Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

ODPOWIEDZ
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Gosiu Mam nadzieję, że już doszłaś do siebie. A ja przeżyłam cudowną wystawę. Fotki z wystawy wstawiłam w tym wątku http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=52111 :-)

Dorotko czasami nie idzie inaczej jak wzychnąć. Ale dziękuję za komentarz.

śnieżka Miło mi Cię gościć po tak długiej przerwie. A co do sabotków to raczej chętnie u mnie kwitną, ale zdarzają się uparciuchy.

Joasiu ty u mnie bardzo często zostawiasz ślad, to ja raczej zaglądam często do Ciebie bez zostawienia po sobie wiadomości. Ale ostatnio mam tak mało veny do pisania, że coś okropnego. :oops:
Dziękuję za miłe słowa o moim Dendrobium. To fakt, że długo czekałam, ale się opłacało, a i wiedza zdobyta jest bezcenna.

Reginko z wystawy przywiozłam trzy Stanhopee, dwie Dracule i kilka Masdevalli.

Marku ja też się bardzo cieszę, że mi zakwitło. A z tym Dendrobiu co ty masz też miałam problemy takie same i w końcu się go pozbyłam. Podobnie jest z D. Berry Oda.

Arletko ja pisałam tylko to co przeżyłam.

Na prośbę wielu osób moje nowości z wystawy zaraz po przywiezieniu do domu. Są już posadzone ale nie zrobiłam jeszcze fotki.
Obrazek

Obrazek

A teraz dla Arletki na dodanie otuchy. Ja też czekam niekiedy dłłłłłłłłługo na kwitnienie niektórych moich Masdevalli. Dowodem jest Masdevallia veitchiana. Swoją roślinę posiadam od lipca 2010 roku. W sumie należała do moich pierwszych Masdevalli od, których zaczęłam przygodę z tym rodzajem. Dlatego też przy uprawie początkowej popełniłam wiele błędów. Podział rośliny jak i za mokre podłoże pierwszej zimy spowodowało, że bardzo zmarniała. Przez prawie rok doszła do siebie i ładnie się rozrosła. Od jesieni stoi na oknie wschodnio-południowym i okazuje się, że potrzebuje więcej światła niż większość Masdevalli.
W lutym odkryłam mój pierwszy pęd, już dość duży.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i zakwitła mi Ceolygene monilirachis x speciosa. Jest to całkowicie moje kwitnienie na pseudobulwie, która u mnie wyrosła. Wytworzyła też dwie kolejne pseudobulwy. Już się cieszę na kolejne kwitnienia.
Tu widoczne nowe przyrosty i ten z pędem
Obrazek

Stary wiszący pęd i nowy wyrastający
Obrazek

I rozwinięty kwiat
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i żeby nie było, że u mnie są tylko same egzotyki to fotka pękających pąków na hybrydzie Phalaenopsis.
Obrazek

No Stanhopea tigrina, która bardzo ładnie rośnie, a właściwie jej już prawie dojrzała pseudobulwa. To ta w łusce
Obrazek
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu ;:196 za tą cudną fotkę masdevalli. Tak jak napisałam nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać. Niedługo już będzie można je na świeże powietrze wystawić więc może się ruszą moje leniuszki. :wink:
Nowości z wystawy zapewne wspaniałe o sporo tego co też kocham.
Ceolygene monilirachis x speciosa bardzo urodziwy ma kwiatek.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu, dziękuję za zdjęcia. Przynajmniej wiem co mnie czeka :wink:
Kwitnienia przeurocze ale mi też weny do pisania brakuje więc rozumiem co Ty czujesz, niestety miałam jakąś złośliwą odmianę wirusa, która mnie mocno pokochała i dopiero niedawno na siłę dostała eksmisję :evil: Mam nadzieję,że już na zawsze!
Wiosna się zaczęła więc trzeba być dobrej myśli,że wena i siły wrócą :D
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu widzę ogrom nowości zawitał do Ciebie , życzę aby jak najszybciej się zadomowiły u Ciebie i obdarzyły cię kwiatuszkami bo przecież o to w tym hobby chodzi.
Gratuluję kwitnienia na Ceolygene monilirachis x speciosa i Masdevallia veitchiana .
Zwłaszcza to ostatnie kwitnienie mnie zachwyca ( z wiadomych przyczyn).
Stanhopea tigrina nieźle sobie poczyna , ciekawe czy zagra główną rolę w spektaklu kwitnień Twoich storczyków.
Ja osobiście uważam ją za najlepszą "aktorkę" w Twojej kolekcji :!:
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Ojej! Pod wrażeniem jestem ;:oj To faktycznie jest storczykowe szaleństwo. Fantastyczna kolekcja! Jestem u Ciebie pierwszy raz i nie mogę wyjść z podziwu. Gratuluję zbioru, będę tu regularnie bywała :wit
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Arletko masz rację trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, a już niedługo dostaną świeże powietrze i na pewno ruszą. A wtedy jak zakwitną to będziesz skakać z radości.

Gosiu to dobrze, że wirus Cię opuścił. Ja chorowałam cały luty, już myślałam, że te chorubska mnie nie opuszczą. A teraz u nas wiosna i człowiek nabiera chęci do życia. U nas od tygodnia mamy ciepłe słoneczne dni. Od razu widać po storczykach jak im to dobrze robi. :heja Już muszę się zabrać za przygotowanie miejsca na zewnątrz dla nich.

