Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Super ta ośmiorniczka!
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Twój equstris oszałamiająco kwitnie!! Mój nadal jest malutki prowadzony od siewki.. długo sobie poczekam ale po zdjęciach u Ciebie widzę, że warto ;:3
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, strasznie się cieszę, że trafiłam na Twój wątek. Na pewno w wolnej chwili przeczytam "od deski do deski". Na storczykozę zapadłam rok temu i sukcesywnie powiększam swoją kolekcję, dlatego tak cenna jest dla mnie wiedza przekazywana przez takie osoby, jak Ty. Epidendrum skradło moje serce.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, zaglądam i do Ciebie :wink:
Śmiać mi się chce, bo ja też niedawno skusiłam się na Phal. Liodoro, z tym, że ja dla odmiany nigdy o nim nie marzyłam (nie lubię połączenia różu z żółtym ani czerwieni z żółtym i jakoś tak mi się niezbyt podoba).
Zadziałała jednak moja dusza hazardzisty (były w zwykłym markecie budowlanym) i postanowiłam sobie, że odczekam i jeśli uda mi się wytargować zniżkę, biorę. Dla zapachu i dla tych ślicznych jasnozielonych, pofałdowanych lekko liści :wink: Ciężko było, ale w końcu udało mi się wyszarpać ostatnią sztukę, jeszcze kwitnącą, za 60% ceny.
Niestety, szybko okazało się, że z wełnowcami w gratisie... I teraz mam ślicznego, jasnozielonego niekwitnącego (już) Liodoro z robactwem. A co, coś się musi dziać, nie? :roll:

Pięknie kwitnie Twój equestris, mój aż tak nie szaleje, ale zawsze był o głowę za Twoim, czyli normalka.
Hybrydka woskowa śliczna, jagodowe dendrobium śliczne (podziwiam, moje ledwo zipie), Lycaste aromatica- niezmiennie w formie, to już Twój znak rozpoznawczy na tym forum :wink:

Buziaki!!
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, mam takie same przemyślenia co do Liodoro jak Agita. Nie przepadam za różem i zdjęcia kwiatów nie do końca mnie urzekały, ale... raz się skusiłam i kupiłam, a co! I zakochałam się w tym zapachu. Co weszłam do salonu, to przelatywała mi myśl: co tak pachnie?
Nie wspomnę już o tym, że okaz jest chętny do kwitnienia i nie mam z nim zbędnych kłopotów.
Asiu, Twoich kwitnień, tak jak kwitnień Dorotki/dorotakol nigdy nie przebiję i juz nawet nie próbuję. Doroty kwiaty mogę podziwiać do woli w fejsbukowej grupie storczykowej i zawsze to robię ;)

Pięknie Ci kwitł equestris, strasznie lubię te maleńkie kwiatuszki. No cóż, moim nie zdążyłam porządnie sfotografować :/
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Tyle skarbów w jednym miejscu, że człowiek oczopląsu dostaje ;:oj Mogę podpytać jak aktualnie sprawuje się u Ciebie Mini Mark? Mam na niego ochotę chyba od dobrych 5 lat. Może nawet dłużej. Jednak tyle się naczytałam, że po kilku kwitnieniach choruje i umiera, że ciągle mi z nim do końca nie po drodze i ostatecznie wybieram coś innego.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ponad połowa ubiegłego roku była dla mnie bardzo trudnym okresem. Stąd zastój w moim wątku.
Dziękuję więc za dawne już wpisy i odwiedziny. Spróbuję nadrobić nieco zaległości.

Niektóre kwitnienia jeszcze z przed wakacji, inne powakacyjne, jeszcze inne aktualne.

Encyclia cochleata tzw. 'Ośmiorniczka' kwitła nieustannie przez kilka miesięcy. Obecnie wytworzyła aż 2 pochewki kwiatowe.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dtps Purple Gem Blue

Obrazek

Cattleya mossiae - drugie kwitnienie u mnie. Obecnie tworzy 3 pochewki. Kwiat wielkości dłoni -

Obrazek

Inna Cattleya, 2 lata u mnie. Nie znam nazwy i wyglądu kwiatów. Gdy pojawił się wreszcie pąk, moja kotka odgryzła jego połowę
i... PO KWITNIENIU

Obrazek Obrazek

Phalaenopsis NN, był chory i pięknie sie wykurował:

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Phalaenopsis violacea alba x inscriptiosinensis - jednym kwiatuszkiem zakwitła siewka kupiona na wystawie w Sosnowcu

Obrazek

Blc. Maikai 'Mayumi' - po kilku latach zakwitła ku mojemu zaskoczeniu na marniutkim przyroście (to od Ciebie Madziu :) )

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Philadelphia zakwitła jedna z dwóch, które rosły w jednej doniczce. Druga tworzy obecnie pąki.

Obrazek

Obrazek

I Sabotek, odmiana amerykańska. Przez 2 lata oglądałam liście. Straciłam nadzieję, ze zakwitnie, a jednak nie zawiódł

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

W tym poście pokażę moją dumę z ostatnich miesięcy 2016 r.
Bardzo spodobał mi się spektakl z rozwoju i rozkwitu pąków.

Angraecum sesquipedale

Obrazek

Obrazek Obrazek

Ostrogi długości po 26 cm

Obrazek Obrazek

Świeżo otwarty kwiat jest zielony, a po kilku dniach robi się biały:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj Asiu ;:196 mnie również dawno nie było na forum, od czasu do czasu trochę je tylko podglądałam.
W Twoim wątku jak zwykle cudne "zakwicia",tylko pozazdrościć pozytywnie ;:oj
pozdrawiam Cię serdecznie Dorota :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj. Może w końcu zacznie się coś dziać w storczykowym wątku, bo ostatnio jakiś zastój jest.
Piękne masz kwitnienia ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj Asieńko :wit . Dawno Cie tutaj nie było, ale za to Twoje rośliny to coś wspaniałego. Przepiękny Phalaenopsis violacea alba x inscriptiosinensis, nie ważne, że jednym kwiatuszkiem, ale jakim ;:173. Po klęskach u mnie panujących, coraz częściej coś bierze mnie ponownie na Phalaenopsis ;:oj.
Z mojej kolekcji pozostało może około 10%. Odżałowałam już, to co trzeba było wyrzucić, chociaż trafiają się jeszcze niedobitki. Widać takie koleje losu także trafiają się pasjonatom, a być może po prostu większość o tym nie pisze. Tym bardziej cieszę się Asiu twoimi kwitnieniami, bo to balsam na moje serce ;:196.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu normalnie szczęka mi opadła, ile pięknych kwitnień.
Nie wiem co pierw chwalić bo sporo z tego co pokazałaś mi sie podoba do tego te chciejstwa ;:224 Encyclia, c. mossiae to storczyki których będe musiała z wiosny poszukać ;:173

Phalaenopsis violacea alba x inscriptiosinensis brawa dla siewki i teraz tylko patrzeć aż kolejne kwiatuszki sie pojawią, a wiem co mówię bo też go mam, moja siewka też bardzo szybko zakwitła a kolory ma chyba identyczne jak Twoja. Moja przedłuża pędy, tak, wypuściła ich aż trzy ale tylko dwa jest w stanie wykarmić i utrzymać pączki do rozkwitu, za to poprzedniego lata kwiaty były bodajże trzy razy. Zobaczymy jak w tym roku będzie.
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Angraceum jest cudowne, wyglada zjawiskowo!
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”