Storczyki Asi

Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Asi

Post »

no normalnie cała kolekcja :) Wszystkie na raz tak kwitną?
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
renio
200p
200p
Posty: 203
Od: 1 cze 2011, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Asi

Post »

Piękne maluszki. ;:138
Pozdrawiam Renata
Domowe renio
Storczyki renio
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Witam wszystkich odwiedzających i czytających, po mojej długiej przerwie nieobecności :wit
Przybyło mi kilka storczyków m.in. nabyłam w październiku upragnioną małą vandzię coerulea, ale na tym kończy się moja radość, bo coś mi się wydaje, że jakoś źle się dogadujemy. Po zakupie umieściłam 7cm roślinkę w plastykowym pojemniczku z zrobionymi dziurkami i zawiesiłam na wieczku z słoika w którym przebywa 24 na dobę. Moczyłam ją z początku dwa razy w tygodniu po ok. 3 godziny, lecz zauważyłam, że dolne liście zaczęły schnąć/gnić? Dodam, że z początku słoik przykrywałam wieczkiem w którym zrobiłam kilka otworów, co być może źle wpływało na roślinę? Od niedawna zaczęłam moczyć roślinkę co 2 dni (deszczówka czasem z nawozem) i zauważyłam że nowy listek zaczyna rosnąć, więc może będzie w porządku, ale do pewności proszę o wasze rady i doświadczenia z młodymi vandami

W takich warunkach mieszka moja vandzia

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki Asi

Post »

Witaj Judi :wit

Masz śliczne storczyki i śliczną małą Vandzię!
Może nalej jej na dno słoiczka wody i wrzuć troszkę kamyczków keramzytu ? U mnie działa, póki co Vandzia się ma całkiem niezle :D
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Josephine_83 pisze:Witaj Judi :wit

Masz śliczne storczyki i śliczną małą Vandzię!
Może nalej jej na dno słoiczka wody i wrzuć troszkę kamyczków keramzytu ? U mnie działa, póki co Vandzia się ma całkiem niezle :D
Dzięki za poradę, powiedz mi czy często moczysz Vandzie, bo ja obecnie co dwa dni, a do tego kermazyt jest cały czas mokry i znajduje się na dnie słoik, lecz roślinka nie wygląda rewelacyjnie jak po zakupie, jedyne co mnie cieszy, że nowy listek nadal rośnie.
I jeszcze pytanie czy młode Vandzie często tracą korzenie?
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki Asi

Post »

Judi opracowałam nowy patent. Wsadziłam Wandę do koszyczka takiego po roślince wodnej (może być też taki po serku feta w kosteczkach) w ten sposób w ogóle jej nie dotykam,ani korzonków ani listków.Razem z tym koszyczkiem moczę jak przeschnie czyli mniej więcej co drugi dzień. Cały czas jest w mojej szklarence, choć również nie jest taka ładna jak zaraz po zakupie. Co do korzonków to nie powinna ich tracić.. Póki co traktuję ją jako eksperyment, jak nie wyjdzie to na wiosnę zakupię kolejną, będzie miała większe szanse a do zimy może troszkę podrośnie ;:3
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Powrócę do lata i przedstawię Wam moje tegoroczne nowości.
Pierwszy storczyk zakupiona w czerwcu - cały biały, obecnie przygotowuje się do pierwszego po sklepowego kwitnienia, ma dwa stare pędy i dwa nowe.

Obrazek

Być może w święta zobaczę ponownie jego bielutkie kwiatuszki :heja

Obrazek

Kolejny to zakup z lipca - kolorek ma blado żółty w różowe paski, niestety w domu zauważyłam, że ktoś go być może przewrócił i na siłę, nieostrożnie włożył z powrotem do doniczki, przy okazji łamiąc mu dużo korzeni.

Obrazek

Ja niewiele mądrzejsza udomowiłam go na półce z dala od promieni słonecznych co jeszcze bardziej mu zaszkodziło.

Obrazek

Na szczęście w porę się zorientowałam i zadbałam o niego, obcięłam mu suche korzenie, które wyglądały już bardzo marnie,

Obrazek

Obrazek

zaczęłam mu dostarczać wodę przez okłady z mokrych chusteczek co najwidoczniej mu pomogło. Bo odwdzięczył się nowym korzeniem, obecnie jeszcze jest malutki, ale najważniejsze, że go odratowałam :D

Obrazek

A tak w wakacje wyglądało moje okno z kwitnącymi storczykami... mam nadzieję, że niebawem ponownie będzie tak wyglądać ;:224

Obrazek Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Asi

Post »

Witaj :)
śliczny ten fioletowy i oczywiście śnieżynka :) uwielbiam białe kwiaty, chyba sobie kupię jeszcze jednego z drobniejszymi kwiatami to może będzie częściej i bardziej obficie kwitł tak jak u Ciebie :)
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Wrócę jeszcze raz do wakacji, by przedstawić pozostałe kwitnące storczyki, które w lato zdobiły moje okno,
bardzo obficie kwitł mój pierworodny od którego zaczęła się miłość do storczyków.
W dniu dzisiejszym kwitnie, i przygotowuje dwa nowe pędy również do kwitnienia

Obrazek

Następny storczyk, to trafiony zakup mojego męża, storczyk po słabym kwitnieniu sklepowym obsypał mnie w te wakacje dużą ilością kwiatów tak jak mój pierworodny :heja

Obrazek

Przedstawię Wam również moją pierwszą zakupioną niespodziankę z przeceny z Obi, niestety stożek wzrostu zaczął gnić i bardzo się starałam, by chociaż raz zakwitł bym mogła zobaczyć pierwszy raz jego kwiaty i tak też się stało w te wakacje pokazał mi swoje piękne kwiatuszki, a na dodatek po kwitnieniu wydał basal keika... jestem z niego bardzo dumna :lol:

Obrazek

Obrazek

a tak na dzień dzisiejszy prezentuje się basal keik wraz z swoją mamusią

Obrazek

To by było na tyle z wspomnień z wakacji, teraz pokażę Wam moją fioletową miniaturkę, która znów obsypuje mnie kwiatkami :heja

Obrazek

Do dziś myślałam, że mniejszych phalaenopsisów już niema, ale jednak są i ja takiego dziś sobie zakupiłam :heja
Ale tak na serio, to wydaje mi się, że jest to tylko młoda miniaturka

Obrazek

Bardzo mi się spodobała i szkoda, że nie było większego wyboru kolorystycznego oraz cena niebyła bardziej przystępna jak za takie maleństwo

Obrazek

Obrazek

Ale po wyjściu z sklepu najbardziej zaskoczył mnie ten widok, czy to keik czy tylko mam przebłyski? ;:oj

Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Asi

Post »

Ta malutka miniaturka prześliczna :D Wydaje mi się, że puszcza keiki :D gratuluję, wspaniale byłoby gdyby się okazało, że będzie druga roślinka :)
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Asi

Post »

Mam podobną miniatukę ;:173
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczyki Asi

Post »

a ja mam taką samą :;230
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki Asi

Post »

Judi jak Twoja Vandzia ? Przesyłąm jej duużo ;:3
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”