Moje storczyki - Mutari

Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Ja z biohumusem miałam raczej złe doświadczenia. Mam taki w białej butelce. Moje Phalaenopsis po zastosowaniu go zaczęły dostawać żołtych plam (pewnie nawóz ten nie dostarczał wszystkich składników), po zmianie nawozu plamy przestały się pojawiać.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Witajcie dziewczyny :heja
Ja mam Biohumus forte w zielonej butelce i stosuję go od lat. Nigdy nie miałem problemów z roślinami, odkąd zacząłem nim podlewać.

A dzisiaj wracając z pracy wstąpiłem do NOMI ;:224 Kupiłem sobie dwa storczyki na polepszenie humoru ;:112

A o to one :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Śliczne tylko wiesz że niebieski przy następnym kwitnieniu już nie będzie niebieski tylko biały bo jest farbowany :( .Ale tak czy tak śliczne.Ile dałeś za nie??
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Śliczne. Jagódko ,Marcin przy następnym kwitnieniu będzie go poił atramentem i następne kwiatki też będą niebieskie ;:113 I się zaczęło następne dwa ,widzę Marcinku że od razu po dwa kupujesz i fajnie do póki parapety na to pozwolą po co się rozdrabniać ;:112
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Kasiulo, ja zawsze kupuję rzeczy parami ;:112 A storczyków uzbierałem już 8 :D

Jagódko, szkoda :( Jeżeli później będzie biały, to i tak będzie ładny. Nie zamierzam go farbować.
A za te 2 dałem 63 zł z groszami ;:224
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

A jak tam obstawiasz, na ile parapety Ci pozwolą .Duże i dużo ich masz ;.? Bo to tak się zaczyna na poprawę humoru, a potem ,taki ładny ten ładniejszy o takiego jeszcze nie mam ,a parapety się kurczą i kurczą.A jeszcze później każdy nabiera jakiejś wprawy i postanawia kupię botanika a miejsca już malutko :;230
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

hehe Kasia ma racje.Ja już na parapetach miejsca nie miałam to szafkę zajęłam ,później półkę dorobiłam i jeszcze jedna i nadal ciasno hehe.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Ciesz się, że będzie biały, bo ten sztuczny błekit wcale nie jest piękny... Nie wiem, po co oni tak szpecą te nieszczęsne rośliny :/.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Dusiu, tak to się robi, aby wyrwać od ludzi więcej kasy, niestety :roll:

Jagodo, u mnie zaczyna robić się podobnie ;:112

Kasiulko na jednym parapecie już brak, ale mam za to jeszcze inne :;230

A to moje storczyki , może nie kwitnące, ale za to jeden postanowił wypuścić 3 odrosty :tan

Obrazek

Obrazek

A tutaj nie wiem co się dzieje, może kto wie co to jest :?:
Obrazek
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Marcinku ale masz miszmasz w tym phal. ,to keiki :D jego dzieciaczki :D a który to Cię obdarzył potomstwem ?
A co się dzieje z tym co pokazałeś niestety nie mam pojęcia :roll:
kojuna
50p
50p
Posty: 62
Od: 28 lis 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Marcinie, co do liścia, musisz zajrzeć pod spód czy nie ma tam tarczników lub innych pasożytów.

Używam inny biohumus niż Ty.
Z tego co wiem, ten w zielonej butelce jest syntetyczny
W litrowej, srebrnej butelce z zielonym korkiem jest naturalny (nieładnie pachnie) i od czasu do czasu można zastosować go bez rozcieńczania.
Serdecznie pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
AdaK
500p
500p
Posty: 521
Od: 22 lut 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piła

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Marcinie cudne masz te storczyki ;:138 Jeśli się okaże, że mężczyźni mają lepszą rękę do kwiatów (tak jak do kuchni ;:137) to chyba się zakrzyczę ;:223

Co do praktyki farbowania to niestety to samo ludziska robią z ptakami egzotycznymi, szczególnie z papugami falistymi :( Pozdwyższają cenę ściemniając, że to nowy gatunek, są tacy co się na ro nabierają. Dopiero jak ptak przejdzie pierzenie i wyrosną mu naturalnie kolorowe piórka prawda wychodzi na jaw.

Teraz już wiesz jaka to frajda poprawanie sobie nastroju zakupami, my kobiety wiemy to od dawna :D Chociaz jeden nas rozumie :heja
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczyki - Mutari

Post »

Dusiu, tak to się robi, aby wyrwać od ludzi więcej kasy, niestety
No niestety... Bo niektórzy myślą, ze one są prawdziwie niebieskie i je kupują. ostatnio czytałam, ze ktoś takiego na all... kupił za 150 zł. No żal po prostu... Powinni sprzedawcy chociaż napisać, że to farbowany. Ciekawa jestem co będzie, jak ten ktoś, kto kupił, skapnie się, że ma pofarbowaną atramentem roślinę.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”