storczyki dorotykol cz.2

Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Ha, ha... Dorotko, chodziło mi raczej o starodawną technikę, zwaną upychaniem, którą każda z nas zgłębia starannie, ale czy każda pozna ? :;230
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Gratuluję cudownej kolekcji. Wspaniale,że tye okazów równocześnie u ciebie kwitnie:).
Awatar użytkownika
mis20
1000p
1000p
Posty: 2422
Od: 6 lis 2010, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dorotko u Ciebie jak zawsze same cuda ;:433 ;:433
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dorotko piękne kwitnienia! Powiedz mi proszę czym różni się C1 od Phal. Speciosa? Ja mam Speciosę ale kwiaty ma identyczne jak Twój C1... Jakie warunki mu zapewniasz? Ja mam problem z zasychającymi pączkami, ale obecnie jestem w trakcie przeprowadzki, więc nie jestem w stanie zapewnić mu większej wilgotności ani powietrza ani podłoża ;) Twój ma mnóstwo kwiatów!
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
salaga
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 11 cze 2014, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dorotko, Masz piękne, zadbane rośliny. :D Widać dobrą rękę ! Gratuluję! Podziwiam szczególnie zdrowe, kilkuletnie jak widzę phalaenopsisy botaniczne.
Jeśli znajdziesz chwilę, napisz proszę o warunkach uprawy swojej Coelogyne cristata. Moja wielka i rozrośnięta nie chce za nic kwitnąć, pomimo przechłodzenie jesienią.. ;:185
Agnieszka
Moje domowe: storczyki, hoje, inne: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79213" onclick="window.open(this.href);return false;
Ogródek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=77924" onclick="window.open(this.href);return false;
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

:wit Dorotko! same cudeńka u Ciebie, pięknie ;:63
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Lana pisze:Ha, ha... Dorotko, chodziło mi raczej o starodawną technikę, zwaną upychaniem, którą każda z nas zgłębia starannie, ale czy każda pozna ? :;230
:lol: :lol: :lol:
Dufin pisze:Dorotko piękne kwitnienia! Powiedz mi proszę czym różni się C1 od Phal. Speciosa? Ja mam Speciosę ale kwiaty ma identyczne jak Twój C1... Jakie warunki mu zapewniasz? Ja mam problem z zasychającymi pączkami, ale obecnie jestem w trakcie przeprowadzki, więc nie jestem w stanie zapewnić mu większej wilgotności ani powietrza ani podłoża ;) Twój ma mnóstwo kwiatów!
Chyba głównie ceną :wink:
Na wystawie w Łodzi mogłam porównać swój egzemplarz ze speciosą koleżanki i wielkich różnic nie było. Mój miał tylko nieco większe kwiaty. Pomimo dość niskiej wilgotności u C1 nie mam problemów z opadaniem pąków za to u zwykłego tetraspisa i owszem. Traktuję go normalnie, stoi na zachodnim i wschodnim parapecie (mam dwa). Namaczam jak przeschnie, ale nie dopuszczam do wyschnięcia na wiór. Ot żadnych specjalnych ceregieli :wink:
salaga pisze:Dorotko, Masz piękne, zadbane rośliny. :D Widać dobrą rękę ! Gratuluję! Podziwiam szczególnie zdrowe, kilkuletnie jak widzę phalaenopsisy botaniczne.
Jeśli znajdziesz chwilę, napisz proszę o warunkach uprawy swojej Coelogyne cristata. Moja wielka i rozrośnięta nie chce za nic kwitnąć, pomimo przechłodzenie jesienią.. ;:185
Niestety w tym przypadku nie mam żadnych doświadczeń. To roślina, która jest ze mną dopiero od kwietnia tego roku. Stoi pod tarasem i jest dość często namaczana. Wypuściła mi 18 nowych przyrostów i marzę o jakimkolwiek kwitnieniu w tym roku :wink:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Przepiękne kwitnienia ;:167
Wiele z nich chyba trafi na listę chciejstw, ale chyba takie naj chciejstwo to fantasy musick ;:167
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dziękuję wszystkim odwiedzającym ;:196

Czas nieco zdmuchnąć pajęczynkę :wink:

veitchii

Obrazek

Obrazek

leonis

Obrazek

cycnodes

Obrazek

venosa

Obrazek

catleya hybr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lc Kupferprinz

Obrazek

thai - sky

Obrazek

vanda Banjong Sky Blue

Obrazek

javanica

Obrazek

maxima x intermedia

Obrazek

vasco

Obrazek

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wieczoru :D
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

O rany ale posprzątałaś :heja . Podziwiam, podziwiam i jeszcze raz podziwiam i troszkę zazdroszczę bo w przeciwieństwie do Ciebie mam tylko jednego botanika ;:131 .
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

No po takiej porcji cudownych kwitnień nie zasnę chyba ;:138

Wspaniały veitchii z jakiej rodziny jest ten storczyk?
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Dziękuję bardzo:)

Z angraecum z resztą jak leonis chociaż różnica wzrostu jest raczej znaczna :wink:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: storczyki dorotykol cz.2

Post »

Ot i nasza Dorotka... wpadnie, rozbudzi żądze i zniknie. A ja potem długo ślinię się na widok tych cudeniek. I jak tu wybrać, który najpiękniejszy, jeśli wszystkie są naj...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”