Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Masz wspaniałe odmiany storczyków i super,że kwitną tak obficie :wit
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oczy przecieram ze zdziwienia :shock: , bo prawie na wierzch mi wylazły. Takich cudowności już dawno w jednym miejscu, na raz, nie widziałam ;:138 . Przy Lycaste pomyślałam w pierwszym momęcie Asiu, że jakąś piękną ikebanę pokazujesz, cudna ;:167 . Dendrobium harveyanum także uwielbiam, moje już kwitnie drugi raz w tym roku. Moje Dendrobium Stardust Chiyomi od Pawła jeszcze nie podniosło się po inwazji przędziorków z poprzedniego roku :( . Zaczęło rosnąć, ale nie umiem dobrać mu odpowiednich warunków, bo listeczki mają jaśniejsze przebarwienia.
Mini Marka też Asieńko miałam, nawet chyba ze 2 lub 3 razy, ale efekt podobny do reszty.
Za to Twoje Cattleye mnie powaliły. Szczególnie Hazel, za kolor, a mossiane za wielkość. Kocham je ogromnie, ale nie mam ręki do nich. Muszę przyznać Asieńko, że jednak masz ogromny dar :D.
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu, zawsze z prawdziwą przyjemnością oglądam Twoje prezentacje :D . Śliczności pokazałas jak zawsze, kwitnące Phalaenopsis robią wrażenie ;:oj . Jednak mój prawdziwy zachwyt budzi kwitnienie Cattleyi mossiae. Po pięciu latach uprawy taki widok, to jest ogromny sukces ;:180 . Myślę, że właśnie takie sukcesy są wyznacznikiem bogactwa kolekcji a nie ilość posiadanych sztuk.
Napisz jeszcze proszę w jakim rozmiarze kupiłaś roślinę i jak ją uprawiałaś do tej pory ?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne storczyki ;:oj Kwitnienia godne podziwu ;:180
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dziękuję Wam kochani za miłe komentarze :) Przez jakiś czas nie będę miała dostępu do komputera, odpowiem na pytania
i skomentuję wpisy innym razem. :wit
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Na wiosennej wystawie w Sosnowcu kupiłam u naszej Arletki Phal.Mini Mark. To druga moja próba uprawy tego storczyka.
Poprzedni po trzech kwitnieniach zachorował i padł. Wiem, że u wielu osób stało sie podobnie.
U mnie też niestety padł.
Ale za to Piccolo Red się trzyma i dzielnie kwitnie. :wink:

Art- chciałam Ci powiedzieć, że jedna sadzonka equesterisa mi przeżyła i rośnie dosyć wolno ale stabilnie. :wink:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Mój mini mark na razie się trzyma, nie wiem dlaczego jak piszecie po jakimś czasie giną. Może to jakiś defekt? nie wiem
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witajcie :)

Wątek zaczyna pokrywać gruba warstwa kurzu, więc czas na małe odświeżenie.
Przez ponad pół roku nie odpowiedziałam na zadane pytanie (wybacz ajania :oops: ). Sprawy zawodowe i rodzinne
zawładnęły mną zupełnie, a ostatnio pobyt w szpitalu. Jest już jednak coraz lepiej, więc dla relaksu wkrótce pokażę
trochę nowych zdjęć.
ajania pisze:Joasiu, zawsze z prawdziwą przyjemnością oglądam Twoje prezentacje :D . Śliczności pokazałas jak zawsze, kwitnące Phalaenopsis robią wrażenie ;:oj . Jednak mój prawdziwy zachwyt budzi kwitnienie Cattleyi mossiae. Po pięciu latach uprawy taki widok, to jest ogromny sukces ;:180 . Myślę, że właśnie takie sukcesy są wyznacznikiem bogactwa kolekcji a nie ilość posiadanych sztuk.
Napisz jeszcze proszę w jakim rozmiarze kupiłaś roślinę i jak ją uprawiałaś do tej pory ?
Andziu, Cattleya mossiae w momencie zakupu miała średni rozmiar - ani młodziutka, ani rozrośnięta za bardzo.
To, co zwróciło moją uwagę - chętnie wytwarza pochewki kwiatowe, po czym na tym się kończy.
Dlatego eksperymentowałam z okresami spoczynku, nawożeniem itp.
Nic nie zdawało egzaminu, dlatego zaczęłam ją uprawiać normalnie jak większość innych katlejastych.
Latem werandowanie, zimą najjaśniejsze z możliwych stanowisk u mnie w domu. W międzyczasie osiągnęła
odpowiednią dojrzałość i wreszcie zakwitła. Aktualnie jest po przesadzeniu, bo już miała same korzenie prawie bez podłoża.
One takie operacje odchorowują, więc pomimo kolejnych pochewek, znów sobie poczekam :wink:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Moje zaległości ;:177

Bifrenaria aurea - w momencie zakupu miała 3 psb. Wszystkie kolejno wydały pędy z uroczymi kwiatuszkami.
Gdy się nimi nacieszyłam, zaczęła tworzyć młody przyrost, który jest jeszcze mały.
Oto ona:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brassavola perrinii przeszła samą siebie.
Prawie spełniło się słynne powiedzonko storczykomaniaków, że przez taki wysiłek "zakwitła się na śmierć".
Udało mi się uratować na szczęście jej niewielki fragmencik. A wię znów zacznę od nowa, bo ta rozrośnięta roślina na zdjęciu
wyrosła właśnie z tak maleńkiej 'szczepki'.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne kwitnienie Dtps Purple Gem Blue, to kolejny mój ulubieniec. Trochę już staruszek, kwitnący co sezon.
Niedawno go przesadziłam odmładzając bryłę korzeniową. Zobaczymy czy to przeżyje. Jeśli nie, to na pewno postaram się
o kolejną roślinę (młodą).

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis violaccea var sumatrana kwitł kolejno ze 3 razy, zawsze niestety tylko jednym kwiatkiem.
A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to chciałoby się, żeby było kilka naraz :roll:

Obrazek

Paphiopedilum 'King Arthur' zakwitł po dwóch latach uprawy.
Dostałam kawałek rośliny oddzielonej od 'egzemplarza' Pawła - sibeliusa
Dzięki Pawle, bo dzięki Tobie cieszy mnie tak ładny kwiat :) (w dwóch odsłonach)

Obrazek Obrazek

cdn.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No i jeszcze falenopsisy hybrydy, które choć popularne, to zawsze cieszą oko przez powtarzalność i długość kwitnienia.
Ostatnie dwa (najbardziej bujne), to storczyki mojej Sąsiadki, którą uczyłam uprawy.
Wszystkie (jeszcze inne) ma na północnym parapecie i kwitną jej tam jak szalone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu cudowne masz odmiany storczyków Bifrenaria aurea przepięknie zakwitła, jak i cała reszta :wit
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu no cudne te Twoje zaległości :shock: .
Szczególnie podoba mi się Brassavola Perrinii, kwiaty przypominają mi kształtem kwitnienie naszego dziwoląga. Są szczególnie dystyngowane, a ich ilość zachwyca. Cała reszta Asiu także wspaniała, jest czego zazdrościć. No i te malusie fioletowe kwiatusie - mniam !

Muszę się jakoś zmobilizować i wstawić także swoje zaległości. Może nie tak wspaniałe jak Twoje, ale coś tam pozostało.
Asiu my prosimy o więcej ;:138
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu kopaara opada! Cudeńka!! ;:180
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”