Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  
Autor Wiadomość
dzika
 Tytuł: Re: Storczyki dzikiej
PostNapisane: 25 gru 2016, o 00:55 
500p
500p

1 szt.
Zdrowych Wesołych Świąt! - Drodzy Storczykomaniacy :D
Oraz Stałego Powiększania Kolekcji w 2017 Roku!!!

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

aknit13
PostNapisane: 2 sty 2017, o 21:13 
50p
50p

---
Trochę mi zajęło przeczytanie całego Twojego wątku :roll: i chylę czoła przed tak ogromną kolekcją. Picolo Red na prawdę cudo, muszę sobie go zapamiętać i szukać szukać i jeszcze raz szukać. Jestem na prawdę pod wrażeniem takiej różnorodność Phalaenopsisów jakie zebrałaś, u mnie też są w zdecydowanej większości 10 z 13 to właśnie te śliczności. Już sobie upatrzyłam u Ciebie kilka, które chętnie bym wyhaczyła. Pozdrawiam i życzę udanego roku 2017. :wink:

dzika
PostNapisane: 11 sty 2017, o 15:25 
500p
500p

1 szt.
Witajcie w 2017 roku! :wit

Na początek bardzo dziękuję za komentarze i wszystkie odwiedziny w poprzednim roku ;:196
Niestety w moim wątku ubiegły rok był dość krótki. Sporo się wśród storczyków działo, było kilka powitań i pożegnań, ale sprawozdawczyni rzadko miała czas o tym wszystkim powiadomić.... Noworoczne postanowienie ma to zmienić :wink:

Często oglądam wątki osób zaglądających do mnie i nie zaglądających. Odbywa się to w wolnych chwilach, niestety możliwości pozostawienia wpisu często nie mam. Ale jestem na bieżąco ;:215

duju napisał(a):
Aniu, zawsze warto próbować. Mi udały się dwa z trzech mini oncidiów, bo trzeci coś marnieje.

Też tak myślę i nadal próbuję :D Nabyłam kolejne miniaturki. ;:173 Dziękuję, że wpadłaś :wit

Madelain, lexie30, KasiaT, MirkaS, Beata1990, aknit13 bardzo dziękuję za te piękne komentarze! :D

Mireczko, psychopsis jest bardzo grzeczny. Nie sprawia kłopotów. Stoi na parapecie i kwitnie. Jedynie trzeba pilnować podlewania. Nie moczyć, tylko przelewać. Ja przelewam wodą z kranu przez około 30 sekund. Lubi zawarty w wodzie kranowej wapń.
Vascostylis też współpracuje. I do tego pięknie pachnie ;:173

Beatko, Piccolo Red i Speciosę raczej szukaj w necie. Ja dużo storczyków w ten sposób kupiłam i wszystko z nimi ok.

Wśród storczyków wiele się dzieję, oczywiście adekwatnie do pory roku. Większość wypuszcza pędy i pączkuje, niektóre również pączki zasuszają. Taka styczniowo-lutowa przypadłość :evil:

Poniżej taka mała relacja, głównie zielenina:

Na początek najnowsza nowość (tych jeszcze nieprezentowanych nowości mam więcej):
Obrazek

Phalaenopsis w rozmiarze między mini a midi. Kupiłam ją dla córki na urodziny.
Ma takie drobne woskowe kwiatuszki:
Obrazek

Tu porównanie z phalaenopsis w rozmiarze normal:
Obrazek

A wśród starszych domowników m.in:
Bronze Maiden
Obrazek

Graz
Obrazek

Hybrydka NN:
Obrazek

Philadelphia wypuściła taki porozgałęziany pęd. Byłoby pięknie, gdyby nie ususzyła do dzisiaj większości pąków...:
Obrazek

