Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

ODPOWIEDZ
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Arlet ta hybryda to krzyżówka Phal. equestris x Phal. afrodite. Ten pierwszy jest bardzo często używany w różnych krzyżówkach, dlatego jest do mojego podobny.
Moja roślinka też zaczęła coś chorować. Dostała jakieś plamy na najmłodszym liściu. Chociaż na razie zaschły. :(
Jeśli chodzi o Masdevallie, to moje te , które nie były przesadzane/dzielone bardzo ładnie rosną i kwitną. Natomiast te podzielone bardzo to odchorowują i potrzebują dużo czasu na zebranie się. Więc na pewno i Twoje za jakiś czas zakwitną. U mnie niektóre po podziale dopiero po roku zakwitły, a na niektóre jeszcze czekam. Więc cierpliwości.

Gosiu miło mi, że czekałaś na moje fotki. Ty wiesz dlaczego mnie nie było, ale starałam się obfocić co zdążyłam dlatego mogłam nadrobić te zaległości. :D
To Dendrobium jak pisałam nie jest w pełni rozkwitnięte dlatego tak wyglądają jego kwiaty. W rzeczywistości ma kwiat taki jak Dendrobium Berry Oda tylko biały.
Niestety w tym hobby musimy liczyć się ze stratami. Ale kolejne rośliny czekają na mnie na wystawie. W piątek je odbieram. Już jestem ciekawa co dodatkowego przytargam. ;:224

Mariuszu witaj serdecznie w moim wątku :wit Mi też ta Burragera się strasznie podoba.

Iwona Angulocaste normalnie kwitnie 8-10 tygodni więc jeszcze jakiś czas będę się nią cieszyła. Wczoraj odkryłam, że chyba tworzy kolejny pęd na tej pseudobulwie. Jeszcze nie jestem 100% pewna ale jak by to był pęd to bym tak skakała ;:1

Celinko bardzo się cieszę, że podoba Ci się moje Dendrobium i Masdevallia. ;:196

Nareszcie i ja się doczekałam kwitnienia mojej rośliny. :haha: Dendrobim thyrsiflorum

Mam ją od września 2009 roku. Kupiona została jako roślina zdolna do kwitnienia. Niestety ani w 2010 ani 2011 nie zakwitła.
Uprawiana była jak mi się zdawało według zaleceń jakie znalazłam odnośnie tej rośliny. To znaczy zima na parapecie okna wschodniego, bardzo rzadko podlewana, lato spędzała na balkonie, podlewana systematycznie. Nawoziłam odżywką co trzeci tydzień połową dawki. Niestety efektów nie było.
Wiosną ubiegłego roku przesadziłam ją. Wyciągnęłam z doniczki i wsadziłam do koszyka
wyłożonego matą kokosową i uzupełniłam nowym podłożem. Okazało się, że podłoże w jakim rosła w moich warunkach bardzo słabo przesychało. Dlatego też nie miała właściwego okresu spoczynku.
Lato spędziła na balkonie intensywnie podlewana i nawożona praktycznie co tydzień. W październiku trzy razy dałam nawóz Peters Blossom Booster. Jednocześnie zmiejszałam podlewanie aż podłoże wyschło. Raz na kilka tygodni lekko spryskałam liście. Zimowało w pomieszczeniu poniżej 15 st.
Pod koniec grudnia zobaczyłam jedną wypustkę, która powoli rosła. Wtedy zaczęłam doświetlać aby mogła dać rady zakwitnąć.
No i mam pierwszy kwiat. Właściwie jej czas kwitnienia przypada na maj, ale mojej roślinie się zachciał już teraz kwitnąć. Może potem wypuści więcej kwiatów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Ale ogromne dendrobium :shock: pięknie zakwitło ;:138
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

:shock: ale cudo.Czy kwiatuszki pachną?
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Śliczne kwitnienie.
A co to będzie jak on z wszystkich tych "gałązek' wypuści pędy kwiatowe. :shock:
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Super masz kwitnienia... 8-)
Pozdrawiam Mariusz3357
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Iwona może i ogromne ale ma tylko jeden kwiat. Twoje miało chyba 7 pędów? :D

Pestka normalnie powinno pachnieć, ale ja mam tak mocny katar, że nie jestem w stanie go wyczuć.

Henryku jeżeli kiedyś zakwitnie z większej ilości gałązek to ja będę tak skakać ;:87 ;:1
Ze wszystkich an pewno już ne wypuści bo wiele z nich jest już starych i służą do wykarmienia tych młodych psełdobulw.

Mariuszu dzięki. :D
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Wiem, Joasiu, dlaczego tak długo czekałam na zdjęcia. Jeśli chodzi o choróbsko to możemy sobie podać rękę, też coś przytargałam zjadliwego.
Dendrobium już widziałam w innym kątku ale nie chwaliłam więc czynię to tutaj ;:167
I podobnie jak Ty nie mogę doczekać się wystawy - dzięki Tobie, mam też nadzieję,że szybciutko pokażesz co upolowałaś na niej :roll:
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Fantastyczne kwitnienie, niby w tym wątku nie można wzdychać, ale jak tego nie robić :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu- melduję się u Ciebie po przerwie i jestem pozytywnie zaskoczona. Gratuluję kwitnień tylu ciekawych storczyków. No, a sabotek mnie powalił na kolana- mnie biały wcale nie chce kwitnąć poza sklepowym kwitnieniem.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Joasiu, tyle razy już zaglądałam do Ciebie i podziwiałam wszystkie kwitnienia, że nie wiem jak mogłam nie zostawić śladu ;:88
Przede wszystkim gratuluję kwitnienia Dendrobim thyrsiflorum ;:215 Długo się naczekałaś i teraz mogłaś podzielić się z nami
własnymi uwagami o wymaganiach rośliny. Wspaniale wygląda ten zwisający kwiatostan!

Śliczna też Masdevallia Genova. Przeczytałam Twoje uwagi dotyczące podziału tych delikatnych roślin. Zgadzam się w 100 %,
że storczyki bardzo odchorowują tę operację i długo dochodzą do siebie. Chyba, że kawałek rośliny sam odpada przy przesadzaniu...
Wszystkie inne kwitnienia również godne podziwu :)
Awatar użytkownika
aniger
50p
50p
Posty: 96
Od: 27 lip 2010, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sopot

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

:wit :wit :wit Witaj !
Byłam widziałam i proszę pochwal się koniecznie co pięknego przytuliłaś z tej 22 Wystawy.
No i muszę to napisać, że Twoje orchidee wszystkie co pokazujesz też kwalifikują się na wystawę.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję - Ty wiesz za co.-Regina
;:196 ;:196 ;:196 :wit
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Asiu dla takich zdjęć kwitnięć Twoich podopiecznych jakie pokazałaś to ten miesiączek mógłby się powtarzać wielokrotnie..., Dendrobim thyrsiflorum ze swą kiścią kwiatów wygląda przeuroczo. Ale najważniejsze że doszłaś dlaczego nie kwitło .
Ja mam podobny problem z Dendrobium kingianum nie kwitnie i koniec, obdarza mnie jednak systematycznie kejkami i nowymi PSB.
Masdevallia Genova kolorem kwiatu bardzo intryguje , zresztą jak i pozostałe Twoje storczyki! ;:63 ;:224 ;:180
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 3

Post »

Puk, puk, puk Asiu ;:196 A gdzie zdjęcia nowych nabytków :roll: ;:65 ;:65 ;:65 :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”