Storczyki Asi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Storczyki Asi

Post »

Witam wszystkich już dawno chciałam pochwalić się moją małą kochaną kolekcją, ale zawsze brakowało na to czasu i odwagi :oops:
Pierwszego storczyka zakupiłam w czerwcu i tak mnie to zainteresowało, że dziś jestem szczęśliwą posiadaczką 4 pięknych Phalaenopsisów :tan
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Na zdjęciu w środku czerwonego kółka zaznaczyłam szkodnika jest biało-różowy i ma białe wąsy.

w niektórych miejscach jest ich więcej i są mniejsze

podczas robienia zdjęć zauważyłam, że mszyce również znajdują się na liściach i wytwarzają jakiś płyn oraz gęstą pajęczynkę

Bardzo proszę o pomoc!!! ;:110
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2013, o 20:36 przez Jovanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: moderacja-usunięto inf.o zamkniętym do edycji zdjeciu
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Storczyki Asi

Post »

Mi to wygląda na wełnowce
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Amator97 - serdecznie witam i bardzo dziękuję za linka bardzo mi pomógł ;:113 czym prędzej pędzę po denaturat i zaczynam walkę z wełnowcami ;:163

A moja przygoda z storczykami zaczęła się od tego, że któregoś dnia szukałam nazwy pewnego kwiatka i tak wpadłam na to forum, gdzie z coraz większym zainteresowaniem zaczęłam przeglądać dwa interesujące mnie działy - Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW oraz ORCHIDARIUM. Storczyki Ogród mam- ale na razie w donicach, gdyż niema innej możliwości, troszkę kwiatków posadziłam też u mamy, gdzie niedługa mamy zamiar zamieszkać. Ale wracając do storczyków, gdyż o nie tu właśnie chodzi. Zaczęłam cieszyć moje oczy waszymi pięknymi okazami. Przyjrzałam się z bliska storczykowi mojej siostry i dziadka i postanowiłam, że też spróbuję zaopiekować się tymi cudownymi kwiatami. Gdy byłam na zakupach w TESCO upolowałam moją pierwszą różową orchideę ;:1
A oto moja zdobycz i jej pierwsze zdjęcie po zakupie

Obrazek

Mój kwiatuszek miał dwa rozwinięte kwiaty i dużo pąków, oraz pęd kwiatowy, który był nadłamany - miałam nadzieję, że może mu się uda, ale niestety złamanie było za duże

Obrazek

Oto w całej okazałości

Obrazek

A tak już u mnie w domu rozwijał się drugi kwiatek (czwarty)

27.06.2011 11:37
Obrazek

29.06.2011 12:42
Obrazek

30.06.2011 11.53
Obrazek

30.06.2011 14:02
Obrazek

Obrazek

Lecz moje obserwacje przerwał nasz wyjazd na wakacje i maleństwo musiało zostać pod opieką mojej mamy. A po powrocie czekał na mnie piękny widok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
pozdrawiam i zapraszam ponownie
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Drugim moim storczykiem okazał się taki malutki z dużą ilością kwiatuszków - podobno miniaturka, choć wyczytałam, że niema storczyków miniaturek, ale ja myślę, że są, bo ma małe kwiatki i liście i w ogóle jest cały taki mini :D
Obrazek

Obrazek

I tak sobie stały moje kwiatuszki razem na półce, lecz po rozmowie z siostrą stwierdziłam, że potrzebują więcej witaminy D i na dłużej powędrowały na okno. Zaopatrzyłam się również w nawóz i po kilkunastu dniach mogłam być świadkiem, pierwszego przedłużenia pędu na dużym storczyku

Obrazek



Malutki nie chciał być gorszy i wypuścił (boczny pęd kwiatowy)- chyba tak się to nazywa

Obrazek

A tu z swoim kolegą w tle znów na półce, gdyż słońce było za mocne, a moje okno wychodzi na stronę południową.
Kiedyś wyczytałam, że phalaenopsisy nie powinny być na palącym słońcu, a w szczególności liście i korzenie. A co wy o tym myślicie?

Obrazek

Kolejnym moim miłym zaskoczeniem, był kolor i kształt pierwszego kwiatku z przedłużonego pędu i nie tylko pierwszy był inny, bo każdy kolejny również

Obrazek Obrazek

I tak w obecnej chwili mój duży phal ma 17 kwiatków, a mini już większość pozrzucał, gdyż w czasie zakupu miał już dużo rozkwitniętych kwiatów - podczas kwitnienia było ich ponad 20 (kwitnienie sklepowe)
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Asi