Obrazek

Pink Twightlight:
Obrazek

Obrazek

Białas:
Obrazek

Obrazek

Schilleriana:
Obrazek

Jej historia u mnie jest już dość długa i burzliwa. Ostatnio prezentowałam ją 4 lata temu, w styczniu 2013 zaraz po zakupie. I to było jej jedyne wystąpienie. Niedługo potem zaczęła chorować, zaczynając od stożka wzrostu. Przy próbie przesadzenia okazało się, że ma połamane i obumierające korzenie. :( Roślina szybko padła. To co z niej zostało, czyli cztery marne korzenie, w tym jeden złamany, odgrzybiłam i wsadziłam do nowego podłoża, już bez liści. Czytałam kiedyś, że od korzenia phalaenopsis może wypuścić keiki. Stało sobie więc to na parapecie i z czasem zauważyłam, że korzeni zaczyna przybywać. Po ośmiu miesiącach pojawił się zaczątek keiki :heja , a dzisiaj roślina wygląda jak na powyższym zdjęciu. W tym czasie młoda roślinka zakwitła mi już dwa razy kilkoma kwiatkami. Jestem z niej dumna ;:108

A to jej pędzik:
Obrazek

A to drugi mój sukces:
Obrazek

Catalina wypuściła trzy nowe pędy jednocześnie:
Obrazek
Pierwszy raz w mojej karierze hodowcy storczyków coś takiego mi się przytrafiło.

Buddha:
Obrazek

Hybrydka NN:
Obrazek

Tzu Chiang Balm:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żółta hybrydka:
Obrazek

Manhattan:
Obrazek

Na koniec historia mojej pomarańczowej warżki, która ponoć nazywa się Yellow Pepper:
dla przypomnienia kwitnie tak:
Obrazek

stan obecny:
Obrazek

O mało nie straciłam jej przed świętami. Choinka, w pierwszą noc po ubraniu, postanowiła przewrócić się prosto na stojące przy oknie storczyki. Kiedy w nocy usłyszałam huk, wiedziałam, że nie jest dobrze. O dziwo stłukła się tylko jedna bombka i złamał tylko jeden pęd, właśnie na pomarańczowej warżce. Choinka spadła na 7 storczyków.
Pęd złamał się w oczku i już zaczyna wypuszczać w tym miejscu nowy odrost:
Obrazek

Za to nie wiem, czy zauważyliście na pierwszym zdjęciu, drugi pęd postanowił nadrobić straty i rozdwoił się w dolnej części:
Obrazek

Każda z tych części wypuszcza również rozgałęzienia. Mam nadzieję, że kwiatów będzie dużo :D

Reszta storczyków również bardzo się stara.

gloff
PostNapisane: 11 sty 2017, o 15:42 
1000p
1000p

1 szt.
Z wielką przyjemnością ogląda się twoje zdjęcia,storczyki wyglądają cudownie :wink:

aknit13
PostNapisane: 11 sty 2017, o 16:54 
50p
50p

---
Piękny prezencik dla córci na pewno będzie zadowolona, może odziedziczy po mamie zamiłowanie do storczyków :) o ile już się w niej nie obudziło :)
pozdrawiam Justyna

duju
PostNapisane: 12 sty 2017, o 22:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
W końcu się odezwałaś i pokazałaś swoje piękności. Również wszystkiego dobrego w nowym roku ;:196
Nowość z 1 zdjęcia cudowna. Philadelphia ma piękne rozgałęzienia, a że zrzuca pączki, taka pora roku chyba ;:108
Dużo się będzie działo u Ciebie. Ja zachorowałam na cymbidium, muszę mojego namówić, bo przecież niedługo są moje urodziny :wink:

Beata1990
PostNapisane: 12 sty 2017, o 23:12 
50p
50p

---
Wszystkie są piękne, ale mnie tym razem najbardziej zauroczył ten z pomarańczową ważką ;:167

dzika
PostNapisane: 14 sty 2017, o 12:41 
500p
500p

1 szt.
Gloff ;:196

Aknit13, córka już zarażona :wink: W domu jest podział na storczyki moje i jej. W praktyce wszystkimi zajmuje się mama, ale obie z nimi rozmawiamy ;:306

