parapetowce Ani

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: parapetowce Ani

Post »

No to w takim razie ja też porobię dziurki,ale jak przekwitnie :p Przełożę do kory i zobaczymy :)
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: parapetowce Ani

Post »

Witam
Kolejna aktualizacja tego co dzieje się na moim parapecie.

Namaczanie :D

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis, który dogorywał w samym wazonie, wylądował w końcu w korze. On w tych trudnych warunkach bez podłoża, kwitł :) Tu już od trzech dni w korze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na moim malutkim Dendrobium miałam przędziorki :( spryskałam spirytusem i spaliłam liście :( Zostały kikuty. Mam nadzieję, że roślina przeżyje i wypuści nową psęudobulwę i liście.

Obrazek

Mała zielona niespodzianka - pęd :D

Obrazek

A na miniaturce młody liść.

Obrazek

Ostatni wazonowiec-keramzytowiec kwitnie.

Obrazek

Obrazek
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dinda
50p
50p
Posty: 56
Od: 8 sie 2012, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: parapetowce Ani

Post »

Z Tym namaczaniem radziłabym uważać bo podłoże storczykowe, w którym trzymasz storczyki jest miałkie i jak mocno nasiąknie to długo utrzyma wilgoć.
Falusie ślicznie Ci kwitną i rosną, ostatnio zauważyłam, że i moje na potęgę korzenie i listki puszczają.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: parapetowce Ani

Post »

JA też storczyków nie namaczam, bo tak kiedyś prawie całą kolekcję straciłam ;:224
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: parapetowce Ani

Post »

:wit A ja moczę od początku ale rzadko a jak są upały to spryskuję korzenie powietrzne i sobie radzą :heja Twoje storszysie widać w dobrej kondycji, tak ;:215 , pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: parapetowce Ani

Post »

Aniu,jak tak patrzę to wydaję mi się,że jest tam sporo...torfu? Na wcześniejszej stronie pisałyśmy o keramzycie,powiem szczerze przesadziłam kwitnącego phal do podłoża dla storczyków i jest z nim wszystko ok:) Kwitnie nadal:) Druga miniaturka mini woli jednak keramzyt wypuszcza nawet listka z czego jestem dumna(podobno te całkiem mini ciężkie w utrzymaniu) Poza tym dwa z trzech trzymam w podłożu o którym pisałam wyżej,ale bardzo luzno ,że tak to napiszę i zrobiłam dodatkowe dziurki w doniczce teraz jest wszystko ok nic nie pleśnieje póki co i mam taką nadzieję że już tak zostanie :p Dodam jeszcze że ja także namaczam ale nie za długo tj. ok. 3 min.
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: parapetowce Ani

Post »

Dzięki dziewczyny za wpisy i odwiedziny.
Podłoże faktycznie jest miałkie i torfowate, ale na razie im służy.
Z namaczaniem wychodzi tak, że odbywa się średnio co miesiąc, więc myślę, że zdąży przeschnąć.
Kiedy pączki się rozwiną wrzucę zdjęcia kwiatów. Sama jestem ciekawa, które zakwitną, trochę się pogubiłam, który jest który, po tych przesadzeniach. Będzie niespodziewajka ;)
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: parapetowce Ani

Post »

Piękna kolekcja! Aż miło popatrzeć! gratuluje ;:138
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: parapetowce Ani

Post »

Trzymam kciuki za dendrobium ;:138
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: parapetowce Ani

Post »

Ja od razu wiedziałam że ten sposób uprawy w keramzycie szybko wykończy storczyki ponieważ wazony były bez odpływu :(
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: parapetowce Ani

Post »

Dlatego ja mam niektóre storczyki w samym keramzycie ale w doniczce z dziurkami po bokach i jak na razie tfu tfu im służy :wink:
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: parapetowce Ani

Post »

Ja mam kilka w seramisie ale w normalnych przezroczystych doniczkach z odpływami a na spód kładę kawałek cienkiej szmatki żeby seramis nie wypadał :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”