Post »

bardzo ładne :) miniaturka urocza :)
zdecydowanie zgadzam się z tym że Phalaenopsis nie może być na palącym słońcu! w szczególności ucierpień na tym moga liście, a co za tym idzie kondycja całej rośliny. Wspomnieć należy też o tym że jeszcze gorsze jest zraszanie liści czy też całej rośliny i pozostawienie kropelek wody na liściach a potem zostawienie storczyka na ostrym słońcu. Może dojść do poparzenia.
Zalecane jest cieniowanie w godzinach najmocniejszego słońca.
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

nina1611, dziękuję za Twoje spostrzeżenia :D

A wracając do mojej przygody z storczykami, to kolejny wybór w sklepie był błyskawiczny, gdyż M bardzo się spieszył, więc szybko w OBI wyszukałam storczyka, który mi się spodobał i pędziliśmy do kasy. Dopiero w drodze zauważyłam, że mój wybraniec ma pęknięty na całej długości liść, lecz nie było już czasu na wymianę :(
I oto przedstawiam Wam mojego jasnego phala

Obrazek

Obrazek

Moja półka z storczykami

Obrazek

Niestety w obecnej chwili razem z jasnym phal toczymy walkę z wełnowcami i jak na razie, ja nie odpuszczam, ale storczyk gubi kwiatki :cry: Mam nadzieję, że nam się uda, bo jak na razie liście i korzenie są w dobrej kondycji :wink:

I jeszcze pytanko czy zaschnięte płatki kwiatów (opadnięte) z tego storczyka, mogę zostawić w domu czy lepiej wyrzucić, by pozbyć się ewentualnych młodych niewidocznych do oka wełnowców? A może suche płatki zamoczyć w denaturacie i wysuszyć?
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

No i czwarty mój storczyk zakupiony z racji promocji w OBI :tan
Razem z szwagrem spędziliśmy długi czas przy wyborze, a M miał dużo czasu, by spokojnie pooglądać sobie traktorki-kosiarki. Więc tak oboje z M byliśmy zadowolenia ja miałam nowy kwiatuszek, a on w spokoju mógł sobie pooglądać to co lubi :heja

Obrazek

Mój czwarty phal jest biały i ma żółto-pomarańczowy środek :D

Obrazek

Obrazek

Nie chcę zapeszać, ale myślę, że już niedługo będę mogła się czymś pochwalić ;:224
A jak dziś pojadę do siostry, to popstrykam jej storczyki i pokażę co ona ma ciekawego :lol:

Od teraz pytania będę zaznaczać na fioletowo, by można je było szybciej wyszukać w mej notce :lol:
I znów pytanko co myślicie o małej Vandzie w wielkości monety 5zł, jakie są szanse, że przetrwa i urośnie? Jak długo będzie rosła, by mogła wypuścić pierwsze kwiaty - rok, dwa, trzy?
Czy jest trudnym storczykiem, w uprawie? Słyszałam, że może rosnąć bez ziemi.
Pytam z kilku powodów po pierwsze moja kochana Babcia, która w tym roku zmarła miała tak na imię, moje drugie imię dostałam właśnie po niej :)
Po drugie ten kwiat zaczyna mi się coraz bardziej podobać i chciałam go również podarować mojemu dziadkowi, który bardzo kocha kwiaty i w ogóle wszystkie rośliny :lol:
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Asi

Post »

Witaj,
Piękna jest Twoja kolekcja - pewnie będzie się powiększać w ekspresowym tempie bo widać, że dopada Cię storczykoza :tan . Życzę powodzenia w walce z wełnowcami.
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Asi

Post »

Mam smutną wiadomość, bo wełnowce zaatakowały również pozostałe storczyki, ale się nie poddaję. ;:134 I tak kilka razy dziennie przeglądam i likwiduję jeżeli coś znajdę.
W sobotę M chciał kupić mi nowego phala, ale stwierdziłam, że dopóki nie pozbędę się wełnowców, to nie będę narażać kolejnego kwiatuszka - więc z zakupów nici ;:110
Jedyne co mnie pociesza, to świadomość, że biały storczyk przedłuża pędzik i może już niedługo zobaczę nowe kwiatuszki :lol:

Obrazek

Obrazek
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eva-
500p
500p
Posty: 760
Od: 24 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Asi

Post »

Witaj :wit
Bardzo ładne storczyki,moim faworytem jest biały z pomarańczową warżką, kolory pięknie się uzupełniają.
Życzę dalszych udanych zakupów, i obfitych kwitnień.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Asi

Post »

Ładne masz storczyki szkoda, że nie zastosowałaś kwarantanny dla nowo zakupionego storczyka. Wełnowce bardzo szybko się rozprzestrzeniają i niestety potrafią nawet latami siedzieć w ukryciu, aby zaatakować w najmniej odpowiednim momencie. Co do małej vandy to poszukaj na forum, kilka osób nie dawno zakupiło takie właśnie maleństwa. Jeśli chodzi o kwitnienie to na kwiaty takiego maleństwa będziesz musiała raczej więcej niż trzy lata poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”