Storczyki Asi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Asi

Post »

Zajrzyj do Maua ona nie tak dawno reanimowała falka w lawie wulkanicznej ale wydaje mi się, ze może to być każdy porowaty materiał np. pumeks ogrodniczy czy keramzyt ;) W jej wątku zobaczysz efekty w postaci 3 nowych korzonków ;) Że storczyk nie siedzi w podłożu to chyba dobrze? Tzn. tak mi się wydaje, że przy reanimacji, gdy nie ma korzeni, jego trzon powinien być na podłożu a nie w podłożu. Niestety ja nie mam doświadczenia, wiec od siebie nic nie pomogę :) Raz reanimowałam storczyka w keramzycie, do którego miała od dołu podsiąkać woda, ale wszystko mi gniło :/ Później próbowałam na kamieniach ale nie trwało to długo, bo storczyk jak się okazało miał zgnity stożek wzrostu więc systematycznie gubił liście aż rozleciał mi się w rekach ;) Ze sphagnum tez nie mam doświadczenia ale miałam w nim siewkę i jeden korzonek całkiem musiałam usunąć a teraz mam miniaturkę i widzę, ze na korzonku z zewnątrz pojawiły się jakieś białe włoski chyba pleśń :( Także myślałam, ze nabiorę zaufania do mchu, ale chyba ciągle do mnie nie przemawia. jako dodatek do podłoża owszem, ale jako samodzielny substrat ;:185 może mam za chłodno w pokoju ;)

Biały storczyk bardzo ładny, ja własnie czekam aż mój otworzy pierwsze pączki a tez zanosi się na obfite kwitnienie :) Ma dwa małe rozgałęzienia na starych pędach i dwa duże z wieloma pąkami a jeszcze wypuszcza grubaśną nową łodygę z rozgałęzieniem a jedno rozgałęzienie ma jeszcze jedno rozgałęzienie ;:306 nie mogę się go doczekać :D Jednak światło jest bardzo ważnym czynnikiem, te storczyki, które w zimie mam na południowym oknie, bardzo ładnie rozwijają dłuugie pędy a te które mam na północno-wschodnim porosły takie króciutkie ;)

Żółtasek mi się najbardziej podoba :)

A czy Twoja Vanda ma tylko jednego zdrowego korzonka? Pozostałe nie wyglądają najlepiej :( nie chciałabyś jej uprawiać w luźnym podłożu? Duże kawałki kory, chipsów kokosowych i mchu? Ja w takiej mieszance trzymam jedna malutką siewkę i nawet nowy korzonek wychodzi :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki Asi

Post »

Judi jak tam Twoja Wandzia?
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Dufin, actus - dziękuję za dobre rady ;:196

Josephine_83 - wyeksmitowałam moją vandzię na mokry kermazyt i ona jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ruszyła, wypuściła drugi korzeń i co najważniejsze jej malutki liść zaczął rosnąć :heja

Stałam się szczęśliwą posiadaczką 3 nowych storczyków :tan
Na urodziny od męża i córci dostałam krówkę, bo jak to córcia stwierdziła w kwiaciarni "mamusia takiego koloru jeszcze niema" :;230
A sąsiadka podarowała mi dwa białe storczyki tzn. storczyka z basalkeikiem, bo podobno mnożą jej się na okrągło i niema co z ty robić... szkoda że mi się tak nie chcą mnożyć ;:224 Niestety powodem tego rozmnażania są tarczniki, które żerują sobie na tych wszystkich storczykach, mam nadzieję, że sobie z nimi poradzę ;:163
Nie wiem dlaczego nie chcą załadować mi się zdjęcia, spróbuję później.
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”