Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  
Autor Wiadomość
Nymph
 Tytuł: Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3
PostNapisane: 29 kwi 2016, o 09:10 
50p
50p

---
Joasiu czy "ośmiorczniczki" wymagają specjalnego traktowania? To jedne z najciekawszych storczyków jakie widziałam. :D

Zobacz profil Wyślij e-mail      

marta_N
PostNapisane: 29 kwi 2016, o 16:47 
100p
100p

1 szt.
:wit Jagodowe Dendrobium super, hybrydka woskowa sprawiła szybsze bicie mojego serca...już wiem jakiego koloru brakuje na moich parapetach ;:215

Art
PostNapisane: 29 kwi 2016, o 22:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Lucynko, co do mężusia, to chętnie Ci udzieli pomocy ;:147 Ja go nie poznaję. Kiedyś marudził, że wszystkie
parapety zapchane storczykami, a dziś mnie spytał, czy nie chciałabym jakiejś Vandy, bo widział (chyba w LM) w różnych kolorach.
A ja na to, że póki co dziękuję pięknie. Chyba sama siebie też nie poznaję... ;:24

Tym razem widzę, że Ty mi zagadkę dałaś do rozwiązania - czyżby znów nasz "dziwoląg" miał u Ciebie zakwitnąć ??
Mój jakiś niemrawy jest, ale jeszcze żyje. Tak łatwo się nie poddam ;:134

Teraz sprostowanie. Schomburgkia to nie nowy nabytek, tylko oddzielony kawałek prywatnej rośliny Pawła.
Niech tam sobie rośnie docelowo na wielką roślinę. Lubię duże okazy (zawsze można się podzielić z kimś :D ).
A na razie moją troską jest, żeby podjęła ze mną współpracę. Jest świeżo posadzona, więc jeszcze tego nie widać.

Lycaste gorąco Ci polecam. Ja ją bardzo lubię i dokładnie znam jej cały cykl rozwoju, więc będę Ci pomagać :)

Nymph napisał(a):
Joasiu czy "ośmiorczniczki" wymagają specjalnego traktowania? To jedne z najciekawszych storczyków jakie widziałam. :D

Ja dopiero się uczę tej Encyklii.
U mnie stoi na północno-wschodnim parapecie, czyli światła nie za wiele i w pokoju niezbyt ciepło.
To jej chyba odpowiada, skoro chciała zakwitnąć. Ten przyrost z którego kwitnie, też już u mnie wyrósł.
Podlewam i nawożę podobnie jak Phalaenopsis. Tak więc nic szczególnego nie robię.
A pączków kwiatowych jest jeszcze chyba co najmniej 5. Będzie więc "taniec ośmiorniczek" ;:74 :heja :heja

Marto witam Cię w moim wątku :) Na pewno prędzej czy później zdobędziesz tę hybrydkę.
Na wystawie było ich kilka. Mogłam wybierać.

Gekoon
PostNapisane: 3 maja 2016, o 02:47 
500p
500p

---
Super ta ośmiorniczka!

natka_211
PostNapisane: 7 maja 2016, o 12:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Twój equstris oszałamiająco kwitnie!! Mój nadal jest malutki prowadzony od siewki.. długo sobie poczekam ale po zdjęciach u Ciebie widzę, że warto ;:3

kubasia
PostNapisane: 2 cze 2016, o 10:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Asiu, strasznie się cieszę, że trafiłam na Twój wątek. Na pewno w wolnej chwili przeczytam "od deski do deski". Na storczykozę zapadłam rok temu i sukcesywnie powiększam swoją kolekcję, dlatego tak cenna jest dla mnie wiedza przekazywana przez takie osoby, jak Ty. Epidendrum skradło moje serce.

Agita
PostNapisane: 16 wrz 2016, o 13:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Asiu, zaglądam i do Ciebie :wink:
Śmiać mi się chce, bo ja też niedawno skusiłam się na Phal. Liodoro, z tym, że ja dla odmiany nigdy o nim nie marzyłam (nie lubię połączenia różu z żółtym ani czerwieni z żółtym i jakoś tak mi się niezbyt podoba).
Zadziałała jednak moja dusza hazardzisty (były w zwykłym markecie budowlanym) i postanowiłam sobie, że odczekam i jeśli uda mi się wytargować zniżkę, biorę. Dla zapachu i dla tych ślicznych jasnozielonych, pofałdowanych lekko liści :wink: Ciężko było, ale w końcu udało mi się wyszarpać ostatnią sztukę, jeszcze kwitnącą, za 60% ceny.
Niestety, szybko okazało się, że z wełnowcami w gratisie... I teraz mam ślicznego, jasnozielonego niekwitnącego (już) Liodoro z robactwem. A co, coś się musi dziać, nie? :roll:

Pięknie kwitnie Twój equestris, mój aż tak nie szaleje, ale zawsze był o głowę za Twoim, czyli normalka.
Hybrydka woskowa śliczna, jagodowe dendrobium śliczne (podziwiam, moje ledwo zipie), Lycaste aromatica- niezmiennie w formie, to już Twój znak rozpoznawczy na tym forum :wink:

Buziaki!!

