Storczyki Asi

ODPOWIEDZ
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Asi

Post »

Sliczna miniaturka ,mam taką samą,która tez sie rozmnożyła
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Storczyki Asi

Post »

Judi pisze:a tak na dzień dzisiejszy prezentuje się basal keik wraz z swoją mamusią

Obrazek
Judi czy mamusia utraciła wstożek wzrostu? kiedy to się stało? Mam też takiego bidulka bez stożka i trochę się martwię o niego czy da radę, póki co wziął się za kwitnienie z bocznych oczek.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

fiskomp - tak mamusia utraciła stożek wzrostu, kiedy to się stało? - dokładnie nie pamiętam, ale mam zanotowane, że 12 marca 2012 przesadziłam go, więc być może już wtedy ratowałam go, bo być może coś się działo nie tak. Przypominam sobie że chyba dopadała go zgnilizna, bo jak chwyciłam mu górny liść, to został mi w dłoni ;:223 bardzo wtedy rozpaczałam ;:145 ale zasypałam resztę trzonu cynamonem i błagałam by chociaż raz zakwitł (kupiłam go bez kwiatów) i tak z bocznego oczka wypuścił pęd i 23 maja otworzył się pierwszy kwiat. Gdy kwiaty zaczęły przekwitać, to zauważyłam, że z dołu trzonu coś wyrasta 9 lipca byłam pewna, że to basal keik. Na chwilę obecną liście są już duże jak u matki i posiada dwa korzenie z którego jeden przestał rosnąć, gdyż nie umiał przebić się pomiędzy korzeniami matki. Na dodatek od dawna w osłonce widuję jakieś białe robaczki, które skaczą, częściowo likwiduję je poprzez przepłukanie osłonki i usunięcie wody razem z nimi.
Basiu trzymam kciuki za Twojego bidulka ;:215 niech po kwitnieniu też obdarzy Cię dzidziusiem :D
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

U mnie dziś pochmurnie i bardzo ponuro więc dla Tych co mają taką samą pogodę, trochę słoneczka na poprawienie nastroju ;:3

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam storczykowo-zakręconych ;:4
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

Ale miałam miłego sylwestra, bo mój białasek pierwszy raz u mnie zakwitnął :heja

Zdjęcie zrobione trzy dni przed sylwestrem

Obrazek

a to są zdjęcia z 1.01.2013

Obrazek

Obrazek

A to moja mała Vandzia, która powoli wypuszcza nowy korzeń mam nadzieję, że odżyje i za kilka lat zakwitnie ;:173

Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Asi

Post »

Miniaturki zawsze i wszedzie sie zmieszcza,nie wątpliwy plus posiadania miniaturek
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Storczyki Asi

Post »

:wit
Dzięki Judi, oby tak się stało,jak piszesz.
Białaski są śliczne też mam takiego. :tan
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Storczyki Asi

Post »

Judi pisze:
Obrazek

Piękny maluszek.
Mój jedyny mini, kilka dni temu też zakwitł, niestety tylko 4 pączki miał.
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

miniulek, wmx, Rejden - Dziękuję ;:196
Moja pierwsza miniaturka kwitnie u mnie chyba drugi czy trzeci raz i szczerze mówiąc za każdym razem mnie zaskakuje swoją ilością kwiatów :tan
Staram się dbać o Storczyki jak tylko mogę, ale bardziej od pielęgnacji łączy mnie z nimi miłość ;:167 kocham te kwiatki

W ubiegłym tygodniu swoje drugie kwitnienie rozpoczęła moja cytrynka

Obrazek

W chwili obecnej prezentuje się tak (trzeci kwiat)

Obrazek

A to mój biały phal, który w sylwestra zaczął kwitnąć, obecnie ma 11 kwiatków :D

Obrazek

Obrazek

A na koniec jeszcze taka ciekawostka ile cm ma/miał wasz najdłuższy pęd storczyka? Mój niedawno miał 118cm teraz może 1cm będzie więcej.

Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki Asi

Post »

Halo Judi! Jak Twoja Wandzia ciekawam jest ;:173
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Asi

Post »

Piękne te Twoje storczyki :D Vanda chyba też się dobrze czuje, co widać po korzonku :) Eh, jak tu nie kochać tych kwiatów, skoro tak pięknie kwitną ;:224
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczyki Asi

Post »

przeleciałam twój wątek i muszę powiedzieć ,że niezle dajesz sobie radę ;:138
i bardzo ładne kwiatki ;:oj
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

A ja już myślałam, że nikt tu nie wchodzi, a jednak... :heja jest mi bardzo miło ;:196
Czas poodmiatać kurze i pokazać co nieco

Na początku chciałam się Wam pochwalić moim białym storczykiem, który jeszcze niedawno bardzo obficie kwitł, ale nie wiem jak to możliwe, że nie zrobiłam mu ani jednego porządnego zdjęcia ;:223

To jego jedyne zdjęcia po rozwinięciu prawie wszystkich kwiatów
Obrazek

Jego jeden z dwóch pędów które kwitły
Obrazek

A to moja cytrynka, która w przeszłości przeszła porządne uderzenie ceramiczną dużą kulą oraz niejedno lądowanie na ziemi ;:224 Na szczęście udało jej się pod regenerować siły i ładnie zakwitnąć ;:173

Obrazek

Obrazek

Josephine_83, Dufin - Moja Vandzia żyje i bardzo mnie, to cieszy lecz korzonek trochę spowolnił, a liść nadal stoi w miejscu, ale to być może dlatego, że u mnie już dawno nie było słoneczka, może w zeszłym tygodniu świeciło trzy dni, a tak to tylko chmury i chmury ;:174 ja chcę ;:3 !!!
Vandzia nadal nie jest moczona, żyje tylko z wilgoci
Obrazek

deszczowka79 - bardzo dziękuję staram się, choć czasem nie jest łatwo :roll:

Jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie lub słyszał o dobrej metodzie ratowania storczyka, to bardzo proszę o wskazówki. Storczyk ten utracił wszystkie korzenie i zaczął schnąć, więc ja zaczęłam okładać mu liście wilgotnymi chusteczkami, on się odwdzięczył i wypuścił dwa nowe korzenie oraz jednego liścia i znów zaczął zasychać(marszczyć dolne liście) ;:174

Jeżeli ktoś doczepi się dlaczego on nie siedzi w podłożu, to proszę o zrozumienie - on z niego wyskakuje i już nie mam pomysłu jak go tam trzymać - ratujcie proszę!!!
Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”