Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

ja też kiedyś czytałam o tym by ponacierać skórką z pomarańczy lub cytryny na przykład te kawałki mebli, w które kot lubi drapać :D wiec może i w przypadku kwiatów się to sprawdzi, sama jestem ciekawa :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj Asieńko :wit i oczywiście cała ukochana reszto ;:196 . Trochę czuję się wywołana do tablicy, to oczywiście poprzez udział Kamili ;:168 i trochę (a nawet więcej niż trochę) zawstydzona, no że tak się.... opuściłam w tych naszych wątkach :oops: , a w szczególności mój już pajęczyny pokryły ;:202 . Nie oznacza to jednak, że pasja ze mnie wyparowała, no może trochę powietrza z balonu zeszło :? . Rośliny dalej są w moim domku, w większości stare, a domek dla odmiany nowy i tu trochę bałaganu z ich umiejscowieniem.
Przepraszam Asiu, że tak w Twoim wątku się panoszę, ale tutaj sumiennie obiecuję gorącą wolę poprawy i odkurzenie starych śmieci ;:108 .
Twoje roślinki jak zwykle zachwycają, jak zwykle u Ciebie wyglądają bardziej atrakcyjnie niż moje własne, a na dodatek masz, o czym dobrze wiesz, te storczyki, które chętnie widziałabym u siebie. W szczególności żółte kurczaki i pomarańczowe motyle, chyba trzeba zrobić mały napad, bo nie widzę innego wyjścia :twisted: . Kasowniczka wygłaskaj ode mnie, mój na szczęście nie ma takich pomysłów.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Trochę aktualności :)

Z grupką 'zapaleńców' byłam na wystawie w Pradze. Naszym (świetnym !) kierowcą była Sylwia84.
Jeśli tu Sylwio zaglądasz, pozdrawiam serdecznie Ciebie i twoją Mamę i jeszcze raz dziękuję, że mnie zabrałaś ;:196

Po 6-ciu godzinach jazdy z atrakcjami typu: gęste mgły, utrudniające i wydłużające drogę objazdy, dotarliśmy na przedmieścia Pragi.
Na miejsce ciągnęły sznury samochodów z całymi rodzinami, przeważnie z dziećmi, na które (jak się okazało) czekała masa atrakcji.
Po znalezieniu miejsca na zapchanym, ogromnym parkingu i zapłaceniu biletów wstępu weszliśmy do wielkich hal zapełnionych
pracami hobbystów modelarstwa różnej wielkości (np.samolotami wielkości pokoju mieszk.).
Inne przestrzenie zapełnione różnymi pojazdami - zabawkami dla dzieci, naszpikowanymi elektroniką, świecącymi, migającymi, sterowanymi itp.
Myślę, że niejednemu dorosłemu oko się zaświeciło z myślą o zabawie takimi cackami. Trudno opisać wszystkie efekty specjalne :wink:

W końcu weszliśmy do hali storczykowej, gdzie ku naszemu rozczarowaniu ukazało się ok. 5 stoisk handlowych, a obok nich kilka zaledwie
gablotek wystawowych.
W tej sytuacji nie robiłam nawet zdjęć. Poszperaliśmy po stoiskach w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Każdy znalazł coś dla siebie
i ruszyliśmy w drogę powrotną, mając na uwadze kolejne godziny długiej jazdy (tym razem częściowo w ciemnościach).
Nie namawialiśmy nawet Sylwii na zwiedzanie Pragi, bo deszcz się rozpadał, a Ona nawet nie odpoczęła po podróży w jedną stronę.
Zdążyliśmy jeszcze zaopatrzyć się w czeskie czekolady i słynne becherovki i...jazda do domu.
Po drodze było wesoło mimo rozczarowania z minimalnego rozmiaru wystawy.
Wcinaliśmy pyszne babeczki upieczone samodzielnie przez Pawła - sibeliusa i co jakiś czas byliśmy delikatnie upominani prze Sylwię,
którą rozpraszały nasze emocjonujące rozmowy ;:162

Nie lubię pokazywać na Forum storczyków, których kwitnienie nie jest moją zasługą. Tym razem jednak przedstawię moje zakupy.
Miałam zamiar kupić coś do domu z myślą o rodzinie, która mi marudzi, że nie widzi u mnie kwitnących storczyków.
Tak więc 4 sztuki "pod publiczkę" (hybrydy Phalaenopsis i hybryda Cattleya):

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Rodzina (i przy okazji ja) zadowolona, bo wreszcie w domu pojawiło się trochę kolorów.

