Moje storczyki - Cytryna24

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Moje storczyki - Cytryna24

Post »

Witajcie.
Jestem tu nowa ale zaglądam od jakiegoś już czasu.
Liczę na Waszą poradę.
Chciałabym kupić storczyka. Pierwszego. Jednak o odmianach nie mam zielonego pojęcia. Przede wszystkim chciałabym żeby był to storczyk pachnący. Nieduży, najlepiej miniaturowy. Nadający się na parapet. Mam do dyspozycji okna wychodzące na północ i południe.
Czekam na Wasze porady. Będą dla mnie bezcenne :)
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Nikt nie doradzi ? :(
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Sama zaczynalam od phalenopsisow, jak pewnie wiekszosc z nas. Ale te niestety w wiekszosci nie pachna, jednak z doswiadczenia wiem ze to najwdzieczniejsze i najprostsze w obsludze rosliny. Potem bylo Dendrobium, potem Zygopetalum.. potej juz samo poszlo. ;)
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Nie ma za co. jeśli masz jakies pytania mozesz pisac na priv. Moj pierwszy storczyk kupiony na przecenie rok temu zrzuca dopiero kwiaty. Kwitl 8 miesiecy;)
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Witaj Kasiu...

A ....dlaczego kierujesz z pytaniami na kanał pw ?
Myślę, ze będą inni chętni aby skorzystać z Twoich rad......Od tego jest forum dyskusyjne :lol: aby rozmawiać na stronie, wymieniać się spostrzeżeniami o uprawie......

A też ...cieszę się, że są Osoby dla których Phalaenopsis jest jak piszesz najprostszy w obsłudze...
Ehhhh., jak widać z tych 30 stron tematów problemowych w tej sekcji :D prawie ...jesteś wyjątkiem.

W dłuższym przedziale czasu....inaczej się widzi łatwość uprawy , a.... problemy niestety ... zaskakują wszystkich.
Ja inaczej lubię mówić..." że Phalaenopsis jest łatwy o ile... nie wpadnie w najtrudniejszą problemowo fazę.."

Pozdrawiam JOVANKA.
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Jovanko, pierwszy storczyk to dla kazdego wyzwanie, niezaleznie od gatunku. Jaki jest ten najlatwiejszy? - To juz kwestia mocno dyskusyjna, zaleznie od tego kto co mial jako ten pierwszy egzemplarz i jak sie nim opiekowal. Odpukac, moje Phalenopsisy maja sie dobrze odkad je mam, a z kilkoma przeszlam wiele.
Odnosnie odsylania na wiadomosci prywatne - czytam forum i widze jak odsyla sie poczatkujacych do wyszukiwarki, a mnie nie przeszkadza odpowiedziec na pytanie "poczatkowe", bo bazuje na wlasnym doswiadczeniu, ale chetnie podziele sie wiedza ktora sama nabylam. Moja siostra hoduje storczyki od lat, to ona zarazila mnie ta pasja i od niej gros informacji i wskazowek. Poza tym czytam, czytam i czytam. I mam juz calkiem przyzwoita parapetowa kolekcje w ktorej Phalenopsisy to ciagle wiekszosc ;)

Pozdrawiam serdecznie.
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Dziękuję Wam wszystkim :)
Stało się tak, że stałam się posiadaczką (przypadek) storczyka Promenaea Rollisonii. Jest maleńki, ma kilka listków i pączek kwiatowy. Dostałam go w wyschniętym na wiór mchu sphagnum. Przesadziłam do mieszanki dla storczyków (substral). Ale zupełnie nie wiem jak się nim opiekować. W internecie jakoś też nie mogę znaleźć informacji na jego temat. Czy może stać na parapecie, czy może zapewnić mu jakieś inne warunki ? Wiem tylko, że woli cień. Jeśli macie doświadczenia z tym storczykiem to proszę o porady. Szkoda byłoby żeby się zmarnował. A ja jestem zielona :)

Jutro wrzucę zdjęcie.
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Wygooglalam, przepiekny storczyk! Koniecznie pokaz Twoj okaz;) Czytam o opiece i wyczytalam poki co ze jest zblizona do takiej jaka zapewniamy Zygopetalum, czyli umiarkowane temperatury a nawet chlod, nie bezposrednie swiatlo lub polcien, umiarkowana wilgotnosc i ruch powietrza. Ale to tyle co każdy moze wygooglac;)
Moje Zygopetalum stoi okolo pol metra od okna, okno wychodzi na polnocny zachod. Kupilam go kiedy przekwital, teraz pracowicie produkuje nowy przyrost. Nie trzymam go tak dlugo w kapieli jak Phalenopsisow, za to zraszam kore wkolo korzeni, wydaje mi sie ze raczej to lubi;) Lisci Zygopetalum podobno nie powinno sie zraszac, po sa podatne na gnicie.
Piekne te Promenaea, powodzenia Ci zycze!!!
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Dzięki.
To już dla mnie dużo informacji :)
A zdjęcia nie mogę wkleić ponieważ fotosik nie widzi zdjęć z dysku :(
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Udało się inaczej. Chociaż nadal nie wiem do końca jak to działa. Ale to nieważne :)

Zdjęcie robione na szybko. Kiedy rozwinie się pączek (jeśli się rozwinie :)) to oczywiście się nim pochwalę.

A tu zdjęcie

http://img24.imageshack.us/img24/3222/i ... zycfot.jpg
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Cytrynko24 :wit

Gdy już załadujesz fotkę, to zamiast skopiować 'link' skopiuj 'kod forum' wtedy zdjęcie się nam ukaże :)
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwszy storczyk. Jaki ? Doradźcie

Post »

Dzięki za podpowiedź :) Nie wiedziałam jak to zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”