Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Darka89

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

;:oj jakie piękne kwiaty u Ciebie!

Gratuluję ;:180

Phalaenopsis equestris Apari podbił moje serducho! cudny jest!
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku piękne kwitnienia.. ;:138 ;:215 Moją uwagę przykuła Vanda.. Cudna. ;:167
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

hejka,chyba jeszcze nie mialam okazji zwiedzic twojego watku wiec nadrabiam :-D piekne sabotki i w ogole cala kolekcja taka zroznicowana :-D szczegolnie zachwycila mnie ta dorodna filadelfia :-D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Witam niedzielnie :wit
Marku znów zaskakujesz nas pięknymi roślinami, tak egzotycznymi dla mnie, bo nie mam z nimi żadnego doświadczenia ;)
(...)
Aniu (Dufin) miło mi że tak sądzisz choć ja myślę że daleko mi do osób które naprawdę mogą pochwalić się egzotyką w domach.
Ne powiem w mojej kolekcji następują ciągle zmiany coś przybywa z czymś się żegnam , to normalne i w końcu dochodzi się do jakiejś konkretnej wizji co chciało by się posiadać .
Co do doświadczenia to nikt się z nim nie urodził i niestety trzeba je zdobyć . Bywało różnie ale przez te kilka lat posiadania storczyków człowiek się czegoś nauczył :wink:
Zapewne chciałeś nam tym wpisem powiedzieć Marku, że Twoje roślinki zaskoczyły Cię wielkością kwiatów i wysokością łodyg. Nie mam porównania, bowiem żadnego z tych gatunków nie posiadam. Ale jestem pełna uznania dla Ciebie.
(...)
Janeczko (gianna) na początku bardzo dziękuję za tak miły wpis, a teraz do żeczy; ja znam dobrze to dendrobium bo jest u mnie już trzeci rok i co roku pięknie zakwita, oczywiście pachnie.
Ładnie się rozrosło w tym czasie a zdjęcie z metrówką jest dlatego aby pokazać wielkość kwiatu bo jest imponująca .
Teraz obecnie kwitnie inne dendrobiumtypu nobile i ma kwiaty o połowę mniejsze choć też ładnie pachną w słoneczku.
Masdevallie to oczywiście moje oczko w głowie :)

kamikami26 bardzo dziękuję

Dario (Darka89) witam u mnie , bardzo się cieszę że się Tobie tutaj podoba , zapraszam do częstych odwiedzin.

Mariusz po Wandzi , a właściwie po jej kwiatach pozostało wspomnienie i fotki . Teraz ładnie rozbudowuje system korzeniowy.

Dusiu miło mi też powitać Ciebie u mnie ,cieszę się że znalazłaś ciekawostki dla siebie warte obejrzenia .

... i troszkę kolorków w wątku :wink:
katlejka

Obrazek

Obrazek

hybrydka NN phalaenopsis


Obrazek


Obrazek

masdevallia Red Wing

Obrazek

masdevallia Mary Stal w towarzystwie Ted Khoe


Obrazek
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Cudne,wspaniałe ;:152 ;:152 ;:152
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Katlejka ;:167 ;:167 ;:167 a hybrydka phalenopsis ma świetną warżkę ;:333
Bardzo mi się podobają katlejki, ale wszystkiego mieć nie można ;)
Pozdrawiam - Justyna
Darka89

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Piękną warżkę ma Twoja hybrydka ;:138
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Nie przejrzałam wszystkich stron ale to co zobaczyłam po prostu zachwyca, po pracy skończę oglądać te twoje cuda ;:167
Zechcesz podpowiedzieć gdzie zamieściłeś informacje o uprawie Nelly Isler? Korzystałam z wyszukiwarki, ale nie udało mi się tego postu odnaleźć :(
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku cudowne kwiaty pokazałeś.. ;:oj ;:oj Cattleya jest bajeczna, ;:215 A Masdevallie cieszą pięknymi kwiatami,coraz bardziej się w nich zakochuje. ;:167
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku, zawsze zaczynam 'ucztę' u Ciebie kilka stron wstecz :)
Zdjęcia Masdevallii wyjątkowo piękne :!:
Dendrobium nobile miałam jedno, wyhodowane od keiki i ktoś sobie zabrał z zamykanej klatki schodowej.
Tak więc kwitnienia podziwiam u innych :wink:
Uwielbiam zdjęcia robione na tle np. ogródka, zieleni - jak u Ciebie. Bardzo mi brakuje takich warunków.
Zawsze w domu gimnastykuję się w poszukiwaniu odpowiedniego tła.
Czekam na kolejne kwitnienia :D
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawienie miłych wpisów ;:180 :)

