Pokochałam storczyki ale..

Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Tutaj sobie zobacz jak copper wypuszcza liście. Po prostu chodzi o to, że w czasie wzrostu liścia pęka mu poprzedni liść.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=322

U mnie pędy np. nie rosną z pod ostatnich liści jak jest zazwyczaj w falenopsisach tylko wyżej i to zaraz obok pędów rosną i korzenie. ;:oj
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Ach tak... Widziałam te zdjęcia :oops:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

zawsze te liście tak rosną? ;:oj mi własnie wychodzi listek na copper star ale na razie nic takiego nie zauważyłam, może dlatego, ze jest malutki, sam ogonek ;:224 a co do pędów i korzeni z jednego miejsca, ja mam tak przy zwykłych falkach ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Przyszłam pokazać kilka kwiatuszków które u mnie zakwitły :)

Copper (uwielbiam jego kolor :) )

Obrazek

Obrazek

Mój wyleczony reanimek (prezent od mamusi ;) )

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Jestem pod wrażeniem Copper Star ;:167 mój przedłużył pęd i będzie jeden kwiatuszek ;:138 Trochę ubogo ale i tak się cieszę bo pierwszy raz zobaczę jego kwiat na żywo. Tym bardziej się uciesze jeśli będzie tak piękny jak Twoje :heja a za reanimka brawa ;:63 Jaką metoda go reanimowałaś? Mi to zupełnie nie wychodzi.. zwłaszcza teraz, nawet keramzyt potrafi mi spleśnieć, mech to samo..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Jak kupiłam coppera to też wtedy zakwitł mi tylko jeden kwiatek. Teraz jest znacznie lepiej, bo już ma 5 kwiatów a jeszcze nadal idzie w pąki. ;:167

Co do reanimka to od tego storczyka zaczęła się moja przygoda z phalaenopsisami. Teraz kolekcja się dość rozrosła. :) Reanimowałam go w keramzycie, ale zanim go do niego włożyłam (był bez ani jednego korzonka) to keramzyt wygotowałam a storczyka moczyłam w previcurze. Żeby mu zapewnić dużo wilgotności aby liście nie 'zwiotczały' to przez jakiś czas miał przezroczysty namiocik który codziennie wietrzyłam. Bardzo mi pomogła jedna z forumowiczek - Monika. Od tego czasu minęło 1,5 roku, ale się opłaciło. To pierwszy mój storczyk więc nie miałam wprawy co do tych kwiatów a co dopiero mówić o reanimacji. :) Jestem z siebie zadowolona, że się wszystko dobrze skończyło.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Hmm.. ja jakoś sobie z keramzytem nie radzę :roll: jeśli Twój storczyk nie miał korzeni to "zakopałaś" go lekko w tym keramzycie czy tylko położyłaś luźno na nim? To była ta metoda, w której doniczka z keramzytem stoi w miseczce z wodą? Czy może inaczej ten keramzyt traktowałaś? O takiej porze roku jak ta, keramzyt u mnie pokrywa się białym nalotem :|
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Reanimacje zaczęłam w grudniu albo w styczniu więc warunki pogodowe i klimatyczne oraz sezonowe też nie były dobre dla storczyka. Ja go włożyłam do keramzytu i postawiłam na podstawku tak żeby połowa keramzytu w doniczce była wilgotna. Od czasu do czasu lałam wodę z nawozem od góry.
Te białe miejsca o których mówisz przecieraj patyczkiem do uszu namoczonym w topsinie albo w previcurze. Powinno pomóc.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Mój ulubiony chociaż data dość odległa to kwiaty są w takim samym zdanie dzisiaj a nawet więcej, bo rozgałęzia się i niebawem będą nowiutkie kwiatki :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Śliczny Magical ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Dzięki :)
Szkoda tylko, że w tej chwili to tylko ten jeden mi kwitnie :( ale nadzieja jest, że będzie kwitło więcej, bo część storczyków wypuszcza pędy lub ma już pąki. Uwielbiam kwitnienie storczyków w środku zimy. :tan Nie jest łatwo, bo w zimę często różne są temperatury powietrza i wilgotności i storczykom ciężko się wtedy żyje.
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Dzięki tym kwiatom mamy śliczne widoki,mimo zimy za oknem :D
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Pokochałam storczyki ale..

Post »

Cieszą moje oczy w te mroźne dni. :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”