Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, witaj!

Ja tak krótko, bo już po nocy, a człowiek coraz młodszy nie jest i spać się chce... :wink:

Zaglądam czasem i podziwiam.
Dawno nic nie pokazywałaś, pochwal się może co nowego się zadziało, zawsze jakiś rarytasik z rękawa wyciągniesz :wink:

Na poprzedniej stronie Luddemaniana obłędna; przypomina mi trochę mojego nieodżałowanego Pink Panthera... Ten jasnozielony kolor listków, delikatny róż kwiatów- bardzo lubię to połączenie kolorystyczne!
"Żółciochy" też cudne; każdy w swoim rodzaju. Podziwiam Twój talent do utrzymania tylu różnych gatunków naraz.
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kochani moi ;:4 , bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak liczne odwiedziny i jak zawsze miłe wpisy.

Agnieszko, skoro tak bardzo spodobała Ci się Phal.lueddemanniana, to widoczne na zdjęciu keiki już jest Twoje :)
A od tamtej pory nieźle podrosły mu korzenie. (Na PW sprawy organizacyjne)

Od marca nazbierało sie sporo zaległości. Pomimo upałów, muszę pokazać część I kwitnień - całą żółtą serię ;:3

Pączki Lycaste aromatica z poprzedniej strony rozkwitły tak (pachną cynamonem)

Obrazek

Obrazek

Kolejne kwitnienie Dendrobium harveyanum, tym razem aż 6 kwiatów

Obrazek

Obrazek

Zakwitło keiki Dendrobium Stardust Chiyomi, które dostałam od Pawła - sibeliusa. Było 8 pąków, a zakwitły 2.
Widocznie maleństwo nie ma jeszcze sił na więcej...

Obrazek

Obrazek

Dosyć obficie zakwitła mi Phalaenopsis mannii (black lub dark - nie mam pojęcia która to ??)

Obrazek

Obrazek

Niezawodnie kwitnie już czwarty rok Psychopsis butterfly. Straciłam już rachubę, który to kwiat z kolei ? (coś koło 20)

Obrazek Obrazek

Na koniec żółtych klimatów już nie moje kwitnienie, bo prezent z 'woskowymi' kwiatami:

Obrazek

c.d.n.
Awatar użytkownika
Paolka33
200p
200p
Posty: 339
Od: 8 lut 2014, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów/ Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne masz Dendrobium harveyanum. Napisz kilka słów jak o nie dbasz. Co ile podlewasz? Jaki nawóz dajesz? Przechładzasz je? :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Na wiosennej wystawie w Sosnowcu kupiłam u naszej Arletki Phal.Mini Mark. To druga moja próba uprawy tego storczyka.
Poprzedni po trzech kwitnieniach zachorował i padł. Wiem, że u wielu osób stało sie podobnie.
Jeśli z tym się nie uda, to więcej nie będę próbować...

Obrazek Obrazek

Obrazek

I kolejne moje kwitnienia - katlejki
Cattleya Hazel 'M', jakoś dziwnie zakwitła tym razem - 6 kwiatów, ale tak splątanych z sobą, ze trudno było zdj.zrobić

Obrazek

5 lat oczekiwałam na kwitnienie Cattleya mossiae. Każdego roku wytworzone pochewki zasychały na cienką bibułkę.
Wreszcie doczekałam się trzech OGROMNYCH, pachnących ładnie kwiatów (ok. 15 cm średnicy)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cattleya inermedia aquini (peloric)

