Storczykowo

natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczykowo

Post »

No to musiałaś byc na papuga zła ja bym była :evil: mi też jakaś istota pęda zniszczyła więc się nie przejmuj ale szkoda bo dużo kwiatuchów by było :wink: Po za tym czeka cię bardzo kolorowa i kwitnaca zima ;:138 ;:63 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowo

Post »

Hebarciany super jest... 8-)
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczykowo

Post »

Bardzo dawno mnie tu nie było więc trzeba coś napisać :D
U mnie na razie mało kwiatowo. Trzej moi ulubieńcy właściwie tylko kwitną, one mnie jeszcze nie zawiodły :D

Oto one:

białasek
Obrazek

fiolecik, który zawsze zaczyna bardzo nieporadne kwitnięcia, a później kwitnie masą kwiatów i to najdłużej ze wszystkich
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i herbaciany: miał 3 pędy, ale jednego mu obcięłam, bo biedak był taki ciężki że przeważało go na bok i ciągle się przewracał.
Obrazek

i pozostałe

biały z rumieńcem ma już tylko 1 kwiatka, ale wypuszcza listki i korzonki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

biskupi : miał kwitnąć już jakiś czas temu, ale nie wiedzieć kiedy pędzik się kiedyś ułamał nawet nie wiem kiedy i storczyk zastrajkował. Wypuścił nowego liścia i ponownie uznał że czas zakwitnąć :)
Obrazek
Obrazek

budyniek : też miał kwitnąć już jakiś czas temu, ale jak już kiedyś pisałam, papuga udziobała pęd z kilkoma ładnymi pączkami. Od tego czasu budyniek wypuścił liścia i chyba zaczyna też zastanawiać się nad kwiatkami. Na drugim pędzie 2 keiki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta mojego cytrynka, niestety chyba podczas zraszania zalany został stożek wzrostu i biedak niestety mnie opuścił. Mam jednak jego "dzieciaczka" który jeszcze rosnąc na cytrynku zaczął kwitnąć
oto on:
Obrazek

tu jeszcze keiki wyhodowane przez moją mamę. Mieszkał sobie w wazonie z keramzytem ale chyba wazon był za duży i chłopak się "odwodnił". wsadziłam go więc w mniejszą szklaneczkę i teraz wypuszcza nowego listka :)
Obrazek
Obrazek

tak wygląda Mambonosa X Corona. Z niecierpliwością czekam na pędzik u niego, ale coś mu się nie spieszy. Niedawno moja córka go zrzuciła na podłogę i się trochę poobijał, na szczęście znów wypuszcza liścia i idą 3 korzenie więc może doczekam się też i pędów :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jedna z moich miniaturek również odpuszcza boczny pędzik więc będą malutkie kwiatuszki :) oczko było posmarowane własnoręcznie robioną pastą keiki, ale po długim czasie odpuścił pędzik :D
Obrazek

i przedszkolaki. zostały 3 (Mok Choi niestety usechł :/ ), Sumatrana też pewnie padnie, ale cóż, pożyjemy zobaczymy
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczykowo

Post »

trochę mnie nie było :wink:

Sumatrana jak przypuszczałam nie przeżyła, ale 2 maluchy które pozostały czują się dobrze :)

Krówka już przekwitła, ale puszcza nowego pędzika ;:138
piegusek też niestety przekwitł :cry:
niezmiennie czekam za pędem Mambonosa, która zaczęła pędzik puszczać, ale wepchnął się tam korzeń i na razie znowu cisza :cry:

Mój ulubieniec - fiolecik
Obrazek

biały z rumieńcem
Obrazek

miniaturka nr.1
Obrazek

miniaturka nr.2 też nie będzie dłużna :D
Obrazek

biały z keramzytu też ponownie będzie kwitł
Obrazek

biskupi również
Obrazek

tak wygląda parapet u córci w pokoju
Obrazek

keiki na innym fioleciku
Obrazek

również on będzie kwitł
Obrazek

no i herbaciany też wypuścił pędzika, ale foto brak :lol:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczykowo

Post »

wOOw :shock:

Ile tu się dzieje! :D
Pozazdrościć :D
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczykowo

Post »

Hej mam problem z Mambonosą. Otóż od jakiegoś czasu walczę u niej o korzenie. Tzn. niby je wypuszcza, ale jakmtylko zaczną dotykać podłoża, to się zasuszają :roll: co może być tego powodem?? Już 2 razy próbował mi ten storczyk kwitnąć, ale zawsze przez te korzenie i niedobór wody z nimi związany pędy przestawały rosnąć. Teraz również wypuszcza 2 pędy i chciałabym, aby w końcu zakwitł. Poradźcie co robić.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczykowo

Post »

u mnie na razie mało kwitnień. Ale coś się zaczyna dziać :)

Krówka wypuściła jakiś czas temu basalkeiki, a teraz wypuszcza 2 pędziki ;:138
biały z rumieńcem miał keiki, które ostatnio zamieszkało samo w mini doniczce
piegusek wypuszcza liścia i dziś zauważyłam, że pędzika również
mój ulubiony długo-kwitnący fiolecik nadal ma 4 kwiatki na starym pędzie, a wypuszcza już 2 kolejne :heja
z białym robię eksperyment...wczoraj zauważyłam, że zaczyna wypuszczać pędzika więc będę go podlewała niebieskim barwnikiem i zobaczymy czy zakwitnie na niebiesko 8-)
jedna z miniaturek też wypuszcza pęd, druga już przekwitła niestety.
herbaciany, przesadzony do większej doniczki i od razu również ruszył z pędem ;:oj
reszta idzie póki co w liście.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowo

Post »

Jakie piękne masz te storczyki,super kolory. Jak o nie dbasz,czy są wymagające,bo też mam zamiar go sobie kupić.
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczykowo

Post »

Nie dbam, w żaden specjalny sposób :) Podlewam po przeschnięciu podłoża. Czasami dodaję nawozu i wycieram liście mokrym gazikiem, ot tyle. ;:65
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowo

Post »

Wspaniałe są woje storczyki! ;:167 Pięknie je pokazujesz ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”