A teraz zakupy dla mnie: same niekwitnące :wink: - 2 maleńkie jeszcze Dendrobia (nieco zabiedzone pierardii, a drugie ruppianum)
Trzeci storczyk to Ascocentrum ampullaceum. Oto one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Moją radością są ponadto 2 prezenty, które dostałam od moich forumowych przyjaciół :)

Ogromne (2.5 letnie keiki falenopsis) od Agnieszki -Agity. Wszystkie korzenie rosną mu do góry, więc poradziłam sobie
wsadzając je do ogromnej doniczki, kładąc na mieszance kory i sphagnum. Liście opierają się o brzegi i roślina w ten sposób jest stabilna.
Wilgoć paruje na korzenie powietrzne i mam nadz., że storczyk wrośnie z czasem w podłoże.
Drugi prezent od Pawła - sibeliusa - Paphiopedilum King Arthur. Piękna, silna, oddzielona część storczyka Pawła. Liście błyszczą jak polakierowane.
Kochani - bardzo Wam dziękuję ;:196

Obrazek Obrazek

I na koniec keiki mojego Dendrobium harveyanum z pięknymi korzonkami. Roślina mateczna nie utworzyła dotąd młodych przyrostów,
więc być może roślina przetrwa przez swoje potomstwo:

Obrazek Obrazek

Ufff.... ;:213
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu jakie ufff... :D . Rośliny zasługują na uwagę i są całkiem, całkiem ;:204 . Sama z chęcią bym się przykolegowała :twisted: . Z hybryd Phal. Philadelpia ma dla mnie cudne kwitnienie, a Cattleya bardzo ciekawa w kolorystyce, chociaż do tej pory to nie moja bajka :wink: .
Dendrobium ruppianum bardzo podoba mi się z pokroju, nie wygląda na takie malutkie, chyba że na zdjęciu jakoś pozytywnie zapozowało :lol: , ale zaciekawiło mnie ta tyle, aby sprawdzić jak kwitnie.

Relacje z wyjazdów zawsze są pożądane, bez znaczenia, czy udane, czy spełniły oczekiwania itp.
Dla tych, co w domku zostali to i tak pociecha. Miło poczytać i zdjęcia pooglądać ;:108 . Trochę mniej miło, jak nagle zaczyna się wydłużać lista chciejstw :lol: .
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Z nowości wszystkie piękne,ale ten trzeci-cuuuudo ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
darek p
500p
500p
Posty: 527
Od: 11 lip 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie ok. Wieruszowa

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne zakupy i prezenty Asiu.Cattleya ;:167 .
moje storczyki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=38721" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Super Nam zrelacjonowałaś wyjazd ;:180 co do zakupów piękne te kwitnące a ten z trzeciego zdjęcia cudny ;:167 ale miałaś oko że, go upolowałaś ;:138 Jeszcze bardzo podoba i marzy mi się ten z pierwszego zdjęcia też piękny ;:108 Same cudeńka pokupowałaś ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu a Phal. Philadelpia to przypadkiem nie basal keiki :?: ;:204
Albo ja już źle widze :D
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

:wit Kwitnące zakupy wspaniałe , piękne kolory i super dorodne a niekwitnące też ciekawe- życzę by Ci zdrowo rosły i szybciutko zakwitły ;:108
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Cieszę się, że relacja kogokolwiek zainteresowała, bo o mało się przez nią nie spóźniłam do pracy...
Widzę, że trzeci falenopsis spodobał się kilku osobom. Mnie najbardziej przypadł do gustu ten drugi,
bo w rzeczywistości ma prawie czerwone kwiaty z jaskrawo-biskupim kolorem na skraju warżki.
Szkoda, że już częściowo przekwita. Ma piękny pokrój liści i liczę, że moje kwitnienie w przyszłości pocieszy mnie dłużej.

Lucynko, Dendrobium ruppianum jest małe, tylko doniczkę przybliżyłam do zdjęcia i wyszło okazale :)
A lista marzeń to dobry objaw. Ja jechałam bez takiej listy i źle się z tym czułam. Zdecydowanie wolę szukać czegoś konkretnego.
Cattleya rzeczywiście jest ciekawa kolorystycznie i rozświetla pokój gdy w oknach mam te obrzydliwe, zasłaniające światło folie :?

Kamikami26, 'Philadelphia' to nie basal keiki, tylko dwie rośliny w jednej doniczce. Dlatego wygląda, że tak obficie kwitnie.
Dobrze zauważyłaś, że czegoś tam za dużo :)

Dziękuję Wszystkim za odwiedziny ;:4
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

A właśnie ten drugi to nie jest czasem Piccolo Red??
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Wiesz, rzeczywiście wygląda jak Phal. Piccolo Red, ale nie miał niestety żadnej fiszki.

Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, witaj!
Fotorelacja powaliła mnie na kolana ;:63 Kondycja roślin i te kolory... utrzymały mnie jeszcze długo przy ziemi ;:167 Reumatyzm mam zagwarantowany ;:306 Jak dla mnie to możesz zawsze "pod publiczkę" ;:215 i na litość... częściej!
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”