Kolejny <storczykomaniak> cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Bardzo Wam wszystkim dziękuję zatak wiele miłych słów pod adresem storczyków i wyrozumiałość dla mnie :wink:

Justyno (duju) dziwi mnie troszkę co piszesz o sabotkach mam ich trochę i raczej nie robią kłopotów . Przestrzegam tylko zasady że te z liśćmi zielonymi bez "morki" raczej lubią przechłodzenie (choć to nie reguła). Podlewam wodą z nawozem nie przekraczającą nigdy 200 mikroS a tak wodą z filtra RO i Tak sobie jakoś radzą . :)

Kama (kamikami26) cieszę się bardzo że moje storczyki odbierasz ;:167 i tak się Tobie podobają .

Yohjia tak Patricia cudownnnnna ....bo to imienniczka mojej córci :wink:

Agnieszko do cudeniek to jeszcze im trochę brakuje , choć z drugiej strony to się zgodzę z Tobą bo przecież wszystkie storczyki to cuda tego świata.

Art pisze:
(...)

Zapytam o Coelogyne cristata - jak długo ją masz ? Trudna w uprawie i w wymaganiach ?
Czy kwiat pachnie ?
Joanno bardzo się cieszę że tak odbierasz to co tutaj pokazuję .
To bardzo miłe jak czyta sie takie posty.
Pytasz o Coelogyne - storczyka mam od grudnia 2012r . Roślina bardzo przesuszona i odwodniona ,z bardzo kiepskim sytemem korzeniowym . Cały rok 2013 to czekanie na korzenie i praktycznie doprowadzenie storczyka do równowagi .
W tym czasie wypuścił dwie bulwy. Storczyk latem lubi bardzo wilgotno (choć nie mokro) .Bulwy ładnie napęczniały , nawet nie myślałem że te stare też tak zrobią . Na zewnątrz stał dość długo , do momentu aż temperatury nocne zaczęły spadać poniżej 10*C . W domu jesień spędził na oknie południowym (ale bardzo chłodnym zimą do 13 *C na parapecie ).Dużo światła i przesuszenie zrobiły swoje :D
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Piękne kwiteninia ;:138
A Coelogyne cristata....zazdraszczam pozytywnie :D , moje niestety nie wydało w tym roku pędu :(
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

No właśnie mam te zielone, od zakupy albo koniec 2011, albo koniec 2012 (brak zapisków, muszę spr w zdj.) nic się z nimi nie dzieje. Jeden wypuścił tylko nowy przyrost i cisza...
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku, zgodzę się tutaj z Joasią (Art), że pokazujesz rośliny wtedy, kiedy jest się czym pochwalić. Nie dość, że kwitnienia piękne, to jeszcze opis historii rośliny. Ja osobiście uwielbiam takie wątki - sensowne, merytoryczne i wartościowe.
No ale przejdę do sedna ;:oj .
Coelogyne jest przepiękna ;:138 . Prawdziwa królowa - godna tego miana bez wąpienia. Moje marzenie, niestety warunków na nią brak u mnie, wielka szkoda. Ty przyjemniej, że mogę ją podziwiać u Ciebie. Lc. też cudna, myślę, że wiesz, że do katlejastych mam dużą słabość. I jeszcze ten kolorek, piękna. I widzę obfitość sabotków u Ciebie, choć to nie "moja bajka" to jednak widać, że służy im Twoja opieka, a ten z podwójnym 'pyszczkiem' jest przeuroczy (mam nadzieję, że nie oberwie mi się od "wyższej Instancji" za nieprofesjonalne określenie 'pyszczki' ale tak mi się skojarzyło ;:131 ). ;:131
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Dzięki Marku za opis uprawy Coelogyne. Tak oceniam , ze chyba najtrudniej byłoby mi znaleźć jesienią tak zimne stanowisko.
Ten sam problem mam z Cymbidiami. Ciekawe, czy to konieczne dla zainicjowania kwitnienia ??
Reszta warunków do spełnienia.
Ciekawa ta informacja o starszych napęczniałych pod wpływem wilgoci psb. Też bym była zaskoczona, bo
zaobserwowałam u moich, że jak już sie pomarszczą, trudno to cofnąć...
Widać, że nie miałeś za łatwo w osiągnięciu tak pięknego efektu ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”