Marku mam nadzieję, że się zadomowią bo jest to gatunek, który lubi warunki jakie mam. I jadna nawet rozkwitła.
Co do M. veitchiana to bardzo lubię jaj kwiat, a wiem, że i Tobie się one podobają. Jest warta nabycia.
No Stanhopea tigrina odegrała niesamowity spektakl i całkowicie straciłam głowę, a jak mi przysłałeś info o Twojej S. embrea to też ją chciałam mieć. No i na wystawie (na której nic nie miałam kupować, tylko odebrać zamówione ;:224 ) na jednym stoisku stoi paleta z pięknymi Stanhopeami. No przodzie do mnie uśmiecha się embrea. No i już było po mnie. :;230 Wylądowała w torbie z zakupami, a żeby jej nie było smutno to dostała kileżanki. Mam nadzieję, że teraz będzie im dobrze i będą ładnie rosły a w przyszłości zakwitną.
No i S. tigrina bardzo dobrze się cuje w bambusowym koszyku. :D

Dzika witaj. :wit Zapraszam częściej.

Na wystawie odebrałam kilka Masdevalli z importu, okazało się, że jedna miała kilka pąków. Niestety długa podróż spowodowała, że prawie wszystkie straciła. Tylko jedan wyglądał bardziej żywy. No i po wsadzeniu do podłoża odżył i pokazała się cudowna buźka.
Masdevallia norops.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Witaj Joasiu, miło widzieć z samego rana tak cudowny kwiatuszek. Ta Masdevallia jest chyba maleńka?
Niestety chyba za szybko się pospieszyłam z wiadomością,że wirus odpuścił. Dalej leżę tylko teraz oprócz zapalenia wirusowego przyplątało się bakteryjne i tak od środy łykam to antybiotyk to lek antywirusowy i jakoś nie czuję poprawy. Jak nie będzie lepiej w poniedziałek kolejna wizyta u lekarza...
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Super zakupy i piękne kwitnienia ;:3 Masdevallia norops jest na mojej liście, a Twoje zdjęcia tylko potwierdziły, że warto jest grzechu, ze względu na wyjątkową urodę ;:173
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu, zakupy wyglądają imponująco (niech się pięknie aklimatyzują), ale pokazane kwitnienia je przebiły ;:63 ;:63 ;:63
Obie Masdevallie są niezwykłe. Veitchianę wolę zawsze taką nie do końca rozkwitniętą. Ma wtedy tyle gracji w sobie. A jej lekko liliowy meszek
daje taki mieniący się efekt. Drugiej (norops) nie znam,ale również bardzo ciekawa.
Coelogyne monilirachis x speciosa podobna w kolorystyce i kształcie do mojej C. salmonicolor, tylko warżkę ma mniej strzępiastą niż moja.
Ciekawe, czy Twoja też przedłuży kwitnienie. Ma może kolejny pąk ?
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Najwyższy czas odświeżyć wątek. :wink:

Gosiu Masdevallia norops jest średniej wielkości rośliną i ma stosunkowo mały kwiat z bardzo długimi wąsami. Jednak ze względu na swoją kolorystykę bardzo rzuca się w oczy i ładnie prezentuje.

Mamba to fakt Masdevallia ta jest warta tego. No i myślę, że niedługo spełni Ci się marzenie. ;:224

Joasiu ja strasznie lubię Masd. veitchianę. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku ujrzę jej kwitnienie.
Coelogyne jest faktycznie podobna do Twojej, tylko dużo mniejsza. Na jednym pędzie tworzy seryjnie ok.5,6 kwiatów. Przynajmniej tak było do tej pory.

Nadrabiam zaległości kwitnień.
Epidendrum radicas różowe
Obrazek

Obrazek

Masdevallia trangularis
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dracula mopsus
Obrazek

Obrazek

Masdevallia Ted Khoe rozwinęła pierwszy tegoroczny kwiat
Obrazek

Masdevallia Falcons Gold x Sugar Baby po miesięcznej przerwie szaleje. Ma mnóstwo pędów, a dwa pierwsze kwiaty otwarte
Obrazek

Obrazek

Masdevallia Falcata pomarańczowa o woskowych kwiatach
Obrazek

Psychopsis Butterfly
Obrazek

Szykują się kolejne kwitnienia, ale to następnym razem.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu,nie dośc,ze w kwitnieniach pełna egzotyka to jeszcze wspaniałe zdjęcia.

A to jak zaprezentowałaś Masdevallię trangularis to już absolutny artyzm.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Nieszka_
100p
100p
Posty: 132
Od: 10 sie 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Wow piękna nowa kolekcja Masdevalli, trzymam kciuki zeby jak najszybciej zakwitły ;:oj
A Twojej Stanhopea tigrina życzę szybkiego pędzika jak u mnie, wtedy porównamy kwiaty
Pozdrówki :wink:
Zapraszam do mojego storczykowego okienka http://www.myorchids.bloog.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=54237" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedaż http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=56706" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu masdevalliova brać nieźle sobie poczyna u Ciebie. ;:224 ;:333
Ta ich odmienność ciągle mnie fascynuje. Dla mnie ci "synowie porannej mgły"(masdevallie) są przepiękną cząstką egzotyki z tych wyższych i zimniejszych terenów Ameryki Pd.
Zdjęcia fantastyczne , tylko pozazdrościć rozpoczynających się kwitnień choć przyznam się że u mnie też widzę poruszenie w tej grupie roślin .
Szykują się kolejne kwitnienia, ale to następnym razem.
Joasiu gratuluję już kwitnących roślin i czekam z niecierpliwością jak wszyscy forumowicze na wiele egzotycznych fotek Twoich podopiecznych.
Przy tak pięknych fotografiach roślin czas jakby płynął wolniej :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”