Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze:No i jeszcze falenopsisy hybrydy, które choć popularne, to zawsze cieszą oko przez powtarzalność i długość kwitnienia.
Ostatnie dwa (najbardziej bujne), to storczyki mojej Sąsiadki, którą uczyłam uprawy.
Wszystkie (jeszcze inne) ma na północnym parapecie i kwitną jej tam jak szalone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Ten z pierwszego zdjęcia to Philadephia ? Jak ja o takim marzęęęę .
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj tekla 1 w moim wątku :wit Fajnie, że tu zajrzałaś. Dziękuję za miłe słowa :)

dzika - Aniu (ciekawie to brzmi jak czytam głośno :) ) Dtps Purple Gem Blue na moich zdjęciach ma prawdziwy kolor.
Wyszło mi też kilka zdjęć przekłamanych na niebiesko, ale ich nie wstawiłam.
gdybyś kiedyś miała okazję go zdobyć, to polecam. Chętnie kwitnie i ładnie przyrasta. Uwielbiam jego burzę małych kwiatuszków.
Pisałam, że tego mojego odmłodziłam, tzn. usunęłam sporo starych korzeni, a do podłoża włożyłam część powietrznych.
I już widzę, że współpracuje i "zrozumiał" :wink: o co mi chodzi...

noe01 - Anka, z zapowiedzi, które pokazałam będzie trochę słonecznych kolorów. Przydadzą się wczesną wiosną ;:3
Czyli powinno być trochę "kurczaków" na Wielkanoc :D

Gekoon - Patryku witam Cię serdecznie w moim wątku. Bardzo się cieszę, że coś ładnego znalazłeś tu dla siebie :)
Jeśli będziesz cierpliwy, to w wakacje mogę Ci przysłać keiki z Phalaenopsis lueddemanniana, czyli tego, którego pokazałam na końcu.
Musisz mi jednak przypomnieć (jeśli jesteś zainteresowany).

martanurska (masz na imię Marta ?) - tak to falenopsis "Philadelphio-podobny", bo nie miał fiszki z tą nazwą.
One są dosyć popularne, więc prędzej, czy później spotkasz w jakimś większym markecie lub... na wystawie.
I tego Ci życzę, bo to cudownie, gdy uda sie spełnić marzenie :)

Lucynko, będę walczyć o dziwoląga, ale moja nadzieja jest niemrawa :|

Napisz jak będziesz wojować z przędziorkiem ?? Ja w wakacje miałam tego dziada w moim akwarium w kuchni (i tylko tam - widocznie za suche powietrze było). Nic takiego nie robiłam, tylko zdejmowałam wilgotną chusteczką z liści + kąpiel pod bieżącą wodą od czasu do czasu.
Teraz ich nie widzę, ale wiem, ze bandyci się ukrywają w podłożu i tylko czekają na ciepełko, żeby wyleźć :twisted: Muszę też zadziałać.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

:) tak Marta, u mnie to bieda z marketami (mała miejscowość) u nas to storczyki jedynie w brico no i biedronka...ale będę czekać - może wyczekam:) gorzej to może być z moim drugim chciejstwem...Mini Mark. W tej chwili oczekuje rzutu kwiatków na dzień kobiet i może jakiegoś mini zwykłego dopadnę :) Dziś zrealizowałam swoje stare marzenie o Dendrobium :) trafiło mi się w kwiaciarni przecenione na 10 zł. Fotki zamieszczę w swoim wątku :) Pozdrawiam.
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Nie mogę się doczekać kwitnienie Epidendrum stamfordianum. Mszę Ci się przyznać, że w Twoim wątku zakochałam się w tej roślinie. Czy musi mieć bardzo jasno, czy może stać w niewielkiej odległości od okna ?
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu jestem zainteresowany keikami :) będą idealne do tego co chcę zrobić ;:173 więcej zdradzę u mnie :P
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Phalaenopsis lueddemanniana przepiękny okaz! ;:oj
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witajcie :) Dziękuję Wam za odwiedziny w moim wątku ;:4

Na poprzedniej stronie były zapowiedzi kwitnień, a teraz aktualności.
Wszystkie żółtaski spisały się znakomicie, bo zakwitły na same Święta. Były więc dodatkową atrakcją dla rodzinki i dla gości.

Cattleya hybryda

Obrazek

Obrazek

Epidendrum stamfordianum z dedykacją dla Ajanii i Halinki - Orange (jeśli tu jeszcze zagląda ?)
To dwie osoby, które się nim zachwyciły :wink:

Ajaniu, pytałaś o stanowisko uprawy - otóż pierwsze kwitnienie było w niewielkiej odległości od okna (na kwietniku),
a to aktualne na najjaśniejszym, słonecznym parapecie (stoi razem z katlejami). Jednak kwitnienie inicjuje okres spoczynku
wraz ze światłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Lycaste aromatica w pąkach i w rozkwicie. Tegoroczne kwitnienie uboższe od poprzedniego.
Może musi sobie nieco odpocząć ;:213 Jednak cynamonem pachniało :D

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oprócz żółto kwitnących storczyków, pierwszy raz zakwitło u mnie Oncidium Ornithorhynchum
(można sobie język połamać :wink: )
Jego kwitnienie w warunkach naturalnych przypada na jesień i zimę. U mnie upodobało sobie wiosnę ;:3

Obrazek Obrazek

Po długim oczekiwaniu rozpoczął kwitnienie Phal. equestris
Miałam kilka keiki, które porozdawałam, zostawiając sobie jedno.
Wszyscy obdarowani już dawno pochwalili sie kwiatuszkami, a mój leniuch pomimo dobrych warunków tworzył tylko basal keiki (3 !)
zamiast kwiatów. Dopiero po dwóch sezonach wypuścił 2 pędy:

Obrazek

Obrazek

I na koniec zagadka. Kto wie co to będzie ? :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, nie wiem dlaczego ale nie widzę zdjęć :(
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Małgosiu, sprawdzę jak wrócę z pracy do domu. W internecie w telef.kom.widzę zdjęcia. Wczoraj w komputerze jak wstawiałam, też widziałam... A czy może ktoś jeszcze napisać jak jest u innych ?
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze:Małgosiu, sprawdzę jak wrócę z pracy do domu. W internecie w telef.kom.widzę zdjęcia. Wczoraj w komputerze jak wstawiałam, też widziałam... A czy może ktoś jeszcze napisać jak jest u innych ?
Ja widzę bardzo piękne zdjęcia. :D
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu ale żółto sie u Ciebie zrobiło, ilość kwiatów na Epidendrum stamfordianum jest powalająca ;:180 ale moje serce skradła lycaste aromatica. Przepięknie Ci kwitnie, czy ona jest trudna w uprawie, bo gdyby okazała sie łatwa to jestem skłonna skusić sie na jej zakup ;:224
Co do ostatniego zdjecia to niestety nie mam pojęcia co to moze być, moze gdybys jeszcze liścia pokazała, to kto wie, po samych pączkach nic mi do głowy nie przychodzi :(
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Już widzę. Nie wiem dlaczego wczoraj nic nie widziałam. W sumie nie wiedziałam ich w na kilku stronach w tył. Może to wina mojego lapka?...

Piękne kwitnienia i cieszę się, że je pokazałaś. Ja swój wątek chyba jeszcze bardziej zaniedbałam, podobnie jak rośliny choć akurat one jakoś nie narzekają :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”