Storczyki Natalii

Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Natalii

Post »

Witam, od jakiegoś czasu obserwuję ten dział. I w końcu postanowiłam się również ukazać, a właściwie ukazać moje orchidee, natchnęła mnie do tego moja vanda u której dziś zauważyłam pączek przy "kąpieli" i chciałam się podzielić swoją radością, liczyłam się z tym że pokaże mi znowu swoje kwiatki na wiosnę może, a tu taka niespodzianka :tan



Kilka z moich kwiatów, reszta z czasem może :wink:

Ascocenda Princess Mikasa Pink (jak kwitła, czekam na kolejne kwiatki)
Obrazek

Jeden z moich ulubionych, jakby "Elegant Julia" (niestety na tą chwilę w stanie spoczynku :cry: )
Obrazek

Słoneczna miniaturka (przekwitły ale jeden się rozgałęzia)
Obrazek

MM (obydwa kwitną)
Obrazek

Vanda Robert`s Delight Red (jak kwitła, ma przepiękny glęboki kolor)
Obrazek

Nie liczę moich storczyków więc dokładnej ilości nie podam, przynajmniej nie phalaenopsisow, ale wiem że mam kilka dendrobium nobile, mam 3 vandy, 1 ascocende, 3 paphiopedilia, 1 dendrobium phalaenopsis, chyba 4 cattleye, zygusia, to tyle co mi przychodzi do głowy.
Pozdrawiam Was serdecznie.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyki Natalii

Post »

Witaj Natalio :wit

Śliczna kolekcja ;:138 A na taką 'słoneczną' miniaturkę to sama choruje. Kiedyś był dostępny na allegro, ale płatki i kolorki nie były tak piękne jak twoje.
Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii

Post »

Dziękuję rosarita, kupiłam sobie 2w1 za 13 zł po obniżce, a poźniej jeszcze dostałam w prezencie jeden, bo niby takiego jeszcze nie miałam :lol: no więc miałam, i to już 3 sztuki :lol:

One rzeczywiście były na allegro przez dłuższy czas i były takie same jak moje, zdjęcie zrobiłam w słoneczku więc może stąd różnica. Tylko niezbyt chętnie kwitną paskudy :P
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyki Natalii

Post »

Widziałam je jakieś tydz. temu na allegro. Były cudownie piękne, ale kwota 32 zł odstraszyła mnie od razu. Poczekam trochę, może znowu kiedyś ktoś je będzie chciał sprzedać to wtedy pomyśle nad zakupem.
Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii

Post »

To rzeczywiście dużo, tym bardziej że one są naprawdę mini. Mam jeszcze białą miniaturkę z Obi z przeceny ale jest ciut większa od tych. Trzymam je w "kieliszkach" żeby były bardziej widoczne, chociaż to + że mało miejsca zajmują :D

Obrazek
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyki Natalii

Post »

Ale elegancko się prezentują :tan Też mam jedną taką mini mini i trzymam go w filiżance. To odmiana Philadelphii. Teraz już przekwitła i czekam co i kiedy się będzie w nim nowego działo, oprócz tego, że wczoraj usuwałam z niego małego, czerwonego pajączka. :)

Obrazek
O! proszę, coś takiego posiadam :)
Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii

Post »

To zupełnie taki jak mój w tym pierwszym kieliszku :uszy
Ale na razie u mnie też się nie rusza z żadnym pędzikem jeszcze, uparciuchy.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyki Natalii

Post »

A co ile podlewasz te maluszki, bo wiadomo, że inaczej będzie jak będzie kwitł a inaczej jest jak sobie odpoczywa?
Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii

Post »

Szczerze to nie wiem. Podlewam jak już widzę że jest susza w doniczkach, ogólnie u phalaenopsisów. Kwitnącym dodatkowo zraszam co jakiś czas podłoże wodą z nawozem, nie kwitnącym rzadziej. Regularnie podlewam tylko vandy.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Natalii

Post »

Witaj Natalio, cieszę się,że i tutaj pokazujesz swoje piękności. A jak Vanda Robert's Delight 'Red', pokazuje coś czy na razie przyrasta - tak jak moja - korzonki i liście?
Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii

Post »

Cześć Merghen :wink: Red może nie obrasta bo to za dużo powiedziane, ale liście nowe się pojawiają a korzonki gdzieniegdzie przebijają świeże. U Ciebie też zastój z kwiatkami...? Obawiam się że trzeba będzie czekać na wiosnę i wiosenne promyki dla naszych vand.

Pędzik za to pojawił się u tej vandzi (właściwie to chyba ascocenda kulvadee fragrant?), mam słabość do kropeczek i vand więc czekam z niecierpliwością. To jej poprzednie kwitnienie.
Obrazek


a to już Paphiopedilum Leeanum
Obrazek

Hybryda - niespodzianka, ale jeszcze trochę i pokaże mi jakie ma kwiatki.
Obrazek

I hybrydka którą wybrał mój mąż. Ja stałabym jeszcze z godzinę wybierając którego zabrać do domu, ale facet to facet, K* podszedł, popatrzył, chwycił doniczkę i powiedział "najładniejszy, albo ten albo żaden" i co miałam zrobić ;:130 ;:128
Następnego dnia stwierdziłam że wybór jednak był bardzo trafny, bardzo mi się podoba ten kolor kiwi... i kropeczki rzecz jasna ;:131 ;:128
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Natalii

Post »

Zastój jak zastój - u vand i owszem ale inne zaczynają już szaleć więc mogę otworzyć sezon 2012 :D
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii

Post »

uroda tej ostatniej Vandy po prostu - bomba! miniaturki tez śliczne, ja ostano zastanawiam się nad czymś co posłużyłoby mojej miniaturce za oryginalna oslonkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”