niego żyć (chyba, że jednak kupiłaś). Bez storczyków, w naszym przypadku nie mamy możliwości funkcjonować ;:306
Śliczne nowości ;:215
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Kurcze, czemu u mnie nie ma takich śrubokrętów, skompletowałabym sobie cały zestaw :D

Miltonia cudowna i kusi mnie by też zamówić jakąś niespodziankę - może też się taka trafi.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Witajcie.
Bardzo dawno mnie tu nie było. Niestety moją kolekcję zaatakowała jakaś choroba. Część storczyków niestety nie dała rady, część się wylizała ale nie wyglądają najlepiej. Mimo to mają wolę życia i wypuszczają nowe przyrosty więc może jest nadzieja.

Niestety jakiś czas temu pojawił się kolejny problem. Mój mały Liodoro długo stał jak zaklęty. Nie rosły korzenie, liście, nie kwitł. Wyjęłam go z podłoża, sprawdziłam korzenie i posadziłam. Wtedy już zaczęły mu się pojawiać plamy na liściach a najstarszy usechł. Mimo to wypuścił nawy liść na którym jeszcze nie ma plam.
Nie wiem co to za choroba. Zdaję się na Wasze doświadczenie i pomoc. Będę wdzięczna za podpowiedzi. Czy jest dla niego jeszcze jakaś nadzieja? Z góry dziękuję za pomoc.

Tutaj zdjęcia

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

No ale żeby nie było, że jest tylko źle. Tego storczyka dostałam w zeszłym roku. Pięknie rośnie, zakwitł na nowym pędzie, wypuszcza nowe liście, korzenie pięknie przyrastają.
Wyniosłam go do zdjęcia i pęd z kwiatami ugina się pod ciężarem. W domu ma swoje stałe miejsce na parapecie i tam pęd podwiesiłam na niteczce inaczej przewróciłby się.



Pozdrawiam wszystkich zaglądających do mnie. Może już niedługo będzie co pokazywać :)
Obrazek Obrazek Obrazek
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Kurcze ,wyglada mi to na wirus :(
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Piękne kwitnienie. Co do chorego liodoro , to muszę Cię zmartwić niestety jest to wirus. Ja długo próbowałam pielęgnować moje chore liodoro nawet raz mi zakwitł ale w końcu dałam sobie z nim spokój i go wyrzuciłam, ponieważ moja kolekcja się powiększyła i bałam się że przy małej inwazji ziemiórek czy innych latających szkodników inne kwiaty zostaną zainfekowane.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

No to klops. Zakwitł mi tylko raz ... :( Bardzo mi go szkoda. Ale mimo wszystko dziękuję za diagnozę.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Ewelino by się upewnić odizoluj go i poczekaj aż najmłodszy liść wyrośnie i dojrzeje. Jeśli na tym dojrzałym liściu nadal będą plamy to to wirus...chociaż po tych nieregularnych plamach to widać...ale mimo wszystko warto mieć nadzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”