moja zieleń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: moja zieleń

Post »

Ale cudna taka lamparcia ;:138
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: moja zieleń

Post »

Jest przepiękny, a jeśli do tego "wychowany" od siewki to należą się Tobie podwójne brawa ;:138 . Czy możesz napisać coś o sposobie jego uprawy ? Jak to przebiegało, jako siewka rósł pewnie w sphagnum, kiedy dostał "dorosłe" podłoże ? kiedy wypuścił pierwszy pęd ? Mam u siebie Phal. stuariana, młodą roślinkę zdolną do kwitnienia. Odnoszę wrażenie, że chyba potrzebuje dość częstego podlewania, czy mam rację ? Poproszę o rady w tej sprawie, jako, że przedstawiałaś nam swój sukces uprawowy w postaci tej własnie roślinki ;:108 .
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: moja zieleń

Post »

Mnie również interesuje kiedy roślinka dostała "dorosłe" podłoże i czy była to od razu czysta kora czy z domieszką np. sphagnum lub seramisu :) Nie mam co prawda Phal. Stuartiana ale inne siewki i keiki.. Mech się szybko rozkłada i zastanawiam się nad zmianą podłoża albo na czysty seramis albo na korę z jego domieszką, lecz nie wiem czy korzonki są już na to gotowe, czy nie są jeszcze za delikatne... Napisz proszę jak to wyglądało u Ciebie :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: moja zieleń

Post »

Filigranowa27 Dufin ajania Karnova i Wszystkim innym dziękuję za odwiedziny w moim wątku :) :) :)
Dufin , ajana w odpowiedzi na Wasze pytania przytoczę swoją wypowiedź z tego wątku ze stycznia 2012
" Wszystkie uprawiam na parapetach, nie mam orchidarium ani miniszklarenek ,nie doświetlam ,nie nawilżam dodatkowo , zawsze przesadzam nową roślinę ,czy kwitnie czy nie w swoje podłoże , temp. u mnie zwykle ok. 20 -22(zimą) , wilgotność śr.50-60% .Posiadam takie rośliny , które chcą ze mną współpracować i którym klimat mojego domu odpowiada. Nie kupuję tych ,którym nie zapewnię odpowiednich warunków."
I nadal uprawiam je tak samo :) Dodam jeszcze :
- podłoże - od początku gruba kora + trochę sphagnum + węgiel drzewny + pumeks ogrodniczy + vermiculit
- pierwszy pęd wypuścił po ok. 2,5roku u mnie
- podlewam jak całkiem wyschnie podłoże
phalaenopsis stuartiana to nie jedyna moja botaniczna orch. wyhodowana od siewki ta akurat teraz kwitnie :) inne rosną w takich samych warunkach - na tym samym parapecie :wink: i dobrze sobie radzą a przynajmniej takie mam wrażenie ;:108
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: moja zieleń

Post »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;:196 nie wiem czy dobrze zrozumiałam,ale takie malutkie siewki od razu trzymałaś w grubej korze? Bo jeśli tak to chyba nie mam się czego obawiać przesadzając teraz swoje w takie podłoże :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: moja zieleń

Post »

Tak kora + te wszystkie inne składniki . Przy takim podłożu trzeba pilnować jego wilgotności bo dość szybko przesycha - przynajmniej u mnie tak było - przy korzonkach i na wierzchu doniczki kładłam dodatkowo pęczki sphagnum . Przesadziłam od razu po zakupie a potem starałam się już nie "gmerać" przy korzonkach ;:108
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: moja zieleń

Post »

dziękuję ślicznie :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: moja zieleń

Post »

I ja dziękuję za odpowiedź :D .
anabell pisze: phalaenopsis stuartiana to nie jedyna moja botaniczna orch. wyhodowana od siewki ta akurat teraz kwitnie :) inne rosną w takich samych warunkach - na tym samym parapecie :wink: i dobrze sobie radzą a przynajmniej takie mam wrażenie ;:108
No teraz to się nie wywiniesz, pokaż proszę maluszki, nawet jeśli nie kwitną :tan ;:196 .
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: moja zieleń

Post »

Nie są to już maluszki bo mają po ok. 5lat :wink: a ich zdjęcia - kwitnących są w moim wątku więc nie wymiguję się :wink: phalaenopsis mani już niedługo zakwitnie , phalaenopsis schileriana miała w tym roku piękny rozgałęziony kwiatostan ale nie zrobiłam zdjęć , phal. equestris pewnie też niedługo wypuści jakiś kwiatostan p. cornu cervi na razie dzielnie przyrasta ale nie planuje póki co kwitnąć :) kilka zbiorowych zdjęć - "na szybko" - te wszystkie mam od siewki

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: moja zieleń

Post »

Brawo za cierpliwość ;:138 a ten biało- tygrysi śliczny ;:108
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: moja zieleń

Post »

Śliczna młodzież ;:138 . Czy one stoją w pewnej odległości od okna ? Twój wątek przeglądałam i to nie raz. Z wielką radością i przyjemnością oglądam kolejne zdjęcia. Dziękuję ;:168 .
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: moja zieleń

Post »

Nie one stoją na dość słonecznym wschodnim parapecie ;:3
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: moja zieleń

Post »

Gratuluje zapału i chęci ;:138 Pięknych roślin się dochowałaś ;:168
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”