- kamikami26

- Justyno (duju) bardzo mi miło powitać w moich progach Wielkopolankę

- Dario (Darka89)

- valdessa_kane witam w moim wątku .Miło mi jest Cię powitać i muszę się przyznać że Twój wpisik spowodował ;:131 :wink: . Dziękiii !
Co do Burrageara Nelly Isler to storczyk ten należy do sztucznie wyhodowanych storczyków, znanych pod ogólną nazwą handlową Cambria. Rośliny te lubią chłód. To wszystko zapewne już dawno wiesz. U mnie stoi na oknie północnym więc tam nie dociera słonko i nie nagrzewa parapetu więc jest chłodno ,a zimą skręcam nawet termostaty na grzejnikach aby było chłodniej w tym pokoju. Tam trzymam wszystkie oncidiowate i część masdevalli (tych lubiących troszkę wyższą temperaturę . . Rośliny stoją na tackach ze żwirem akwaryjnym i wodą . Keramzytu nie stosuje bo pokrywa się białym nalotem (jakimiś solami ).
Całość jest oczywiście zima doświetlana , a wiatraczek komputerowy zapewnia ciągły ruch powietrza . Storczyka nie zamaczam podczas podlewania tylko przelewam kilkakrotnie. Podczas spryskiwania podłoża proszę nie pryskać na liści są bardzo wrażliwe i często pojawia się na nich choroba grzybowa . Moja Nelly mam nadzieję że jeszcze cieszy kogoś bo już jej nie mam.
Mariusz3357 pisze:Marku cudowne kwiaty pokazałeś.. Cattleya jest bajeczna, A Masdevallie cieszą pięknymi kwiatami,coraz bardziej się w nich zakochuje.
- Mariusz a wiesz czym to grozi ? :D .To kolejny drenaż kieszeni :;230

- Joasiu (Art) ;:131 , ciesze się bardzo że znajdujesz coś ciekawego u mnie . Miło się czyta takie wpisy. Z tym tłem dla fotografowanych roślin to faktycznie problem.
Zrobienie fotografii roślinie na parapecie wśród tego gęstowia często mija się z celem bo faktycznie zamazuje się to co chcemy ukazać , a nie jednokrotnie pozostałe rośliny bardziej przykuwają wzrok niż obiekt który był naszym celem .
Więc jak widzisz na moich fotkach też często szukam miejsca gdzie zrobić zdjęcie , może jestem trochę bardziej uprzywilejowany bo mam mały ogródek wokół domu.

Dzisiaj pokażę moją największą masdevallię - jesienną bo kolorki pod te porę roku ;pomarańcz, czerwień , rdzawy i żółć .
No i zakwita we wrześniu.
Nie lubię tej szarugi jesiennej ale kolory o tej porze roku są bajeczne .
No cóż mamy Panią jesień tuż za pasem.

Masdevallia Monarch (Masd. veitchiana x Masd. macrura) już po rodzicach widać że piękna hybryda .
Kolorek rdzawy uczuniła M. veitchiana a wielkość M. macrura której kwiaty osiągają rozpiętość do 30 cm . Moja hybrydka w zeszłym roku kwitła kwiatkami o rozpiętości 21 cm więc też spora.

... a tak się ma na dzień dzisiejszy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Wspaniała jest ;:108 Naprawdę cudowna:lol:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Wspaniała masdewalia! Ależ z niej gigant :D
Znów przez głowę przeleciała mi myśl, by uprawiać masdewalie. Niestety przez lata, w ciągu których są u mnie storczyki, miałam juz kilka okazów i schemat sie powtarzał- powoli acz skutecznie doprowadzałam je do ostateczności :/

Katleja przepiękna, elegancka w swojej prostocie :D
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”