Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
alesek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 mar 2016, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Jeju ... Jakie śliczne masz swoje orchidee ... Ja dopiero od niedawna zaczęłam się nimi interesować a więc i niewiele mam do pokazania :oops: Tylko 7 hybryt phalaenopsis , 1 dendrobium nobile i 1 miniaturkę phal. Z tego co widzę tak samo jak ty mam cytrynowo-żółtą hybryde phala. Zastanawiam się czy u Ciebie też pahnie :?: u mnie akurat w szczegulności gdy zaświeci letko słońce to obdarowywuje mnie piękną wonią ;:108 . Jest co u Ciebie oglądać w szczegulności dlatego iż masz piękne zadbane okazy ;:167 Jeśli miałabyś jakiś okaz na zbydku ...... Jednym słowem z chęcią go przyjmę ;:224
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu u ciebie jak zawsze same cudeńka ;:196
Prawdziwa uczta dla oczu i serca. Widać rękę mistrzyni ;:168
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

;:oj Pół wieczora siedziałam w Twoim wątku i przeglądałam od deski do deski i... aż nie wiem co powiedzieć, nie będę wskazywać swoich ulubieńców, bo byłoby zbyt długo, w skrócie wszystko! Aż dech zapiera. Przez Ciebie doszło mi tyle do listy życzeń, że szok. Widać, że masz niesłychaną pasję i rękę do kwiatów, dodatkowo z sukcesem zarażasz tym innych. Z niecierpliwością czekam na kolejne uaktualnienia ;:196
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dla mnie ta zagadka to Encyclia cochleata z mojego avatara ;)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kochani, tyle ciepłych słów...bardzo Wam dziękuję ;:4

Witam alesek w moim wątku. Mam nadz., że Twoja kolekcja będzie z czasem coraz bogatsza i sprawi Ci wiele radości.

NIKA 2011 - z tą "mistrzynią" to nie przesadzaj, bo jestem zwykłą amatorką, której (choć z bólem serca) udało się też odesłać
parę sztuk do wieczności ;:170 Jednak cieszę się bardzo, że tych kilka kwitnień spodobało sie Tobie :)

Patrycjo, to co napisałaś dało mi do myślenia, żeby jednak zrezygnować z mojego zamierzenia zamknięcia wątku.
Ostatnio wiele o tym myślałam. Mam bardzo mało czasu i swoje różne problemy. Czas przy komputerze, to dla mnie luksus.
Mam wątpliwości, czy taka mała aktywność jak moja w ostatnich miesiącach, a nawet latach ma sens ??
Wiele z cenionych tutaj koleżanek i kolegów już dawno się wycofało. A ja tu jeszcze wciąż trwam...
Jeśli - jak piszesz - potrafię jeszcze zarazić kogokolwiek swoją pasją, to może warto jeszcze się trochę potrudzić ?

Ciekawa jestem które ze storczyków wpisałaś na swoją listę marzeń ? :wink:

luczek95 - BRAWO :!:

Tak to Encyclia cochleata
Już myślałam że nikt nie zgadnie. Choć nieoficjalnie, bo przez ;:102 domyślił sie Paweł - sibelius, że to jakaś Encyclia.
W nagrodę zadedykuję Ci pierwsze zdjęcie z kwitnienia, jakie wkrótce wstawię. Już się pojawiły dwie śliczne "ośmorniczki" :)

Pokażę też zdjęcia moich 'zakupów' z wystawy w Sosnowcu i storczyki podarunki.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Wystawa ;:303 ? Oj Asiu to ja koniecznie muszę do Ciebie ;:102 . Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu, serdecznie dziękuję za dedykację - Epidendrum stamfordianum zachwyca mnie bezustannie. I widać, że dobrze mu u Ciebie bo kwitnie obficie ;:180 . Kiedy oglądam zdjęcia tej rośliny na różnych stronach intern. zauważam, że ich listki często mają czarne plamki. U Ciebie natomiast zieleń bez zarzutu, tym bardziej podziwiam.
Piękne ujęcie słonecznej katlejki i na kwitnienie niespodzianki czekam z niecierpliwością. No i koniecznie pochwal się zakupami z Sosnowca. Jestem ogromnie ciekawa co jeszcze zagości na Twoich parapetach i będzie nas cieszyć gdy będziemy gościć w Twoim wątku :D .
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Lucynko, zadzwonię do Ciebie - bądź cierpliwa ;:196

Andziu, dziękuję za Twoje odwiedziny i miły komentarz. Epidendrum stamfordianum wyjątkowo zauroczyło mnie w tym roku.
Zdjęcia nie oddają bogactwa tego kwitnienia. Patrzenie na tę roślinę obsypaną dosłownie kwiatuszkami sprawiało mi wiele radości.