Duju Philadelphia do dzisiaj straciła wszystkie pączki, niestety.
Zauważyłam też pewną rzecz. Owszem, na opadanie pączków ma wpływ brak światła, ale przede wszystkim nagła zmiana pogody. Kiedy parę dni temu w ciągu zaledwie godziny wieczorem temp na zewnątrz wzrosła z -15 prawie do 0, rano trzy storczyki miały już zżółknięte wszystkie pączki.
Do cymbidium nie mam jeszcze odwagi. Te storczyki wymagają przechłodzenia, żeby zakwitły, a ja nie mam jak zapewnić im takich warunków.
duju napisał(a):
...., bo przecież niedługo są moje urodziny :wink:

Osiemnaste zapewne ;:183

Beatko, pomarańczowa warżka również skradła moje serce. Ten storczyk potrafi kwitnąć bez zrzucania starszych kwiatów nawet 8 miesięcy.

Muszę przedstawić kogoś nowego, zanim kwiaty zwiędną.
Wczoraj poszłam do Castoramy przeglądnąć lampy sufitowe i wybrałam......
.... Phalaenopsis Chiada Stacy 'Chocolate Drop' :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja już chyba pozostanę miłośniczką zwykłych hybrydek ;:173

duju
PostNapisane: 14 sty 2017, o 13:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękną lampę wybrałaś ;:138 ;:138 ;:138 Pewnie, że ,,18,, ;:108

ajania
PostNapisane: 14 sty 2017, o 14:30 
1000p
1000p

1 szt.
Aniu, Twoje prezentacje zachwycają mnie niezmiennie. Już nawet nie potrafię wybrać co podoba mi się najbardziej, bo wszystkie są piękne.
Co do miłości do h ybrydek, trafiłaś w samo sedno, ja po wielu fascynacjach wszelkimi botanikami też wracam do hybryd, choć perełki w kolekcji są mile widziane .
Fajnie, ze jesteś i pokazujesz co na Twoich parapetach się dzieje ;:196 .

gianna
PostNapisane: 14 sty 2017, o 16:25 
1000p
1000p

1 szt.
Aneczko, choć sporadycznie ostatnio czytam forum, to są takie wątki, obok których nie mogę przejść obojętnie. To dotyczy też Twoich wpisów i fotek. Twoje fotografie są wyjątkowe, więc podczas odwiedzin wrażenia wzrokowe gwarantowane ;:215
Ja nigdy nie pokusiłam się o zakup botaników, gdyż miałam wątpliwości, czy byłabym w stanie zapewnić im odpowiednie warunki. Pewnie trochę wynika to z mojego lenistwa ;:306 Nie powiem, że mnie nie kusiły... Po kilku latach śledzenia forum, doszłam do wniosku, że hybrydy też są piękne i w zupełności mi wystarczą. Nawet już nie uganiam się za nowościami. Oby tylko chętnie zakwitały ponownie.

aknit13
PostNapisane: 15 sty 2017, o 18:51 
50p
50p

---
Cudna zdobycz ja też chcę taką lampę hihi :)

Klaudina
PostNapisane: 17 sty 2017, o 22:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam! Czekam z niecierpliwością na Twoje kwitnienie Bronze Maiden. Moja aktualnie zbiera siły i jest na rehabilitacji.
Właśnie udało mi się, w końcu!!!, zostać dumną posiadaczą Phal. carribean sunset x minus.
Jedna, przemiła pani z Orchid4U przestrzegła mnie, że wszystkie "x minus" lubią przesadzać z kwitnieniem. Trzeba uważać i nie dać się mu zakwitnąć na śmierć.
Pozdrawiam,

kasia74
PostNapisane: 19 sty 2017, o 21:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Pięknie kolorowo u Ciebie tyle pączków jeszcze masz będzie piękne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 537 ]  Idź do strony nr...        1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości