Storczyki anetulki

anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Witam dziś, mam wolną sobotę i dziś zrobiłam kilka zdjęć moich storczyków. Moje "stare" storczyki zaskoczyły mnie bardzo przez prawie rok stały sobie i nic oprócz liści i korzeni z niech nie wyrastało. Przyznam się, że przez jakiś czas przestałam nawet zajmować się i obserwować moje storczyki, po za podlewaniem ich raz na jakiś czas. Aż tu nagle - wszystkie naraz zaszalały.

Dwa zaskakują mnie najbardziej. Starszy dwulatek jakiś czas temu zaczął puszczać pęd, rósł i rósł, i już myślałam, że niedługo doczekam się kwiatków i stanął. Chyba ponad miesiąc i nic, ale zauważyłam parę dni temu, że ruszył, strasznie mnie to cieszy.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedna rzecz która mnie zaskoczyła.

Obrazek

jupi :tan


Drugi który cieszy bardzo to kupiony w maju tego roku, dopiero co przekwitł (właściwie nie do końca, bo dwa kwiaty jeszcze mu zostały) i puszcza nowy pęd, a ze starego wyrastają także nowe.

Obrazek

Obrazek

Pamiętacie kwiaty siostry mojej - niedobrej, dziś prezentują się tak.



No i na koniec moje dwa maleństwa, już się zaaklimatyzowały. Biały troszkę mnie mnie na początek zasmucał, bo stracił troszkę pączków i kwiatów, ale te które przetrwały cieszą oczy.

Obrazek

Obrazek Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: storczyki anetulki

Post »

Bardzo ładne falki widzę,że niedługo jakis tam ci zakwitnie super ;:138 A te miniatureczki,które sobie kupiłas piekne tyle kwiatuchow mają (marzenie) ;:63 :heja ;:138 :wit
old_beata1104
ZBANOWANY
Posty: 51
Od: 29 paź 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki anetulki

Post »

Piękne maluszki ;:224

I czekam na więcej zdjęc jak rosną pędy i pączusie ;:65
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: storczyki anetulki

Post »

ale pędzików rośnie. Już nie mogę się doczekać kwiatów ;:65

Widać, że storczyki siostry odżywają :)
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: storczyki anetulki

Post »

Ale u Ciebie pięknie kwiatki rosną. Nowości bardzo ładne. Szczególnie ten różowy Phalaenopsis. Bardzo podobają mi się u niego duże warżki. Miałam nawet takiego w ręce w OBI ale mój chłopak wyperswadował mi jego zakup ;:14 A szkoda! Marketowe Zygopetalum , które w prezencie dostałam pada mi niestety, więc miejsce by się na oknie znalazło ;P
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Wiecie na co ostatnio wpadłam. Oglądałam na you tube filmik, zresztą bardzo fajny, pewien pan opowiadał o swojej kolekcji i usłyszałam, że żeby storczyki zakwitły potrzebują różnicy temperatur miedzy nocą a dniem, a u mnie od czasu gdy zaczął się sezon grzewczy storczyki wszystkie się obudziły, bo w dzień grzejnik był włączony, a na noc go wyłączałam. Nie wiem do końca czy to jest głównym powodem pojawienia się pędów, ale nie kwitły u mnie od dawna, aż tu nagle wszystkie naraz... Teraz tylko czekam.
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: storczyki anetulki

Post »

U mnie na Phalaenopsisy dobrze wpływały wakacje na balkonie. Stały w jasnym ale nie nasłonecznionym miejscu od czerwca do końca września. Wypuszczały jak szalone wszystko co możliwe ;P Właśnie dzięki pobycie na dworze miały różnicę temperaturową między dniem a nocą. Tylko trzeba je regularnie kontrolować, bo pędziorki lubią się zagnieżdżać. A wtedy tylko ;:14 takiemu pędziorkowi ;:108 Z własnych doświadczeń mogę polecić prewencyjne opryski, bo jest prawie pewne złapanie jakiegoś złośliwca.
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: storczyki anetulki

Post »

a ja czytałam, ze falki właśnie nie lubią być na dworze.... hmm...
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: storczyki anetulki

Post »

A ja z kolei miałam latem Falki na dworze i jakoś im tam było a co do tego czy mogą byc czy nie no to niestety się nie wypowiem bo nie wiem może warto spróbowac oczywiscie latem ;:3 :wit
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: storczyki anetulki

Post »

Nie słyszałam o tym, że nie można. Mój kolega też wystawia Phalaenopsisy na balkon i jest im tam dobrze. To wszystko zależy od tego jakie warunki mamy. Ja moje storczyki cieniuję innymi roślinami i regularnie nawadniam ( a raczej storczyki mojej mamy, bo moje w domu ciągle siedzą ;P).
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Witajcie chce się pochwalić moim pierwszym kwiatem, szczerze nie pamiętałam, że ma taki kolor.
Tak wyglądał wczoraj.

Obrazek

A tak dziś.

Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

A oto mój najbardziej rozrośnięty storczyk.

Obrazek

I jeszcze to maleństwo, jest jeszcze jedno takie jak to.

Obrazek

To mój drugi storczyk, który ma całkiem inny pęd od poprzedniego. Dużo wcześniej zaczął rosnąć niż jego poprzednik, ale rośnie bardzo wolno.

Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
anetulka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 12 lis 2011, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: storczyki anetulki

Post »

Mój parapet. Troszkę mnie nie było chciałabym się pochwalić co mi wyrosło ;)

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

-- 17 maja 2012, o 14:42 --

A to całość :) Obrazek
Aneta
zapraszam do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=48784" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”