Obrazek

Phalaenopsisy - pierwszy Phal. bastianii i hybryda 'woskowa', bardzo wdzięczna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Chciałam na koniec pokazać jak udało mi się ZARAZIĆ MOJĄ MAMĘ "storczykozą" :D
Falenopsisy kwitną jej na okrągło i sprawiają wiele radości wśród różnych niedomagań i bolączek zdrowotnych.
Oto jej podopieczni:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Paolka33, Dendrobium harveyanum mam jako roslinę matkę i jej dzidziusia - keiki. Każda z roślin rośnie w odmiennych warunkach.
Chciałam sprawdzić, które będą lepsze.
'Matka' stoi na parapecie okna północno wschodniego, a dzidziuś od strony południowo-zachodniej, na oknie balkonowym, a więc nie ma bezpośredniego słońca.
Obserwuję, że stanowisko nie ma u nich znaczenia. Obydwa egzemplarze chętnie i wielokrotnie już kwitły. Nie robię żadnego okresu spoczynku. Same robią sobie okres przestoju w rozwoju, gdy nie wytwarzają ani liści, ani przyrostów, ani kwiatów. Chyba tak odpoczywają.
Rosną w doniczkach typu koszyczek, bo gdy często podlewam, to równie szybko przesychają. Nawożę jak falenopsisy.
Awatar użytkownika
Paolka33
200p
200p
Posty: 339
Od: 8 lut 2014, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów/ Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dzięki za odpowiedź. Twojej mamy storczyki widać, że odwdzięczają się za dobrą opiekę. Tyle kwiatów. :D
Awatar użytkownika
Vaphel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2014, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne Phalaenopsisy. Szczególnie przypadł mi mannii i M-M. :)
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ale u Ciebie różnorodnie ;:oj Cattleye, dendrobia uwielbiam,ale będę je podziwiać u innych, bo niechce mi się bawić w werandowanie. Kocham falki a te u Ciebie są boskie. Ja też zaraziłam mamę storczykami i ma ich trochę mniej niż ja :wink: a propos MM to czy Twój pachnie? Mój ma słaby ale duszący zapach trochę podobny do zapachu kwitnącej hoi lu do ,,kioskowych" perfum Być Może.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Masz wspaniałe odmiany storczyków i super,że kwitną tak obficie :wit
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oczy przecieram ze zdziwienia :shock: , bo prawie na wierzch mi wylazły. Takich cudowności już dawno w jednym miejscu, na raz, nie widziałam ;:138 . Przy Lycaste pomyślałam w pierwszym momęcie Asiu, że jakąś piękną ikebanę pokazujesz, cudna ;:167 . Dendrobium harveyanum także uwielbiam, moje już kwitnie drugi raz w tym roku. Moje Dendrobium Stardust Chiyomi od Pawła jeszcze nie podniosło się po inwazji przędziorków z poprzedniego roku :( . Zaczęło rosnąć, ale nie umiem dobrać mu odpowiednich warunków, bo listeczki mają jaśniejsze przebarwienia.
Mini Marka też Asieńko miałam, nawet chyba ze 2 lub 3 razy, ale efekt podobny do reszty.
Za to Twoje Cattleye mnie powaliły. Szczególnie Hazel, za kolor, a mossiane za wielkość. Kocham je ogromnie, ale nie mam ręki do nich. Muszę przyznać Asieńko, że jednak masz ogromny dar :D.
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu, zawsze z prawdziwą przyjemnością oglądam Twoje prezentacje :D . Śliczności pokazałas jak zawsze, kwitnące Phalaenopsis robią wrażenie ;:oj . Jednak mój prawdziwy zachwyt budzi kwitnienie Cattleyi mossiae. Po pięciu latach uprawy taki widok, to jest ogromny sukces ;:180 . Myślę, że właśnie takie sukcesy są wyznacznikiem bogactwa kolekcji a nie ilość posiadanych sztuk.
Napisz jeszcze proszę w jakim rozmiarze kupiłaś roślinę i jak ją uprawiałaś do tej pory ?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne storczyki ;:oj Kwitnienia godne podziwu ;:180
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dziękuję Wam kochani za miłe komentarze :) Przez jakiś czas nie będę miała dostępu do komputera, odpowiem na pytania
i skomentuję wpisy innym razem. :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”