A oto obrazowe rozwiązanie zagadki, którą rozwiązał luczek 95 ;:63

Encyclia cochleata, której kwiaty potocznie nazywane są "ośmiorniczkami" :)

Obrazek

Obrazek Obrazek

Zakupy z Wystawy w Sosnowcu to tylko finał miłych spotkań ze znanymi mi Storczykomaniakami ;:4
Zawsze chętnie tam jadę. Tym razem namówiłam męża, żeby mi towarzyszył (i sponsorował zakupy :D )

Kupiłam po raz kolejny Phalaenopsis schilleriana, choć już 2 razy się sparzyłam, bo to wymagający storczyk.
Ale..do trzech razy sztuka. Roślina młodziutka, a liście wyglądaja obiecująco. Kwiatów nie ujęłam na zdjęciu, bo już przekwitają:

Obrazek

Zawsze marzyłam o Phalaenopsis liodoro, ale jakoś zawsze wybierałam inne storczyki, mniej znane.
Tym razem uległam :wink: jeden pęd w stanie rozkwitu, jeszcze otwiera pączki, a kolejny pęd ma 2 cm
Obok 'liodoro' jagodowe Dendrobium typu phalaenopsis.

Obrazek

Obrazek Obrazek

I jakaś szlachetniejsza hybrydka Phalaenopsis o woskowych kwiatach

Obrazek Obrazek

Paweł - sibelius przywiózł na moja prośbę z Wystawy w Dreźnie - Miltonię morelianę
Byłabym zachwycona, gdyby kiedyś zechciała obdarzyć mnie choć jednym swoim cudownym kwiatem.
Póki co rosną dwa młode przyrosty. To właściwie podarunek, bo Paweł nie wziął ode mnie nawet grosika ;:180

Obrazek

I kolejny storczyk od Pawła (mówił, że z podziału swojej rozrośniętej rośliny) Schomburgkia
Tu z kwiatami będzie pewnie jeszcze trudniej...

Obrazek

Kupiłam dla nich doniczki ze szparami, dla dobrego przesychania podłoża

c. d. n.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oczywiście, że jest sens, żebyś została i pokazywała nam dalej swoje cudowności, nawet co jakiś czas, w wolnej chwili, bo byłoby grzechem zostawić te cuda tylko dla siebie. Myślę, że właśnie przez takich ludzi jak Ty i Twoje roślinki mam ochotę ratować storczyki, których nikt nie chce, bo gdy patrzę na Wasze kwitnienia i parapety, to właśnie to mnie motywuje.

Ostatnia hybryda, którą pokazałaś jest przepiękna! Jak namalowana ;:oj
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Jeszcze kilka moich storczyków.
Lycaste aromatica zrzuciła już swoje żółte pachnące kwiaty i w kolejnym etapie tworzy dorodne liście.
Gdy jesienią je zrzuci, pozostanie młoda psb, w której zgromadzone będzie na wiosnę 'jedzonko' dla nowych kwiatów :)

Obrazek

Wiosnę kocham również za takie widoki... To jedna z moich katlejek (jeszcze nie kwitła)

Obrazek

I żeby nie kończyć na zielono, to chmurka małych kwiatuszków u mojego "equestrisa"

Obrazek

Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asieńko cudne, cudne i bardzo obiecujące roślinki ;:oj . Szczerze...., mi cieknie ślinka, jak na nie patrzę ;:152 . Swoją drogą ślinić się do kwiatka, a nie do jedzenia, do czego to doszło ;:185. Chyba potrzebuję pomocy Maćka ;:16 .
Mam podobne do Twoich skojarzenia dotyczące wątku, ale chyba Asieńko właśnie takie historie jak Twoja dodają nam energii i wigoru, aby nie przestawać :D. Szkoda, że nie wiedziałam o podróży Pawła do Drezna :( . Bardzo chciałam jechać w tym roku, ale złożyło się tak, a nie inaczej. Szczerze mu tego zazdroszczę i mam nadzieję, że jego zakupy są też takie udane (ciekawe, gdzie można je obejrzeć).
Zgadnij Asiu co u mnie kwitnie ? Muszę znaleźć chwilę czasu, aby wstawić zdjęcie, ale będzie :wink: . Reszta na ;:102 . Takie nasze prywatne pogaduchy ;:166 .

P.s. Wszystko przez Ciebie Asiu, chyba się skuszę na Lycaste, bardzo ciekawa roślinka. Na kogoś muszę zwalić winę, jak pojawi się nowy mieszkaniec :;230 .

Asiu Twój nowy nabytek Schomburgkia, to moje dawne chciejstwo. Nie wiem dokładnie, która to roślinka, ale docelowo one są wielkie. To mnie przystopowało.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu czy "ośmiorczniczki" wymagają specjalnego traktowania? To jedne z najciekawszych storczyków jakie widziałam. :D
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

:wit Jagodowe Dendrobium super, hybrydka woskowa sprawiła szybsze bicie mojego serca...już wiem jakiego koloru brakuje na moich parapetach ;:215
Pozdrawiam Marta
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”