Moja kolekcja cz. II

Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

;:180
Agita pisze: Mambo, jak długo rósł u Ciebie pęd aerangisa?
Rósł jakieś 3 m-ce :roll:

A to moje pierwsze kwitnienie małej Masdevallia andreettaeana. Tylko 2 kwiaty, ale widzę już kolejny pąk. Mam nadzieję, że nie zanudzę Was ilością zdjęć, ale nie mogłam się zdecydować ;:131

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Ale cudne kwitnienia, Slc. Little Hazel "M", Aerangis fastuosa, no a tą masdevallią andreettaeana to już mnie dobiłaś. ;:180
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Mambo, nigdy nie potrafię 'przejść' obojętnie obok Twoich kwitnień.
Masdevallia ma cudne 'futrzaste' kwiatuszki, a kształt chyba niełatwy do fotografowania.

Biały Aerangis w zestawieniu z czerwoną Slc, dały patriotyczne kolorki :wink:. Obydwa storczyki chwytają za ;:167
Nie mam jeszcze żadnego Aerangisa, więc może kiedyś... ;:88 Doskonały kwiat w kształcie (z tą ostrogą) i niewinnej bieli. Śliczny !
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Piękny ten aerangis. Jednego uśmierciłam (zupełnie nie wiem dlaczego, bo pięknie rósł, a potem nagle coś się stało i obumarł) i ciągle myślę, żeby spróbować jeszcze raz.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Dziękuję za pochwały. Aerangisa mam tylko jednego i jak dotąd jest bezproblemowy :roll:

Kilka moich ostatnich kwitnień.

Ponowne kwitnienie bezproblemowej i jak dla mnie uroczej Laelia alaorii x praestans. Bonus to zapach i niewielkie rozmiary :)

Obrazek Obrazek

Ponownie zakwitło (tym razem 2 kwiaty,niestety zawsze traci jakiś pąk) również bezproblemowe, niewielkie i pachnące Dendrobium margaritaceum.

Obrazek Obrazek

Leptotes bicolor i chyba drugie moje kwitnienie, tym razem jednak "aż" 5 kwiatów na jednym pędzie, co mnie zachwyciło, dlatego aż tyle zdjęć :oops: Zapachu nie wyczułam...


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Masdevallia persicina i jej pierwsze u mnie kwitnienie. Niestety tylko jeden kwiat się uchował chociaż pączków było kilka. Na koniec porównanie do Masd. andreettaeana - obie rosną w ok. 6cm doniczkach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Piękny Leptotes. U mnie w tym roku kwitł po raz pierwszy, jednak na jednym przyroście miał dwa pąki - rozwinął się jeden kwiat, drugi pąk usech. Na drugim był jeden pąk - kwiat właśnie mnie cieszy swoim urokiem. Mimo, że tak skromnie to cieszę się jak dziecko. A tu widzę, że u Ciebie cała burza kwiatów. Gratuluję !

Gdzie rośnie Twój, w orchidarium? czy luzem na parapecie?
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Czasem nie mogę wyjść z podziwu, że możemy oglądać tyle egzotycznych kwitnień w domowych, 'parapetowych' warunkach.
Uwielbiam wszelkie katlejaste (zresztą, kto nie ma do nich słabości ?) Dlatego niech piękno Twojej Laelii mówi samo za siebie ;:224

Kwiaty Dendrobium margaritaceum mają warżki jakby w środku paliły się płomyki. Bardzo ciekawe. Oczywiście żal każdego utraconego pąka.
Leptotes bicolor wyjątkowo się postarał w tym kwitnieniu. Justynka ma rację - musi cieszyć każdy, nawet pojedynczy kwiat gdy roślina nie rośnie w swoim naturalnym środowisku.
Brawa Mambo za wszystkie pokazane kwitnienia ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Ja również przybiegłam pooglądać i wyrazić swoje "ochy i achy" dla Twojej kolekcji ;:138 . Katlejaste mnie po prostu urzekły. Też mam do nich ogromną słabość. Masdevallia śliczna, no i Aerangis :roll: ...mnie marzy się" stylosa" ale Twój jest również przeuroczy. Jest co podziwiać, piękna kolekcja ;:oj .
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Po długiej przerwie mala aktualizacja i kilka kwitnień.

Niezawodna Slc. Little Hazel "M"

Obrazek

Podarowana od Przemka Brassavola perinii zaszczyciła mnie kwitnieniem :wink:

Obrazek

Klika Masdevalli

M.wageneriana var. pteroglossa zaskoczyła mnie ilością kwiatów, jak na moje warunki.


Obrazek Obrazek

M.strobelli - nowość z Drezna i również jak dla mnie ogromna ilość urzekających i delikatnie pachnących kwiatów.

Obrazek Obrazek Obrazek

M.glandulosa
- tylko jeden kwiat, ale jaki i do tego ten niesamowity zapach :shock:

Obrazek Obrazek

M.persicina - chętnie kwitnie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Mambo zjawiasz się co parę miesięcy, ale z takimi kwitnieniami, że aż wzdycham za każdym razem :) ;:138 ;:138 ;:138

Powiększyłam sobie wszystkie zdjęcia z Masdevalliami, żeby przyjrzeć się dokładnie tym wypustkom, mikroskopijnym pęcherzykom
i wszelkim ciekawym szczegółom.
Świetne te masdevalliowe kwiatuszki, wyglądające jakby były z futerka i w dodatku tak bogate kwitnienia.

Brassavola perrinii pewnie pięknie Ci pachnie (tak było u mnie przy jednym kwiatku, a u Ciebie dużo więcej widzę )
Natomiast czerwone kwiaty katlejki urocze ;:63 Czy w świetle dziennym mają podobny odcień ?
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Moja kolekcja cz. II

Post »

Pierwszy raz widzę takie storczyki,oczy wyłażą mi na wierzch z niedowierzania.Cudowności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”