Baryczka
PostNapisane: 22 paź 2016, o 20:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Asiu, mam takie same przemyślenia co do Liodoro jak Agita. Nie przepadam za różem i zdjęcia kwiatów nie do końca mnie urzekały, ale... raz się skusiłam i kupiłam, a co! I zakochałam się w tym zapachu. Co weszłam do salonu, to przelatywała mi myśl: co tak pachnie?
Nie wspomnę już o tym, że okaz jest chętny do kwitnienia i nie mam z nim zbędnych kłopotów.
Asiu, Twoich kwitnień, tak jak kwitnień Dorotki/dorotakol nigdy nie przebiję i juz nawet nie próbuję. Doroty kwiaty mogę podziwiać do woli w fejsbukowej grupie storczykowej i zawsze to robię ;)

Pięknie Ci kwitł equestris, strasznie lubię te maleńkie kwiatuszki. No cóż, moim nie zdążyłam porządnie sfotografować :/

Beata1990
PostNapisane: 25 lis 2016, o 14:57 
50p
50p

---
Tyle skarbów w jednym miejscu, że człowiek oczopląsu dostaje ;:oj Mogę podpytać jak aktualnie sprawuje się u Ciebie Mini Mark? Mam na niego ochotę chyba od dobrych 5 lat. Może nawet dłużej. Jednak tyle się naczytałam, że po kilku kwitnieniach choruje i umiera, że ciągle mi z nim do końca nie po drodze i ostatecznie wybieram coś innego.

Art
PostNapisane: 22 sty 2017, o 18:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Ponad połowa ubiegłego roku była dla mnie bardzo trudnym okresem. Stąd zastój w moim wątku.
Dziękuję więc za dawne już wpisy i odwiedziny. Spróbuję nadrobić nieco zaległości.

Niektóre kwitnienia jeszcze z przed wakacji, inne powakacyjne, jeszcze inne aktualne.

Encyclia cochleata tzw. 'Ośmiorniczka' kwitła nieustannie przez kilka miesięcy. Obecnie wytworzyła aż 2 pochewki kwiatowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dtps Purple Gem Blue

Obrazek

Cattleya mossiae - drugie kwitnienie u mnie. Obecnie tworzy 3 pochewki. Kwiat wielkości dłoni -

Obrazek

Inna Cattleya, 2 lata u mnie. Nie znam nazwy i wyglądu kwiatów. Gdy pojawił się wreszcie pąk, moja kotka odgryzła jego połowę
i... PO KWITNIENIU

Obrazek Obrazek

Phalaenopsis NN, był chory i pięknie sie wykurował:

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Phalaenopsis violacea alba x inscriptiosinensis - jednym kwiatuszkiem zakwitła siewka kupiona na wystawie w Sosnowcu

Obrazek

Blc. Maikai 'Mayumi' - po kilku latach zakwitła ku mojemu zaskoczeniu na marniutkim przyroście (to od Ciebie Madziu :) )

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Philadelphia zakwitła jedna z dwóch, które rosły w jednej doniczce. Druga tworzy obecnie pąki.

Obrazek

Obrazek

I Sabotek, odmiana amerykańska. Przez 2 lata oglądałam liście. Straciłam nadzieję, ze zakwitnie, a jednak nie zawiódł

Obrazek

Art
PostNapisane: 22 sty 2017, o 18:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
W tym poście pokażę moją dumę z ostatnich miesięcy 2016 r.
Bardzo spodobał mi się spektakl z rozwoju i rozkwitu pąków.

Angraecum sesquipedale

Obrazek

Obrazek Obrazek

Ostrogi długości po 26 cm

Obrazek Obrazek

Świeżo otwarty kwiat jest zielony, a po kilku dniach robi się biały:

Obrazek

Obrazek

dorela
PostNapisane: 22 sty 2017, o 19:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Witaj Asiu ;:196 mnie również dawno nie było na forum, od czasu do czasu trochę je tylko podglądałam.
W Twoim wątku jak zwykle cudne "zakwicia",tylko pozazdrościć pozytywnie ;:oj
pozdrawiam Cię serdecznie Dorota :D

duju
PostNapisane: 22 sty 2017, o 20:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj. Może w końcu zacznie się coś dziać w storczykowym wątku, bo ostatnio jakiś zastój jest.
Piękne masz kwitnienia ;:138

Lana
PostNapisane: 23 sty 2017, o 08:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Asieńko :wit . Dawno Cie tutaj nie było, ale za to Twoje rośliny to coś wspaniałego. Przepiękny Phalaenopsis violacea alba x inscriptiosinensis, nie ważne, że jednym kwiatuszkiem, ale jakim ;:173. Po klęskach u mnie panujących, coraz częściej coś bierze mnie ponownie na Phalaenopsis ;:oj.
Z mojej kolekcji pozostało może około 10%. Odżałowałam już, to co trzeba było wyrzucić, chociaż trafiają się jeszcze niedobitki. Widać takie koleje losu także trafiają się pasjonatom, a być może po prostu większość o tym nie pisze. Tym bardziej cieszę się Asiu twoimi kwitnieniami, bo to balsam na moje serce ;:196.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 730 ]  Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości